Po lewej zamordowana Maria, po prawej morderca i gwałciciel Afgańczyk

Sąd krajowy we Freiburgu skazał na dożywocie 22-letniego Husseina K., oskarżonego o zgwałcenie i zabicie studentki w 2016 r. Podczas procesu, mężczyzna podawał się za nieletniego uchodźcę, aby dostać niski wyrok.

Ofiarą Husseina K., była 19-letnia studentka medycyny Maria L. Została zaatakowana gdy wracała z dyskoteki. Mężczyzna dusił swoją ofiarę, a następnie zgwałcił. Nieprzytomną dziewczynę wrzucił do pobliskiej rzeki. Sprawa przez wiele dni była nierozwiązana, dopiero po siedmiu tygodniach natrafiono na ślad podejrzanego.

Z kolei Hussein K., to recydywista, został już wcześniej skazany w Grecji na dziesięć lat więzienia za usiłowanie zabójstwa, jednak wyszedł po roku. Władze Grecji nie poinformowały żadnego kraju o tym fakcie i puściły go do Niemiec – tutaj otrzymał azyl i opiekę.

W czwartek (22.03.18) sąd we Fryburgu skazał go na dożywocie. Wypuszczenie skazanego na wolność po piętnastu latach więzienia zostało przez sędziów wykluczone ze względu na wagę winy. W ten sposób sąd nałożył na Husseina K. maksymalną karę. W reakcji na ogłoszony werdykt publiczność głośno biła brawo na sali sądowej.

Wobec mężczyzny zastosowano prawo karne dla dorosłych. Sąd uznał bowiem za właściwe kierowanie się opinią biegłych, którzy ocenili wiek sprawcy ubiegającego się w Niemczech o azyl na co najmniej 22 lata. Podczas procesu oskarżony starał się przekonać, że ma 17 lat. Wiek oskarżonego był główną kwestią w tym procesie. Jego pochodzenie, w opinii ekspertów, wskazywało na Afganistan. Ale ostatecznie nie zostało dokładnie wyjaśnione.

Wyrok nie jest prawomocny. Strony mają tydzień na wniesienie apelacji.

78
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
36 Comment threads
42 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
Helmut KaschkearthurEuropa przyjmuje AfrykeSoros,kolaborant Hitlerabiblijny koniec swiata Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o