Święty Mikołaj zakazany fot. pixabay.com / oe24.at

Szkoła podstawowa w wiedeńskiej dzielnicy Floridsdorf zakazała eksponowania postaci Jezusa i św. Mikołaja, aby nie urazić muzułmańskich uczniów. Podjęto również inne kroki, jak usunięcie z dań stołówki wieprzowiny.

W szkole nie może pojawić się św. Mikołaj i dzieciątko Jezus. Wszystkie te zmiany podyktowane są tym, że do szkoły uczęszcza zbyt dużo niechrześcijańskich dzieci, przede wszystkim muzułmanie, których nie wolno urazić, ani nic im narzucać – informują austriackie media.

Oprócz tych poprawnie politycznych działań, władze szkoły nakazały o zdjęcie wszystkich krzyży w salach i wycofaniu ze stołówki wieprzowiny.

O sprawie poinformował również korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz.

W austriackich szkołach jest duży problem z dziećmi imigrantów, które nie znają języka niemieckiego. Nowa prawicowa władza w Austrii chce dokonać zmiany w szkolnictwie. Dwaj liderzy Kurz i Strache chcą, aby dzieci, które nie znają wystarczająco dobrze niemieckiego, zostawały w przedszkolu jeszcze przez jeden rok, gdzie będą korzystać z intensywnego kursu języka. Szacunkowy koszt tej zmiany to 70 mln euro rocznie.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

56
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
25 Comment threads
31 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
37 Comment authors
AdamofumfelKrólowa BonaNWO,Soros czuwa nad UEstanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o