minarety / Szwajcaria Jak podaje dziennik Neue Luzerner Zeitung, Urząd ds. Szkół w Zurychu i Rada Miasta nie zgodziły się na założenie muzułmańskiego przedszkola w miasteczku Volketswil pod Zurychem. Decyzja ta została zaskarżona przez Stowarzyszenie „al Huda” do sądu administracyjnego i sąd tenże zakaz utrzymał w mocy.

Zgodnie z opublikowanym we wtorek orzeczeniem drugiej instancji, prywatna instytucja edukacyjna musi gwarantować, że wychowankowie nie będą pod takim wpływem pedagogicznym i światopoglądowym, który sprzeciwia się podstawowym celom szkolnictwa szwajcarskiego. Propozycja „al Hudy” nie zapewnia wystarczającego odgraniczenia świeckiego nauczania od religijnego. Istnieje zatem ryzyko, że zajęcia z dziećmi będą miały charakter głównie religijny.

Do pierwszego w Szwajcarii islamskiego przedszkola miało uczęszczać 15-20 dzieci, miały tam być zatrudnione dwie przedszkolanki na 60% zajęć, nauczycielka koranu na 20% zajęć i nauczycielka arabskiego na 20% zajęć. Według sądu to za dużo czasu poświęconego na naukę koranu i arabskiego.

Sąd stwierdził również, że istnieje znaczne ryzyko, że dzieciom będą przekazywane zasady i zwyczaje z koranu w ciągu całego dnia co sprzeciwia się podstawowym zasadom świeckiego szwajcarskiego szkolnictwa.

luzernerzeitung.ch

9
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
requiredPopodublinek1970AsterMJK Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mirko
Gość
mirko

i bardzo dobrze.

theconrado
Gość
theconrado

Tak powinno byc w całej Europie !! Zakaz islamskiej sekty w PL tak jak zrobiła to Japonia! Polacy pamiętajcie, jedynym celem tej zarazy jest pasożytnictwo socjalne oraz żądania i życie na koszt innych, bedą sie mnożyć jak karaluchy. Tak jest juz w GB, F, B, NL, S, N. Polen erwache… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Przecież Szwajcaria nie należy do UE. Na jakich zasadach przyjmują uchodźców do swojego kraju? Przecież im Bruksela nic nie może narzucić.

MJK
Gość
MJK

Szwajcaria jak każdy rozwinięty kraj, przyjmuje emigrantów i jeszcze do niedawna nie miała znaczenia religia jaką taki osobnik wyznaje. Wyznacznikiem tego czy możesz się osiedlić w Szwajcarii było to jakie masz wykształcenie i ile masz kasy na koncie…
Przyjmowali uchodźców politycznych, ale na bardzo restrykcyjnych warunkach.

dublinek1970
Gość
dublinek1970

Jak widać lewactwem można zarazić się i tam.

Popo
Gość
Popo

Szwajcaria nie należy do UE ale jest na wielu układach z UE i zauważ, że Polaków też zatrudniają, nie dlatego, że nie mają rąk do pracy

Aster
Gość
Aster

To samo tyczy chrześcijańskich przedszkoli i szkól tam. Warto o tym pamiętać. Dobre państwo.

required
Gość
required

W chrześcijańskich przedszkolach chyba nikt nie naucza o biblii 40% czasu a nauka arabskiego = islamizacja w ich wykonaniu bo islam to zamknięty system społeczno polityczny.