zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

W ubiegłym tygodniu 78-letni Grek z wyspy Lesbos, został aresztowany przez policję za oddanie kilku strzałów do 16-letniego syryjskiego uchodźcy i zranienie go w głowę i nogi.

Według lokalnej gazety „Lesvosnews”, Grek przyznał, że postrzelił uchodźcę, gdy ten wtargnął na teren jego nieruchomości z zamiarem kradzieży lub niszczenia jego własności. Stwierdził jednak jasno, że nie miał zamiaru go zabić.

Rodzina młodego Syryjczyka twierdzi, że wdarł się on na teren posiadłości starca, aby uciec od masowej bójki między Afgańczykami i Arabami z obozu, aby się schronić. Walka miała miejsce w pobliskim obozie dla uchodźców Moria.

78-letni Grek był jednak wielokrotnie ofiarą włamań dokonywanych przez imigrantów w przeszłości i nie daje wiary oświadczeniom Syryjczyków. Podczas procesu przed budynkiem sądu zebrał się duży tłum mieszkańców w celu wsparcia starszego mężczyzny. Wśród nich był lider lokalnej społeczności Morii, Nikos Trakellis.

lesvosnews.gr / dzienniknarodowy.pl

82
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
62 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
43 Comment authors
TomDorotabkkkkStarżaMSC Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o