włochyOsobliwą inwencją artystyczną wykazali się na tegorocznym Biennale w Wenecji Islandczycy. W ramach swego pawilonu postanowili zamienić kościół w meczet. Do listopada Wenecja ma zatem swój pierwszy meczet w kościele Matki Bożej Miłosierdzia.

Inicjatywa ta z entuzjazmem została przyjęta przez przewodniczącego islamskiej wspólnoty w tym mieście Mohameda Amin Al Ahdadba. Jego zdaniem gest ten uczyni więcej niż sto konferencji o dialogu kultur. Podobnego zdania jest islandzki minister edukacji Illugi Gunnarson. Przemiana kościoła w meczet ma jego zdaniem być zachętą do dialogu oraz przesłaniem przeciwko islamofobii.

Problem w tym, że w tym wypadku Islandia zaproponowała „dialog” w stylu Państwa Islamskiego. Meczet w katolickiej świątyni urządzono bowiem bez pozwolenia czy wręcz wbrew woli Kościoła. Budynek ten od 42 lat jest własnością prywatną, jednakże nadal pozostaje kościołem i każde użycie go do celów innych niż kult katolicki wymaga zgody władz kościelnych. Organizatorzy Biennale poprosili diecezję o udostępnienie na potrzeby meczetu innych świątyń i nie otrzymali na to zgody. Z kościołem Matki Bożej Miłosierdzia postąpili jak islamiści.

źródło:gosc.pl

6
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Petronius55AliBabaHunterbkLeeonEl Lombriz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leeon
Gość
Leeon

Amin Ali Ahdadba wyraził zadowolenie i uznał zamianę chrześcijańskiej świątyni w meczet za coś wartego naśladowania. Jak Amin Ali Ahdadba będzie równie mocno zadowolony z zamiany meczetu w świątynię jakiegokolwiek innego wyznania- wtedy, nie widzę problemu. Jeśli jednak Amin Ali Ahdadba będzie będzie się temu sprzeciwiał trzeba będzie go zacząć… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

W sedno.

bk
Gość
bk

Fucktycznie głupie te Islandczyki. Wleźli z butami w cudze podwórko, zdemolowali (toczka w toczkę jak islamiści) i oczekują oklasków! Nie ma w Islandii zadnego Włocha, żeby im w Parlamencie nasr*ł? W imię wolności przekonań, oczywiście.

Pedro Chubascos
Gość

Nie wiem, co im tam dodają do wody, ale boję się, że u nas też zaczną i zastępy idiotów się pomnożą stukrotnie, jak na Zachodzie.

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Si si, bordello bum bum

kasztelan
Gość

Już przejmują nasze świątynie! Jak nie chodzą do kościoła to nie czują się z nim związani jak my Polacy, i oddają na meczet. Hańba!!!