Chorwacja w dalszym ciągu będzie bronić swoich granic – oświadczył chorwacki minister spraw wewnętrznych Davor Božinović. Szef resortu brał udział w dwudniowej konferencji w Insbrucku poświęconej problemowi nielegalnej migracji do Europy.

Pozostając w zgodzie z wartościami „ludzkimi i solidarnością”, Bozinovic wyjaśnił, że Chorwacja „nie pozwoli na nielegalną migrację”. Kryzys imigracyjny był ostatnio najbardziej palącą kwestią w Unii Europejskiej, a wielu europejskich przywódców znalazło się pod presją polityczną, aby uszczelnić swoje granice.

Minister oświadczył również, że za prącą na Europę falą stali handlarze ludźmi, którzy osiągali ogromne zyski. Dodał, że Chorwacja będzie prezentować twarde stanowisko i nie pomoże w czerpaniu korzyści z ludzkich tragedii.

W praktyce stanowisko prezentowane przez szefa chorwackiego MSW oznacza, że Zagrzeb nie zgodzi się na przyjęcie imigrantów z Włoch, których przyjął prezydent tego kraju.

Davor Božinović to chorwacki polityk i dyplomata, ambasador, minister obrony w latach (2010–2011) oraz spraw wewnętrznych (od 2017), parlamentarzysta.

37
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
19 Comment threads
18 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
Hgjvvvklioes vel pislamistaPiotrPokAnty Merkel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
przemq
Użytkownik
Chorąży

no i prawidłowo smile

El-Raton
Użytkownik
Chorąży

Chorwaci, to jest bardzo dzielny i sympatyczny narod. Polecam blog Jerko Usmiani. Mozna go czytac we wielu jezykach. Prawdziwy patriota i fajny, odwazny facet.

PS. MOD: Dlaczego nie ma juz opcji edytora. Katastroffski.

Ania Kropelka
Gość
Ania Kropelka

Chorwaci poznali do czego są zdolni muzułmanie podczas wojny po rozpadzie Jugosławii, kiedy Alija Izetbegović wezwał na pomoc w czystkach etnicznych mudżahedinów z Arabii Saudyjskiej. Ci robili to samo, co teraz ISIS w Syrii, ale wtedy to byli sojusznicy USA, więc zostali bohaterami, obrońcami kobiet i dzieci przed wstrętnymi kacapami… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik
Rotmistrz

Zamach na sąd po grecku dedykuję Anahu Yamito II z ndie.pl Wyspa Lesbos dobrze się kojarzy… Czy tam para tęczowo się parzy? Nie, na Lesbos właśnie padły strzały! Nie podały media, że pedały G(ł)ównie przy tym strasznie ucierpiały… Prawie pewne: pedał młodociany Odniósł z broni ksenofoba rany! Grek-emeryt broń w… Czytaj więcej »

Hgjvvv
Gość
Hgjvvv

Chorwaci to takie samo bydło jak Serbowie

Suweren
Użytkownik
Początkujący

Dobrze prawią. Chorwaci wiedzą o co chodzi. Do dziś mieszanka etniczna pseudo-tworu utrzymywanego przez zachód czyli Bośni i Hercegowiny nie pozwala im na zjednoczenie w ramach jednego państwa ze swoimi rodakami. To samo dotyczy Serbów. Jedyne zdrowo myślące elementy w europie to Słowianie, Węgrzy czyli dawny blok wschodni.

El-Raton
Użytkownik
Chorąży

Suweren – Wystarczy sobie odpowiedziec sobie na pytanie, kto spowodowal te sytuacje na Balkanach, kiedy sie mowilo o rzekomej eksterminacji muzli, choc we wielu przypadkach bylo odwrotnie. Za podobne zbrodnie Obimbo dostal Nobla.

banita
Gość
banita

A u nas wrota coraz szerzej otwarte. Na wschodnich granicach już od dawna powinny być płoty i zasieki. Czeczeńcy, Uzbeki, i inne mongoły z siczą na czele bez przeszkód wchodzą i wjeżdżają.

halszka
Gość
halszka

I tak trzymać ,wypierniczyć tą szumowinę.Dość już naniszczyła ta dzicz won z Europy.

El-Raton
Użytkownik
Chorąży

Halszka – Nie ludzmy sie. Ich juz nie da rady, tak ot, wywalic. Ich trzeba bedzie zwalczac, a bedzie goraco.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

El-Raton,
To tylko kwestia czasu kiedy zrobią nam regularną wojnę…Będzie bardzo gorąco i rozrywkowo. Najgorsze to jest to, że oni są uzbrojeni.

John Wayne
Gość
John Wayne

Ja też jestem uzbrojony(przypuszczam że wiele tyś.także)i nie zawaham się użyć czegokolwiek w celu skutecznej obrony( nie zważywszy na wiek i płeć) przed wrogiem

III
Gość
III

To tylko słowa. Pożyjemy zobaczymy.
A będzie tak jak postanowią w żydowskiej loży masońskiej B’nai B’rith.
Identycznie jak to ma miejsce w Polsce. Popatrzcie na „politykę” PiS w sprawie islamsko-murzyńskiej inwazji.

klioes vel pislamista
Użytkownik
Rotmistrz

10/10 Zaczarowany ołówek Nie wie o tym żaden prawacki półgłówek: My nie tylko kredki mamy po zamachu! Bo zaczarowany też mamy ołówek. Co nim narysujesz, jest!… I nie ma strachu. Weź „love interracial” napisz na chodniku I dmuchnij napisem tym prosto w rasistki. Z mową nienawiści skończą. Fiku-miku Z uchodźcami… Czytaj więcej »

szokman
Gość
szokman

I dlatego właśnie im kibicowałam a nie czarnej Francji. Państwo powinno reprezentować pewne wartości i wzorce a nie skundlić się tak podle jak Francja czy Szwecja. Brawo Chorwacja, w tym roku znów tam jadę i wypije piwko za ich suwerenność. Za naszą nie wypije bo już dawno ją utraciliśmy na… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

szokman, Niczego nie utraciliśmy. Nasza bierność i tumiwisizm doprowadziła do tego co mamy. A wróg się cieszy i wyciąga łapska po coraz więcej…Mówisz: „państwo powinno reprezentować pewne wartości i wzorce a nis skundlić się…” i zgadzam się z Tobą. Ale państwo to przede wszystkim MY! nasi przodkowie na NASZYCH! ziemiach,… Czytaj więcej »

Bronisław
Gość
Bronisław

Mylisz się. Pod pojęciem państwa wymieniłeś cechy Ojczyzny. Państwo to potwór administracyjny, który właśnie wymyśla absurdy niszczące to, co stanowić winno o sile Ojczyzny.

Robert`r
Gość
Robert`r

U mnie cała rodzina kibicowała Chorwatom. Na widok „francuzów” z ich reprezentacji robi mi się niedobrze.
Serdecznie pozdrawiam Chorwatów i trzymam kciuki, aby im się udało obronić swój kraj przed ubogaceniem.

wesz
Gość
wesz

Umnie tez bo jak widze tych pastowanych francuzikow to mi sie odechciewa Europy

easyrider
Użytkownik
Krzyżowiec

Wszystko fajnie ale to za mało. To wojna religijna i cywilizacyjna. Samo niewpuszczanie nielegalnych to OCZYWISTOŚĆ. My musimy żadnych nie wpuszczać a tych, którzy są wyp…dolić stąd na kopach. Problemy Afryki są problemami Afryki. Czarni nie zbudowali żadnej cywilizacji. Chcą mieć dobrobyt, to niech go sobie budują. Ale nie u… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik
Porucznik

Swoją kulturę, obyczaje i podziękowanie za udzielenie schronienia pokazali kilka dni temu we Francji po finałach MŚ

klioes vel pislamista
Użytkownik
Rotmistrz

Tryumf Francy Drużyna Francy (kilku białych!) Świętuje po mistrzostwach całych. Drużyna afroeuropejska… I trwa we Francy fiesta miejska: Afryka w końcu te zawody Wygrała!… Leżą samochody. Leżą – nie stoją – na swych dachach. A tłum w okrzykach swych („Allachach”) Rzuca w policję czym popadnie. Będzie tak, jak w Afryce…… Czytaj więcej »

Bielik
Użytkownik
Rotmistrz

I prawidłowo

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Daj Boże Europie więcej takich polityków!

John Wayne
Gość
John Wayne

Sami musimy ich wybierać i mamy do tego prawo