Chorwacja w dalszym ciągu będzie bronić swoich granic – oświadczył chorwacki minister spraw wewnętrznych Davor Božinović. Szef resortu brał udział w dwudniowej konferencji w Insbrucku poświęconej problemowi nielegalnej migracji do Europy.

Pozostając w zgodzie z wartościami „ludzkimi i solidarnością”, Bozinovic wyjaśnił, że Chorwacja „nie pozwoli na nielegalną migrację”. Kryzys imigracyjny był ostatnio najbardziej palącą kwestią w Unii Europejskiej, a wielu europejskich przywódców znalazło się pod presją polityczną, aby uszczelnić swoje granice.

Minister oświadczył również, że za prącą na Europę falą stali handlarze ludźmi, którzy osiągali ogromne zyski. Dodał, że Chorwacja będzie prezentować twarde stanowisko i nie pomoże w czerpaniu korzyści z ludzkich tragedii.

W praktyce stanowisko prezentowane przez szefa chorwackiego MSW oznacza, że Zagrzeb nie zgodzi się na przyjęcie imigrantów z Włoch, których przyjął prezydent tego kraju.

Davor Božinović to chorwacki polityk i dyplomata, ambasador, minister obrony w latach (2010–2011) oraz spraw wewnętrznych (od 2017), parlamentarzysta.

37
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
19 Comment threads
18 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
Hgjvvvklioes vel pislamistaPiotrPokAnty Merkel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o