fot. strażgraniczna.pl Nadodrzański OSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie zatrzymali ośmioosobową grupę nielegalnych imigrantów z Iranu, którzy pieszo przekroczyli polsko-ukraińską granicę.

W sobotę (6 stycznia) tuż nad ranem, w pobliżu Budomierza (powiat lubaczowski ), wspólny patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie i Policji zatrzymał idącą od granicy państwa grupę imigrantów. W ośmioosobowej grupie były dwie rodziny z czworgiem dzieci.

„Rodziny były dobrze przygotowane do podróży. Miały odzież i obuwie na zmianę, nawigację telefoniczną , kompas oraz znaczą ilość gotówki I kosztowności. Jak wyjaśnili, celem ich podróży było dotarcie do Niemiec, gdzie chcieli osiedlić się na stałe” – wyjaśnia Straż Graniczna.

Cudzoziemców przewieziono do Placówki SG w Lubaczowie. Dzieci były w dobrym stanie zdrowia, ale wychłodzone i głodne. Na miejscu imigranci otrzymali ciepły posiłek i napoje, a dzieci dodatkowo dostały słodycze, zakupione ze składek funkcjonariuszy z Lubaczowa.

W poniedziałek (8 grudnia), zgodnie z umową o readmisji, imigrantów przekazano z powrotem na Ukrainę.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania przez Straż Graniczną na Podkarpaciu nielegalnych imigrantów. W 2017 r. na tzw. zielonej granicy państwa zatrzymano 105 osób. Wszyscy deklarowali chęć dotarcia do Europy Zachodniej w celu podjęcia pracy zarobkowej. Odnotowano także dziesięć przypadków zorganizowanego przerzutu migrantów, gdzie łącznie zatrzymano dwanaście osób udzielających pomocy w przekroczeniu granicy z Ukrainy do Polski.

strazgraniczna.pl

40
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
17 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
OgrAlexdobra radaZZZZZZZZZeasyrider Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o