Absurdalna afera piłkarska w Niemczech

21-letni piłkarz Hamburger Bakery Jatta (ur. 6 czerwca 1998) rzekomo nazywa się Bakary Daffeh i ma 24 lata (ur. 6 listopada 1995). Mistyfikację odkryli i ujawnili dziennikarze „Sport Bild“ 29 lipca, którzy nawiązali kontakt z byłymi trenerami Daffeha. Według nich Daffeh grał w Gambii w kilku klubach, także też w Senegalu i w Nigerii. Znajdował się też w kadrze U-20 Gambii i strzelił zwycięskiego gola w meczu z Liberią.

€€€

Bakery Jatta przybył do Niemiec w 2015 bez dokumentów jako nieletni uchodźca z Gambii. W RFN nigdy nie złożył podania o azyl, bo do takiego jako nieletni nie był zobowiązany. Jatta zgłosił się do drużyny narybku w drugoligowym zespole Hamburger SV i w 2016 roku został tam piłkarzem i w tempie ekspresowym przeszedł do pierwszej drużyny. Obecnie przedłużył kontrakt do 2024 roku.
W wywiadach podkreślał, że nigdy przedtem nie grał w żadnym zespole i kopał piłkę boso. Przed kontraktem z HSV przeszedł wszystkie badania lekarskie w których stwierdzono, że jego rozwój biologiczny jest zakończony, co oznacza, że miał co najmniej 20 lat, a nie 18. W takim przypadku HSV powinien był zawiadomić władze z powodu fałszywej tożsamości.

€€€

Porównanie fotografii obu piłkarzy wykazuje podobieństwo. Protest do Niemieckiego Związku Piłki Nożnej złożyły 1. FC Nürnberg, VfL Bochum, Karlsruher SC. W zeszłym tygodniu Bakery Jatta przedstawił administracji Hamburga świeżo wystawiony paszport gambijski, który potwierdza jego tożsamość. Procedura o fałszywą tożsamość została zakończona. Dokumentacja lekarska z 2016 roku jest nieważna.

Bakary Daffeh zaginął nagle bez śladu w kwietniu 2015 roku.
Bakery Jatta przyjechał do Niemiec latem 2015 roku.
Bakery Jatta jest warty 2,5 miliona euro.

Źródła:

https://www.transfermarkt.de/bakery-jatta/profil/spieler/415194

https://www.bild.de/sport/fussball/fussball/bild-kommentar-von-matthias-bruegelmann-zum-jatta-fall-wo-ist-daffeh-64366394.bild.html

https://de.wikipedia.org/wiki/Bakary_Daffeh

 

https://twitter.com/HSVArena/status/1159455613899948033

 

Dodaj komentarz