By Missmarple76 (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Kard. Peter Turkson apeluje o powstrzymanie emigracji z Afryki. Zwrócił uwagę, że w zdecydowanej większości krajów afrykańskich nie ma wojen, które w sposób bezwzględny zmuszałyby ludzi do ucieczki – informuje Radio Watykańskie.

Kard. Peter Turkson, Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju zwrócił uwagę, że w zdecydowanej większości krajów afrykańskich nie ma wojen, które w sposób bezwzględny zmuszałyby ludzi do ucieczki.

Dlatego jak podkreślił trzeba pracować nad rozwojem tego kontynentu, aby zatrzymać młodych Afrykańczyków.

Kard. Turkson porównał aktualny kryzys migracyjny do cieknącego kranu. „Tu trzeba zamknąć dopływ wody, a nie wycierać to, co przecieknie” – powiedział pochodzący z Ghany kardynał.

źródło: Radio Watykańskie

19
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
6 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
Mag ChaosueasyriderViolantabkkkkZetiks Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Josie Trimble
Gość

Kard. Turkson porównał aktualny kryzys migracyjny do cieknącego kranu. „Tu trzeba zamknąć dopływ wody, a nie wycierać to, co przecieknie” – porównania powinno być bardziej do wybicia szamba. Trzeba usunąć awarie a nie czekać aż gówno zaleje cały dom.

WOLF
Gość
WOLF

No tak ale jemu jako kardynałowi nie wypada używać takich sformułowań grin

Candice Tildesley
Gość

@Beztroski Beztroski – jak patrzeć na Twój wpis – to Ty raczej nie jesteś… A poza tym jak walnie UE – między innymi przez napływ „uchodźców” – to możliwości Europy w zakresie pomocy Afryce czy Bliskiemu Wschodowi się skończą. I tyle będzie z tej bergogliańskiej wrażliwości miłosierdzia, na którą lewactwo… Czytaj więcej »

Dorris Detwiler
Gość

A z Bliskim Wschodem jest inaczej? To samo. Poza Syrią jest praktycznie spokój. Afryce to trzeba przede wszystkim zabrać wszelką pomoc humanitarną. Jak długo białe kraje mają pompować tam miliardy dolarów? Większość kraju żyje wyłącznie z pomocy. Gdzie oni mają się nauczyć pracować? Jak mają się rozwijać? Oni są skupieni… Czytaj więcej »

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

tez uwazam ze duzo rozsadniej byloby przeznaczyc te miliardy na badania majace na celu znalezienie nowego wirusa, supereboli aktywujacej sie i uwarunkowanej posiadaniem odpowiedniego genotypu (takiego z broda,ze sklonnosciami do koz i fgm)

Arar
Gość
Arar

Tyle, że (i tutaj w zasadzie dam komplement arabom) w wypadku Arabii Saudyjskiej to potrafili się ogarnąć i za tę ropę wziąć. A czarni sami z siebie co by zrobili w Afryce z ropą? Najwyżej by sobie chałupę z tego ulepili, a potem się dziwili, że wioska się spaliła w… Czytaj więcej »

Zetiks
Gość
Zetiks

Ciągle gdzieś na świecie wybuchają konflikty i kryzysy,wojny domowe,plemienne,klanowe.Wenezuela?Bierzemy parę milionów.Afganistan?Kolejne parę milionów,potem Somalia,Pakistan,Nigeria itd.To jest zły sposób myślenia i może tylko doprowadzić do naszej zagłady.Co do zasady uchodźcy powinni zostac przyjmowami przez kraje sąsiednie na czas wojny,a nie że każdy konflikt oznacza pretekst dla lewicowych inżynierów społecznych do osiedlania… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

@Zetiks,
masz rację, ale gdyby to nie był celowy plan to nikt by ich tu nie osiedlał. To nie są żadni uchodźcy wojenni tylko nowi osadnicy. I ma to doprowadzić do naszej zagłady.

Zetiks
Gość
Zetiks

Pozwolę sobie zacytować (lewicową) prof. Magdalenę Środę:
” Społeczność przyszłości to społeczność otwarta (a nie konglomerat narodów), to społeczność spluralizowana (a nie homogeniczna), multikulturowa (a nie monokulturowa), zindywidualizowana (a nie rodzinocentryczna), laicka (a nie fundamentalistyczna) oraz egalitarna (a nie hierarchiczna). „

Elana Stuber
Gość

To nie emigracja, tylko import. Europa importuje z Afryki na swój teren tych ludzi. Często płaci za nich, daje im sprzęt itd. To jest handel, którzy ma zaburzyć europejskie struktury i życie ludzi. Wymiana etniczna to nie wymysł, a obraz prawdy, który coraz bardziej zbliża się do każdego Europejczyka. Bez… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

Tu nie chodzi już o uchodźców, od dawna o nich nie chodzi, obecnie nikt nie mówi o uchodźcach ale migrantach. Władcy marionetek zorientowali się że nie można utrzymać kłąmstwa o biednych uchodźcach ze stref wojennych i ogłaszają otwartym tekstem, że to migranic ekonomiczni. Mówią do Europy: nie mamy waszych płaszczy… Czytaj więcej »

Wiarus55
Gość
Wiarus55

Na początek należy zmienić mentalność i ucywilizować tych Afrykanów hmm Następnie zainwestować w ich gospodarki państwowe. Czyli potrzeba na to .^%$#**)(…? jakieś yyyyyyyyy 500 lat mrgreen

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Wiarus55 Cooo!? Spójrz uważnie na obrazki i powiedz mi, co zmieniło się w Afryce przez 2000 lat? Myślisz marzycielu, że tu wystarczy 500 lat i pieniądze całego świata? Na co? Na rozmnożenie jeszcze większej biedy i wszelkiej patologii? Niech się w końcu wezmą do pracy to będą mieli mniej czasu… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

Nie szalency, a „przekupni szalency”

Neil Rech
Gość

@Wiarus55 Chyba nie bardzo. Nikt nie „cywilizuje” Indian amazońskich. Żyją, tak jak chcą i umieją. Czarni gdyby byli w stanie, to też by zbudowali cywilizację, rozwinęli rolnictwo, technologię, stworzyli sprawne systemy państwowe. Coś tam jednak nie styka RAM-u w ich bańkach, skoro tego nie zrobili.

bkkkk
Gość
bkkkk

Powiem więcej. Otóż w Afryce żyje plemię, które nie wykształciło artykułowanej mowy. Porozumiewają się za pomocą chrzaknięć, mlaśnięć itp. Żyją jak przed milionami lat – zbieractwo, prymitywne łowiectwo. Śpią tam, gdzie ich sen zmorzy itd. Ktoś by powiedział, że to prymitywy. A wg mnie ci ludzie posiadają unikalną wiedzę, np.… Czytaj więcej »

Violanta
Gość
Violanta

Być może po rozwaleniu naszej cywilizacji to oni właśnie za kilka – kilkanaście – kilkadziesiat tysięcy lat stworzą nową. I wszystko zacznie się od początku.

Neil Rech
Gość

@bkkkk Pełna zgoda szanowna koleżanko.

Mag Chaosu
Gość
Mag Chaosu