Amnesty International protestowało w Warszawie przed KPRM. Domagają się przyjęcia uchodźców

Przedstawiciele Amnesty International złożyli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podpisaną przez 10 tys. osób petycję „Tak dla uchodźców”. Domagają się oni realizacji pochodzącego sprzed dwóch lat planu relokacji tzw. uchodźców.

„Dzisiaj z nami jest wirtualnie 10 tys. osób, które podpisały petycję i mówią 'tak dla uchodźców’; które domagają się poszanowania praw uchodźców, zapewnienia im bezpieczeństwa, kiedy grożą im prześladowania; domagamy się wypełnienia planu, który został założony dwa lata temu” — stwierdziła rzeczniczka prasowa Amnesty International Natalia Węgrzyn.

„Towarzyszy nam wystawa, na której prezentujemy zdjęcia uchodźców znajdujących się na greckich wyspach. Tak naprawdę dla tych ludzi jedynym ratunkiem jest wdrożenie programu relokacji. Mamy też zdjęcia osób, które pomagają uchodźcom, czyli prezentują to, czego my domagamy się od polskich władz, czyli pomocy osobom, które tej pomocy potrzebują” — powiedziała.

„Polska zobowiązała się do przyjęcia 7082 osób i jest jednym z dwóch krajów, które nie przyjęły ani jednej osoby – drugim są Węgry” – poinformowała i dodała: „Dlatego AI zachęca poszczególne osoby, żeby pomagały uchodźcom tak jak mogą”.

Z kolei dyrektorka Amnesty International w Polsce Draginja Nadażdin zwróciła uwagę, że podpisy pod petycją pokazują, iż „są w Polsce ludzie, którzy chcą przyjmować uchodźców”. „Naszym zdaniem polski rząd musi prędzej czy później zrozumieć, że kryzys dotyka przede wszystkich uchodźców i to jest kwestia naszej przyszłości, przyszłości naszego kraju i przyszłości kontynentu, żeby na te wyzwania odpowiedzieć” – zaznaczyła.

Tymczasem Polska konsekwentnie podtrzymuje sprzeciw wobec mechanizmu relokacji. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wielokrotnie powtarzał, że rozwiązanie to jest błędne i zagraża naszemu bezpieczeństwu.

PAP

66 komentarz do “Amnesty International protestowało w Warszawie przed KPRM. Domagają się przyjęcia uchodźców

 1. A co, tuż obok naszych granic trwa konflikt zbrojny i zdesperowane kobiety i dzieci stoją na granicy?Czy jednak chodzi znowu o tych osobników co do Europy Zachodniej przypływają po socjale i nie wiedzą, że taka Polska istnieje?(pytanie retoryczne jakby ktoś nie wiedział).

 2. No tak, 10 tysięcy wirtualnych wpisów to bardzo dużo, więc czym prędzej trzeba zalać Polskę szambem, które wybiło na „postępowym” zachodzie. Te stado lewackich baranów chyba zapomniało, że Polska liczy prawie 38 milionów mieszkańców, a oni, nawet z tymi wirtualnymi wpisami, nie są nawet promilem, by brać ich zdanie pod uwagę. Zapomnieli też o marszach przeciwko nachodźcom, które odbyły się w całym kraju, po skandalicznej decyzji zdrajczyni narodu – kopacz, gdy zgodziła się na relokację tego g…a w Polsce. Było nas na ulicach o wiele więcej niż oni uzbierali podpisów pod tą swoją pseudo petycją.

  1. @anty Zacznę od tego, że ta antypolska organizacja i jej działania wyraźnie szkodzące naszemu krajowi powinna być u nas zdelegalizowana jak i wszystkie podobne agencje. Wszyscy zdrajcy powinni być pozbawieni obywatelstwa polskiego w trybie natychmiastowym. No i to ciekawe „polskie” nazwisko Draginja Nadażdin!? Co to/kto to w ogóle jest i dlaczego jeszcze nie siedzi w ciemnicy i ma czelność zabierać głos w polskich sprawach!? To przecież jakaś antypolska agentka!? Takie „dobre serduszka” mają ci z AI a dlaczego ich nie boli, jak biali pracujący farmerzy w Afryce byli i są mordowani!? Dlaczego o tym nic nie wspominają, tak samo jak i mordowanych chrześcijanach na całym świecie!? Anty biała zaraza już się zakotwiczyła w NASZYM! kraju i sobie śmiało poczyna… Zło trzeba unicestwić w zarodku, bo inaczej to ono nas unicestwi! Dlaczego ci wszyscy „altruiści” na NASZYM! i za NASZE! chcą pomagać Afryce u nas a nie na miejscu w Afryce!? Dlaczego jeszcze nie wyjechali do buszu tylko drą japy na polskich ulicach!? itd. Nie uda wam się zdrajcy i mendy przenieść do naszego kraju trzeciego świata! DOŚĆ TEGO! Tak właśnie ta podstępna zaraza działa. Tzw. Zachód już zapaskudzili ale mają w planach zapaskudzić jeszcze więcej!…Oj! Nasi przodkowie wiedzieli jak zwalczać zarazę!…Czyżby to dla mnie sygnał, że najwyższy czas wrócić do POLSKIEJ TRADYCJI!?

   1. @pojawiam się i znikam
    Draginja Nadażdin – jest to Serbka. Nasuwa się pytanie. Po kiego miesza kijem w nie swoim mrowisku. Wyjazd do Serbii i tam sobie organizować najazd islamski w najlepsze jak jej pozwolą.
    Oczywiście banda (nie bardzo)pożytecznych i.d.i.o.t.ó.w. leci w ciemno za osobą z innego kraju, próbującą zdestabilizować wszytkie kraje po równo. Czy naprawdę tak trudno pomyśleć, że Serb nie będzie realizował polityki korzystnej dla Polski tylko dla swojego kraju (patriota) lub tego kto da więcej (sprzedajny *%$^$).

   2. Powiem Ci dlaczego. Ponieważ w jewrokołchozie realizowany jest obecnie plan włoskiego komunisty Spinellego, który opisał w tzw. Manifescie z Ventotene. Chodzi o doprowadzenie do likwidacji państw narodowych, ostatecznego zniesienia granic i ustanowienia jednego państwa europejskiego z jedną armią i policją, rządem a jakże w Brukseli. Aby to osiągnąć trzeba zniszczyć europejską tradycje chrześcijańską i narodową. Do tego właśnie jest im potrzebna ta obca dzicz.

   1. „Polska zobowiązała się do przyjęcia 7082 osób i jest jednym z dwóch krajów, które nie przyjęły ani jednej osoby – drugim są Węgry”

    Ta kretynka niech nie wprowadza opinii publicznej w błąd co do uchodźców!!!!Polska nie przyjęła 7082 afrykańsko-azjatyckich Muzułmanów z Azji i Afryki, tylko wzięła do siebie prawie
    1.500.000 UKRAIŃCÓW!!!!!!!!!!!

  2. Tylko czy te 10.000 wirtualnych wpisów plus pani Węgrzyn, zamierza przyjąć pod swój dach 7082 REALNE osoby + potencjalnie kolejne 35-50 tys. w ramach łączenia rodzin? Czy jak zwykle wirtualne 10.000 żąda przyjęcia ich przez tzw. „państwo” czyli realne 38 milionów, oczywiście nie wliczając ich samych, bo „ktoś” powinien ich przyjąć tylko nie właśnie oni?

  3. Moja odpowiedź jest krótka. Te wszystkie kurwy, które to podpisały i tam protestowały głośno POZBAWIĆ MAJĄTKU NA ZAWSZE! Cały ten majątek przeznaczyć na BIEDNYCH POLAKÓW poszkodowanych przez zbrodnicze rządy.

   Te kurwy niech wezmą się za PRAWDZIWĄ PRACĘ za typową dla prawdziwych Polaków stawkę, niech wezmą kredyty na mieszkania i je spłacają do końca swojego popapranego i gównianego życia. Jestem pewien, że jak się wezmą za „pracę” to nie będą mieli czasu ani siły i ochoty zajmować się murzyńskim i arabskim szambem.

 3. Pieprzyć lewacką Amnesty International mamy dość problemów cyganie, ukraina, lewacy, LGBTQ w Polsce …
  Żeby ściągać se dzikusów z Afryki i B. Wschodu którzy chcą masę kasy, ruchać, gwałcić, siać chaos, szerzyć jichad, głównie pchają się do niemiec, szwecji, włoch, francji chociaż i tam niektórzy zaczynają wybrzydzać i chcą do UK smile

  1. @Rodeo Drive A ja znowu się pytam: jakim prawem i na jakiej podstawie w NASZYM NARODOWYM KRAJU! istnieją jakiekolwiek meczety!? Czy Polacy mają z tym tworem cokolwiek wspólnego!? Czy to jest dla nas!? Czy to jest nasza tradycja, religia…itp.itd.!? Mają prawo istnieć tylko świątynie „polskich Tatarów” – reszta WON z NASZEGO! kraju i krajobrazu!

 4. „kryzys dotyka przede wszystkich uchodźców i to jest kwestia naszej przyszłości, przyszłości naszego kraju i przyszłości kontynentu ” Ale bzdury jaka przyszłość ? te getta pod Paryżem czy obóz w Cale ?. Pomoc nie polega na tym by tam w Syrii i Afryce wyludniło się ogarnij się pani

  1. @Mochito No jak to jaka przyszłość? Ich przyszłość i dziczy z odległego lądu i krajów nie mających z nami nic wspólnego! Dla NAS! w NASZYCH! krajach narodowych, na NASZYM! lądzie nie będzie żadnej przyszłości! Pomoc, pomoc i tylko pomoc! Od kiedy biały człowiek zaczął pomagać Afryce (a jest tego wiele lat!) Afryka nic nie robi tylko coraz bardziej się rozmnaża i…tylko rozmnaża (vide statystyki) i nie oczekuje już, ale ŻĄDA! od białego człowieka coraz większej pomocy! A jak i kiedy Afryka pomogła białemu człowiekowi!? Te pasożyty oczekują tylko pomocy dla siebie i zagarnięcia wszystkiego co NASZE! Tak wg. nich wygląda pomoc i tego coraz nachalniej żądają! A jakim prawem!?

 5. palowac! czym predzej palowac te bande wyrzutkow spoleczenstwa. Czy mozliwe abym ich obrazil? Nie! Dlatego ze te bandziory wiedzac iz 90 proc spoleczenstwa jest przeciwko, probuje narzucic swoja racje swoj uwazam- chory splesnialy poglad-a wiec staja sie sekta a z tym trzeba walczyc….palowac i jeszcze raz palowac az zmadrzeja

 6. „ domagają się poszanowania praw uchodźców, zapewnienia im bezpieczeństwa, kiedy grożą im prześladowania…” …Hmmm, a króremu niby „uchodzcy” jeszcze nie zapewniono bezpieczeństwa i któremu grożą prześladowania?? Po opuszczeniu Syrii strefa zagrożenia została opuszczona i stan zagrożenia wojennego już nie istnieje. …Znowu wciskają ciemnotę dla planktonu umysłowego.

 7. Polecem koniecznie obejrzec Youtube filmiki dla Jakiejs tam Draginji Nadazdin( ukrainka?), co ma bezczelnosc bedac nie na swojej ziemi cyt”polski rzad powinien zrozumiec…).mowic.Oglosic status „persona non grata”i wynocha ale juz!
  Reszta IA duraczonych polskojezycznych tez. Na http://www.ejbron.wordpress.com
  Muslimy w dosc duzym francuskim miescie zazadaly budowe ogromnego meczeu w centrum miasta. Burmistrz w drodze ugody wyznaczyl teren na obrzezach miasta.
  Muslimy godzinami rzucaja halal tylki w gore przed urzedem miasta w ramach protestu wznoszac wyjace modlitwy.Ruch drogowy w calkowitym chaosie. Policja pilnuje, zeby spokojnie odbywaly sie modly. Szef tego muzul towarzystwa przemawia po francusku. Tylko niekiedy wtraca teksty z koranu po arabsku.
  Jakis nawrocony arab, robil te filmy i rzucil na internet oraz przetlumaczyl arabskie teksty. Chodzi o sura 9 wers 36: wzywajacy do wymordowania chrzesijan i wszystkich innowiercow. Na co modlace towarzystwo zakrzykiwalo po raz ktorys alah snakbar.Czyli zgoda.
  Ludzie, to jest przerazajace,!!! jakie sily zla dopuszczaja do tego.?

 8. może niech ta Draginja Nadażdin nie wtrąca sie do tego co my Polacy mamy robić. Jak widać i słychać nie jest Polką więc niech swoje pomysły uskutecznia w swoim kraju gdzie powinna się udac….a nie pouczać nas…

 9. Czekamy, kiedy Natalia Węgrzyn weźmie do swojego domu (poza Polską, bo nie chcę ich widzieć w moim kraju, bo zmieniają krajobraz) kilku biednych nachodźców, bo uchodźców to nie ma, którzy siedzą w zasyfiałych blaszakach i się modlą, jedyne co potrafią. A modlą się o to, aby wybzykać tę Natalie i jej córkę, jeśli ją ma, no i tak przy okazji ją zasypać jakimiś kamieniami.

 10. No tak, 7082 osoby to przecież tak mało, tyle co nic… Ale 10000 to już niesamowita ilość, z kórą musi się liczyć całe polskie społeczeństwo!
  To jest dopiero logika!
  Btw, pewnie, że są w Polsce ludzie, którzy chcą uchodźców. Jakby się przyjrzeć, są i ludzie, którzy chcieliby rzeczy tak absurdalnych, chorych, dziwnych czy nielogicznych, że w głowie się nie mieści. Na szczęście jakby porozdzielać te pragnienia wg kategorii to w każdej takiej kategorii osób byłoby niewiele.
  Ale na pewno zdecydowana większość społeczeństwa chciałaby willę z basenem i Maybacha. I gdzie tu jest AI ja się pytam?!

 11. Sądzę, że powinni podać adresy i należy im podsyłać tych relokowanych. Muszą tylko zobowiązać się notarialnie, że dadzą im mieszkanie, będą ich żywić i ubierać, dadzą telefony komórkowe i będą płacić abonament…

  A ta miła pani Draginja Nadażdin, to ona po prostu jest mądra inaczej.

 12. 1. Na 30 milionów uprawnionych do głosowania obywateli 10 tys. osób podpisało petycje. 2. A teraz niech te 10 tys. osób zadeklaruje ile będzie miesięcznie wpłacać na utrzymanie uchodźców, których chcą sprowadzić do Polski. Deklarować, a utrzymywać to nie to samo.

 13. przecież te 10k naszych obywateli może spokojnie wykupić za WŁASNE oszczędności odpowiednie produkty spożywczo-odzieżowe i ,wyjechać i pomagać w charakterze wolontariatu tam na miejscu. kto zabroni… a dobry uczynek będzie spełniony i obie strony chyba usatysfakcjonowane.

 14. Referendum:
  Pytanie czy chciałbyś przyjąć uchodźców?

  NIE! –

  Tak, podaj swój adres oraz ilość………………………

  P.S. Oraz że zaopiekujesz się nimi osobiście w swoim domu a twoja rodzina będzie o nich dbać gdy będziesz w pracy. Za wszelkie przestępstwa popełnione przez tych biednych nachodźców będziesz odpowiadał.

 15. AI nalezy zdelegalizowac , gdyz dziala na szkode polski nawolujac do podpisania w/w petycji. soros sypnal groszem to AI wykonuje jego rozkazy. A wszelkie Sorosowe organizacje tj fundacja Batorego ,powinny byc zdelegalizowane w Polsce. sorosowi bardzo zalezy na destabilizowaniu Polski.

 16. Draginja Nadazdin to Polka czy Serbka? Tak sobie mysle, bo jakos sie wypowiada za Polakow, mowi 'w naszym kraju’. Chyba ze ma na mysli Serbie. Z tego co wiem to jest to glowny kanal przez, ktory musulmanscy migranci sa dystrybuowani. Ot tak sobie mysle. Ponadto 10tys ma decydowac o milionach. O, zapomnialem zgodnie z niemieckim mysleniem demokracja nie polega na rzadach wiekszosci. Co Ci ludzie maja w glowach.
  P.S. Po cholere wymagacie mojego maila, captche macie. Cenie sobie prywatnosc. W razie czystki tylko bedziecie sie danymi ludzi musieli podzielic. Ot taka mysl.

Dodaj komentarz