Telewizja Channel 4 ogłosiła wczoraj, iż będzie pokazywać podczas ramadanu wezwanie do modlitwy, ponieważ jest to ważniejsze wydarzenie, niż nawet Diamond Jubilee(1).

Naczelny stacji Ralph Lee twierdzi, iż fakt 2,8mln angielskich muzułmanów celebrujących święty miesiąc od następnego tygodnia spycha zeszłoroczne królewskie uroczystości w cień. Dodaje:”Około 5% kraju, będzie aktywnie uczestniczyło w Ramadanie”.„Chcę sprowokować ludzi do myślenia o islamie w innych ścieżkach myślowych, niżli wyłącznie związanych z terroryzmem.”

UKIP (2) oskarża Channel 4 o cyniczne pijarowskie sztuczki i przestrzega przed zaostrzeniem konfliktu między rdzennymi Brytyjczykami a islamskimi ekstremistami, zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach z Woolwich. Channel 4 pokaże 3-minutowe wezwania muezina Hassena Rasoola od przyszłego wtorku, każdego dnia o 3 rano.

Pierwszego dnia stacja będzie transmitowała również 4-krotnie 20 sekundowe migawki modlitwy w czterech różnych godzinach modlitewnych 13.11, 17.26, 21.20 oraz 22.49. Radykalny kaznodzieja Anjem Choudary oskarżany o jawne wspieranie terroryzmu, obwieścil, że poprze każdy pomysł mający na celu promocję islamu, także ten. „Islam jest najszybciej rozwijającą się ideologią tego kraju, według niektórych wyliczeń, Brytania będzie muzułmańskim krajem do 2015″-oznajmił.

Z kolei Abu Zakariyya z radykalnego Islamic Emergency Defence dodaje: „Zaprowadzimy prawo szariatu w UK i tylko dobry Bóg wie, czy jest to ruch we właściwą stronę.”

(1)- Uroczystości królewskie podczas okrągłych rocznic w Zjednoczonym Królestwie.
(2)- Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, jawnie sprzeciwiająca się islamizacji UK.

na podstawie: thesun.co.uk
opracował: Last Man Standing

1
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
KUBA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KUBA
Gość
KUBA

W niemczech…
Jedzie trzech turkow w altobusie i cztaja gazete,nagle jeden sie cieszy i krzyczy zobacz ahmet juz nas jest 3 miliony w niemczech.
nagle z tylu altobusu oddzywa sie stara babcia:cos kolo 90 lat
„nie ciesz sie tak koziojebco,zydow tez tu kiedys bylo 3 miliony”