W Dniu 2 Lipca Prezydent Miasta Puławy Janusz Grobel wystosował specjalne pismo do organizatorów protestu „Mądry Polak przed szkodą” którzy sprzeciwiają się XXVII Zjazdowi Polskich Muzułmanów. Prośba o zorganizowanie protestu została odrzucona. Organizatorzy zadeklarowali wysłanie odwołania od niniejszej decyzji do Wojewody Lubelskiego.

W dniach od 4-7 lipca w Puławach odbędzie się zjazd polskich muzułmanów. Budzi on wiele kontrowersji głównie ze względu na fakt, iż będą wykłady członków radykalnej Ligi Muzułmańskiej m.in światowego formatu gwiazdy islamizmu. Szejk dr Omar Abd al-Kafi (Omar Abdelkafi) jest nawet wymieniany jako jeden z pięciu najlepiej zarabiających kaznodziejów w arabskim świecie, oraz muzułmańskiej feministki Ingrid Mattson, byłej liderki (ISNA) Islamskiego Towarzystwa Północnej Ameryki. ISNA to organizacja parasolowa Bractwa Muzułmańskiego w USA.

Mieszkańcy Puław, dnia 20 czerwca, złożyli wniosek do Urzędu Miasta o zgodę na zorganizowanie protestu na placu Chopina w dniu 6 Lipca przeciwko zaplanowanemu zjazdowi muzułmanów. W wysłanym piśmie deklarowali, iż będą przed protestem zorganizowane punkty informacyjne mające na celu edukować o islamie oraz islamizacji – Jednak Prezydent miasta Puławy odrzucił wniosek.

Uzasadnienie Decyzji Prezydenta Miasta Puławy, z dnia 02.07.2013 r.:

„W ocenie Prezydenta Miasta Puławy zgromadzenie nie może się odbyć, albowiem jego cel i odbycie prowadzić będzie do naruszenia przepisów ustaw karnych, ponadto może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi, jak również mieniu w znacznych rozmiarach. (…) Od dłuższego czasu na forach internetowych trwa nawoływanie do wzięcia czynnego udziału w protestach przeciwko zorganizowaniu wyżej wymienionego zjazdu, a środowiska o poglądach nacjonalistycznych oraz grupy pseudokibiców deklarują wzięcie czynnego udziału w tych protestach”

Całość odmowy zgromadzenia można przeczytać tutaj: https://docs.google.com/

4
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
rewosigickaKUBA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KUBA
Gość
KUBA

Gonic go ze stolka,to nie polak tylko jakas popierdulka. W polsce powinni porozwieszac plakaty „Kupujac kebaba osiedlasz Araba”i wiele innych,zeby ludzi uswiadomic” Powinnismy dzialac a nie tylko mowic o tym. Islam powiniem byc zakazany w europie a meczety powinny zniknoc z europejskich ziem.A do pulaw powinni sie zjechac bojowki nacjonalistycznych… Czytaj więcej »

rewosi
Gość
rewosi

To jak tam bylo? Odbyl sie protest czy nie? Na przyszlosc proponuje zmawiac sie tutaj lub poprzez fb i czy jest zgoda czy nie to jedziemy na miejsce i robimy im jazde. W d… Trzeba miec rzad, sami musimy sie bronic.

KUBA
Gość
KUBA

Jak bym byl teraz w polsce napewno bym pojechal do pulaw to jest nasz obowiazek bo jak wszyscy to oleja bedzie zle.
Mam nadzieje ze sie tam nasi wszystkim ladnie zajma i wybija smierdziuchom z glowy przyjazdy do polski!!!

gicka
Gość
gicka

jakby Polacy zrobili coś takiego u nich, to mogli by nas nawet zabić i nic z tego by nie było. A tutaj ?! nie, po prostu to przechodzi ludzkie pojęcie.