muhammedweb / Pixabay
Muzułmańscy rodzice odmawiają pozwolenia swoim dzieciom na udział w ogólnokrajowej akcji szczepień przeciw grypie po tym, jak Muzułmańska Rada Wielkiej Brytanii orzekła, że leczenie jest zabronione przez islam. Urzędnicy ds. Zdrowia publicznego wyrazili zaniepokojenie liczbą muzułmańskich dzieci, które prawdopodobnie zostaną wycofane z dużego programu, który rozpocznie się w szkołach w przyszłym miesiącu.

Po raz pierwszy każde zdrowe dziecko w wieku szkoły podstawowej w Anglii otrzyma szczepionkę w aerozolu do nosa w celu ochrony osób w każdym wieku przed wirusem. Ale muzułmańskim rodzicom w całym kraju powiedziano, że spray Fluenz jest niedozwolony, ponieważ zawiera żelatynę pochodzącą od świń, które są uważane za nieczyste.
NHS England wezwał muzułmańskich rodziców do zrobienia wyjątku, ponieważ szczepionkę można „uznać za inną niż spożywanie jedzenia”. Jednak dr Shuja Shafi, przewodnicząca komitetu badawczego Rady Muzułmańskiej Wielkiej Brytanii, powiedziała:
„Przeprowadziliśmy konsultacje z uczonymi i taki jest ich pogląd… potrzebujemy innej szczepionki, która jest halal”.
Azhar Ali, lider grupy robotniczej w radzie hrabstwa Lancashire, powiedział, że „ogromna większość” muzułmańskich rodziców w jego okolicy planuje wycofać dzieci.  Dr Mary Ramsay, kierownik ds. Szczepień w PHE, powiedziała: „Naszym priorytetem jest zapewnienie, aby szczepionki były bezpieczne i skuteczne. PHE zachęca rodziców do szukania porady u liderów społeczności w celu podjęcia decyzji.
 
Autor: Ochotnik
Bądź na bieżąco, kliknij dzwoneczek:
jak subskrybować NDIE, aby dostawać powiadomienia o nowych artykułach
Źródło:

45
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
15 Comment threads
30 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
iwoszyszkinbkkkkmarju73antyISIS Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o