Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom, uznając, że prawo tego kraju dotyczące azylu i odsyłanie migrantów do ich krajów pochodzenia jest sprzeczne z regulacjami UE.

Komisja Europejska podjęła dziś decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom w związku z nieprzestrzeganiem przepisów UE dotyczących azylu i powrotów.

Ponadto Komisja przesłała dziś Węgrom wezwanie do usunięcia uchybienia w sprawie nowych węgierskich przepisów, które penalizują wspieranie wniosków o azyl i zezwolenie na pobyt oraz wprowadzają kolejne ograniczenia prawa do ubiegania się o azyl.

Według KE, nowe przepisy przyjęte przez władze węgierskie (tzw. „Stop Soros”) penalizują wszelką pomoc oferowaną przez krajowe, międzynarodowe i pozarządowe organizacje lub inne podmioty osobom zamierzającym ubiegać się o azyl lub zezwolenie na pobyt na Węgrzech.

źródło: europa.eu

34
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
antyklioes vel pislamistaTomaszAnahu Yamito IIINDIE Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o