Apelacyjny Sąd Malezji zabronił używać miejscowym chrześcijanom słowa „Allah” na określenie Boga – tak podawała miejscowa gazeta The New Strait Times 14 października.

W opinii sądu używanie słowa „Allah” przez muzułmanów jak i przez chrześcijan może „powodować zamieszanie w społeczeństwie” – pisało BBC News. Wyrok zapadł w sprawie katolickiej gazety The Herald, która broniła swojego prawa do posługiwania się tym słowem. W 2009 sąd stanął po stronie pisma, jednak ta decyzja została zakwestionowana przez władze państwa.

Malezyjscy chrześcijanie, którzy stanowią ok. 9% ludności kraju, domagają się prawa do używania słowa „Allah”, ponieważ inne pojęcie na nazwanie Boga w ich języku po prostu nie występuje! Słowem „Allah” posługiwano się na przestrzeni dziesiątków lat nawet w przekładach Biblii na język bahasa melayu ( malajski ). Władze z używaniem tego słowa nie zgadzają się, dlatego że boją się, że doprowadzi to muzułmanów do przekonania, że między chrześcijańskim Bogiem a Allahem nie ma żadnej różnicy!

W Malezji oficjalną religią jest islam. Wyznaje go ok. 60% ludności kraju, 20% wyznaje buddyzm. Choć w kraju obowiązuje wolność sumienia, to jednak prawa mniejszości religijnych są nierzadko naruszane. Prowadzi to do konfliktów na dużą skalę na tle religijnym. Ostatnie z dużych pogromów miały miejsce w 2009, kiedy władze zabroniły gazecie The Herald używania słowa Allah.

autor: Cristero

1
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
pogmatwanin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pogmatwanin
Gość
pogmatwanin

k@rwa allah jest, jeden Koran = muzułmanin.
jeśłi allah = God = Bóg – to trzeba im zakazać innowiercofobi w koranie.. nie licza sie z żadna religią na świecie.