fot. wikimedia.commons

Rok temu ogłoszono zamknięcie szlaku bałkańskiego dla tzw. uchodźców, jednak wciąż przybywa tamtędy dużo imigrantów do Austrii.

Minister obrony Austrii Hans Peter Doskozil ostrzegł przed samozadowoleniem w rok po zamknięciu szlaku bałkańskiego. „Szlak bałkański wcale nie jest zamknięty” – powiedział polityk.

Stwierdził on, że jeżeli porównuje się dane z roku 2015, to za sukces można uznać to, że ludzi nie wpuszcza się już bez jakichkolwiek kontroli, ale tak naprawdę wiele nie zostało osiągnięte. Polityk ostrzegł przed tym, by sukces europejskiej polityki ochrony granic i polityki imigracyjnej mierzyć jedynie miarą sytuacji w kulminacyjnym momencie kryzysu imigracyjnego.

„Jako referencji nie możemy przyjmować katastrofalnego roku 2015. Wtedy wszystko inne byłoby już sukcesem” – powiedział Austriak. Uważa on, że jako miarę należy wziąć poprzednie lata i przy takim porównaniu obecna sytuacja jest powyżej przeciętnej. Wciąż jeszcze wymowne jest to, że liczba tzw. uchodźców jest dwukrotnie wyższa. Jak wyjaśnił, w latach 2007-2013 w Austrii składano przeciętnie 14 400 wniosków azylowych rocznie. Teraz liczby te są znacznie wyższe.

Mimo że szlak bałkański zamknięty został w marcu 2016 roku między Grecją i Macedonią, w roku 2016 do Austrii dotarło ponad 42 tys. tzw. uchodźców. Złożono ponad 36 tys. wniosków o azyl. Natomiast tylko w pierwszych pięciu tygodniach 2017 roku przybyło 3000 osób, z których 2000 wystąpiło o azyl. 75 proc. imigrantów przybyło do Austrii właśnie szlakiem bałkańskim.

Doskozil zapowiedział nowe przedsięwzięcia austriackich władz: „Zadbamy o intensywniejszą ochronę granic, także środkami technicznymi. Na granicach wprowadzony zostanie monitoring”.

Innym krajem, który ostrzega przed ponownym zaostrzeniem się sytuacji tzw. uchodźców, jest Słowenia. „Na szlaku bałkańskim znów jest ogromna presja” – powiedział Bostjan Sefie, wiceminister spraw wewnętrznych Słowenii, odpowiedzialny za ochronę granic i kwestie uchodźcze.

Na Bałkanach wciąż jeszcze przebywa duża liczba tzw. uchodźców. W Grecji utkwiło 60 tys. osób, w Turcji przebywa ich około 2,5 mln i prawie wszyscy chcą przedostać się do Unii Europejskiej. W marcu 2016 roku Słowenia wraz z Austrią, Macedonią i krajami Półwyspu Bałkańskiego zamknęły granice między Macedonią i Grecją, przez którą do Europy Zachodniej, a przede wszystkim do Niemiec i Austrii, dotarło ponad milion imigrantów.

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

39
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
19 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
blantomateasyriderKarbulotrafaJ-IIISobieski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rodeo drive
Gość
Rodeo drive

dlaczego wicaz z uporem maniaka nazywa sie ich uchodzcami, to emigranci DOPOKI nie przekonaja nas ze sa uchodzcami!!

pojawiam się i znikam
Gość

@Rodeo drive To nielegalni najeźdźcy na naszym lądzie – czyli przestępcy i agresorzy – nikt poza tym. Za dobrych i normalnych czasów do takich się strzelało. Minister obrony Austrii niech nie bajdurzy o ostrzeganiu, tylko już dawno powinien się wziąć do roboty. Kto ma wydawać decyzje o obronie kraju, jeśli… Czytaj więcej »

AntyHegemon
Gość

Chodzi o to, by otumanić europejski lud tzn. Kiedy komuś, coś ciągle wmawiasz, nawet jeśli to całkowicie przeczy jego poglądom, to taki osobnik jest w stanie w to uwierzyć – taka chora siła perswazji.

Gato
Gość
Gato

Całe to „graniczne dziadostwo”, tę niby bezradność przywódców krajów członkowskich UE, skomentuję przypomnieniem tak niedawnej sytuacji Niemiaszków, a dokładnie mieszkańców Wschodniego Berlina. Jak już jakiś Szkop z DDR-owa chciał lepszego życia, to musiał wiać do Berlina Zachodniego. Na przeszkodzie stał mu mur. Zwykły, ceglany, miejscami z płyt betonowych, czasem był… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość

@Gato Cyt. „System ten wdrożono przeszło 40 lat temu, pytam więc co stoi na przeszkodzie, aby wdrożyć go ponownie…” Odpowiedziałeś sobie na to pytanie w pierwszym zdaniu cyt. „Całe to „graniczne dziadostwo”, tę niby bezradność przywódców krajów członkowskich UE…” Sztuczne słowa, tak samo jak i sztuczni imigranci. Pytanie jest inne:… Czytaj więcej »

michnikuremek
Gość

Krótki wykład dla tych, którzy uważają, że przywódcy Europy postępują głupio, nieracjonalnie itp.
Niestety – to nieprawda. Ich zachowanie jest bardzo racjonalne – oczywiście z ich punktu widzenia,
Manifest z Ventotente włoskiego komunisty Spinellego – oto co nam szykuje UE…..
youtube.com/watch?v=W9vROz8VtI8

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@michnikuremek
No i Lenin w pigułce.
No a w odwodzie czeka jeszcze ze 200 mln „prześladowanych” zdaje się.

Logic1
Gość

Nawet jak nie chca walić do nich z ostrej to są inne systemy. Nawet Polskie psy kupiły system działa mikrofalowego powoduje ból nie do zniesienia, są substancje które mozna rozpylać a powoduja bardzo złe samopoczucie – metody są tylko oni tego nie chcą, Europa ma być zislamizowana.

RaV
Gość
RaV

@logiczne
„Polskie psy” to pewnie o owczarki podhalańskie chodzi.

blantomat
Gość
blantomat

Nie, raczej o niedoszkolonych i niedoedukowanych dupków ubierających się na niebiesko i wsadzających Polaków za „remont” gęby ciapakowi.

Andrzej
Gość
Andrzej

To ja się pytam, po co były negocjacje z Erdoganem, którym przewodziła Merkel? Po co dawać Turcji ciężkie miliardy ojro, skoro i tak nic z tego nie będzie? Za taką politykę bardzo dziękuję, nawet do wytarcia d**y się nie nadaje. Merkel, Tusk i inne „mądre głowy” na szubienicę!!!

pojawiam się i znikam
Gość

Jak to po co są negocjacje? Po to żeby coś robić…Erdogan potrzebował kasy żeby się zrobić sułtanem i wprowadzić swoje rządy jednowładcy, no i marzy mu się dawne państwo osmańskie. Znalazł frajera to i wydoił z kasy a dziczy małymi ratami pozbywa się do Europy i tak – taki to… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Przecież ta umowa z Erdoganem to jakaś farsa. Dajemy mu 6 miliardów euro, on zaś w zamian za nielegalnego imigranta daje nam legalnego. Tylko jakoś wątpię, czy w ogóle sprawdzają kto zacz, a zwykle za młodego zdrowego byka dają chorego dziada, którego trzeba leczyć. A jak nawet znajdzie się jakiś… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

A co to w ogóle znaczy „zamknięcie szlaku”? Zaminowali pas graniczny? Postawili płot pod napięciem na 10 metrów wysoki? A może umieścili co 50 metrów strażnika z karabinem? Na czym w ogóle polega to zamknięcie? Bo z tego co wiem, to muzułmanie nic sobie z tego zamykania nie robią. Będą… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość

@Karbulot Na czym polega to zamknięcie granicy? Ano na tym, że jeden polityk (albo inny „urzędnik”) z drugim, gaworzą sobie o zamkniętej granicy a dzicz jak spacerowała sobie (wedle swojego uznania) tak sobie dalej spaceruje po Europie i robi co chce. Mówisz zaminowali pas graniczny? Hmm…Jak dla mnie marzenie:)…

easyrider
Gość

@Karbulot Nawet gdyby ustawili uzbrojonych strażników, tak jak piszesz co 50 metrów, to bez jasnych rozkazów nie przyniesie to żadnego efektu. Trzeba sobie powiedzieć wyraźnie – straże graniczne, policje, armie musiałyby otrzymać rozkazy użycia siły, łącznie z użyciem broni by powstrzymać najazd. Trzeba powiedzieć równie wyraźnie – to jest niemożliwe… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Kiedyś granice były granicami. Stali uzbrojeni między NRD a RFN, między Polską a NRD czy Czechosłowacją. Jak ktoś nielegalnie przekraczał, to strzelali, zwłaszcza Czesi się nie szczypali. I jakoś nikt nie narzekał o braku swobodnego przemieszczania się, prawie do życia w godności i miejsca wyboru gdzie się chce mieszkać. ONZ… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@Karbulot Bo to my, biała, łacińska cywilizacja jesteśmy do odstrzału. To nie dzieje się przypadkiem.

złomek
Gość
złomek

biedne dzieci i wygłodniałe kobiety na tej fotce. Ciekawe dlaczego zostawili matki,siostry dziadków i uciekli przed straszną wojna?

kowalski
Gość
kowalski

Agresja przeciw Europie i Europejczykom będzie trwala do czasu aż Europejczycy nie zrozumieją istoty swojej chory.Czyli obecności odwiecznego wroga,pasożyta i nowotworu który nigdy nie przestaje atakować i niszczyć swojego żywiciela.Nie leczy się nowotworu lub pasożyta za pomocą plasterków.

easyrider
Gość

Zabawy ciąg dalszy. „Na granicach wprowadzony zostanie monitoring” – świetne rozwiązanie, hehe. Będą przynajmniej na kamerkach widzieli ile szamba im się wlewa dzień po dniu.

Szokman
Gość
Szokman

Fala pasożytów znów zbliża się do granic Europy a tu nie padł ani jeden strzał… Jakiś kretyn zapowiedział że Europa potrzebuje jeszcze 5 mln reproduktorów islamskich by zapladniali nasze kobiety. Szykujemy się zatem na przyjęcie naszych zacnych gości…

rafa
Gość
rafa

A gdzie feministki, cisza??? Przeciez Bruksela traktuje arabskich i afrykanskich facetow jak byki rozrodowe, a te „swiadome” kobiety jak fabryki do wypelnienia zadania, stworzeia nowej rasy. Jezeli kobiety tego nie kumaja to Korwin mial racje, bynajmniej patrzac na feministki. Wyprzedzam zlosc dziewczyn na ta wapowiedz i pytam sie prosto z… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Rafo, sprecyzuj. Swoje pytania kierujesz do kobiet, czy feministek? BO to całkiem różne adresy są. Co robią kobiety? Nie mają czasu na pierniki, które i tak nie dadzą efektów. A czemu nie mają czasu? Bo oprócz tzw. obowiązków – trenują. Kilka na strzelnicy, kilka gdzieś tam.

rafa
Gość
rafa

Odbierasz mnie jako faceta mowiacego „przynies mi piwo z lodowki kobieto”???? Blednie : ) Idiotyzm dzisiejszych czasow doprowadzil do tego, iz powazanie i szacunek kobiety przez faceta widzi sie jako jej obraze. Kompletny debilizm. Kobiety biegajace po ulicach i krzyczace o swych intymnych problemach celowo osmieszaja inne kobiety, by osiagnac… Czytaj więcej »

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

No przeciez kazdy normalny czlowiek wie ze to jest lewacka przedwyborcza propaganda zeby ameby poszly na nich zaglosowac …. proces islamizacji kontynentu postepuje w najlepsze ….

bernard
Gość
bernard

A ten je… rudy jak przeciwdziałał ???. Ta masoneria wybrała go znowu. Węgrzy i czesi najbardziej na tym polu emigracyjnym cierpią a jednak sprzedali się. smile

AntyHegemon
Gość

Wszystko co robi Unia Europejska jest fikcją i przykrywką pod coś „większego”. Jedyne co chronią władze UE to jest dbanie o własne interesy.

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego probuja unicestwic amebe europejska ktora ciezko pracuje od switu do nocy na wzrost gosodarczy, wprowadzajac islamistow doprowadza do tego ze za 2-3 pokolenia nie bedzie komu wytwarzac PKB bo ci ludzie nie maja w genach ciezkiej pracy …. chcialbym zrozumiec logike postepowania lewactwa ale jakos… Czytaj więcej »

miki
Gość
miki

Nieudolność Unii jest porażająca. Obywatel, który chce chronić własny dom grodzi podwórko, kupuje groźnego psa, a przede wszystkim zamyka drzwi na klucz. Niektórzy obywatele posiadają broń, której nie wahają się użyć w obronie przed agresorami. A co robi UE? Mówi welcome i sama przewozi nielegalnych przez morze.

rafa
Gość
rafa

Troche na luzie do tego durnego stresu, ktory nam Bruksela i wielcy tego swiata przez swoje idiotyczne media na temat kryzysow i migracji do bani laduja. Proponuje zrobmy sobie jaja z tego syfu. Spakujmy walizki i my Europejczycy idziemy do Afryki i na Bliski Wschod. Australia wymieni sie z Am.… Czytaj więcej »

w.....y
Gość
w.....y

Oj. Bedzie wesolutko jak nigdy wczesniej.Pytanie kiedy ubogacanie ruszy pelna para. Taka wymiany tradycji i pogladow przejdzie do historii. W ramach odstresowania polecam aktywnosc fizyczna na swierzym powietrzu , jak tez literature wszelkiej masci. To pomaga lepiej spac. Pod poduszke wlozyc kase z konta bankowego, lub zamienic na jakis kruszec.… Czytaj więcej »

anty kalifat
Gość
anty kalifat

to wychodzi ze 3mln czekaja na wjazd do europy!!! tylko po co? bo we francji nie kazdy francuz ma prace a na zasilkach jest ich tylu ze wciaz probuja uciac jak nawiecej. nie wiem jak w innych krajach ale tu tak jest.