Imię nadawane na cześć islamskiego proroka staje się coraz bardziej popularne w krajach niemieckojęzycznych. W Austrii jest na trzecim miejscu najbardziej popularnych imion w 2017 roku, w Niemczech jest jeszcze daleko w tyle, jednak szybko awansuje.

Austriacki dziennik „Kronen Zeitung” opublikował statystyki dotyczące męskich imion nadawanym noworodkom w roku 2017 – imię „Muhammed” awansowało na trzecie miejsce, tuż za – „Alexander” i „Maximilian”.

Dla celów statystycznych różne pisownie imienia zostały zgrupowane razem, tak więc Muhamed, Muhammet, Mohamad, Muhammad i Mahomet uznano za jedno i to samo imię, podobnie jak Elias, Eliasz i Elijasz.

Po doniesieniach austriackich gazet, w Niemczech rozgorzała dyskusja o wpływie imigrantów na język niemiecki. Gazeta „Die Welt” poinformowała, że Towarzystwo Języka Niemieckiego (GfdS) dostrzegło skok popularności imienia Mohamed.

Imię proroka islamu znalazło się w 2016 roku na miejscu 26. Mieszkający w Niemczech muzułmanie używają aż 20 różnych sposobów zapisu – zauważa dziennik. Gdyby je wszystkie brać pod uwagę, przekonuje gazeta, Mohamed już byłby w pierwszej 10-tce najchętniej nadawanych dzieciom imion.

Podobna tendencja zachodzi w Wielkiej Brytanii, Muhammad od roku 2011 rokrocznie znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych imion nadawanych noworodkom w skali całej Anglii i Walii – tu też brane są pod uwagę niewielkie różnice w zapisie imienia.

56
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
21 Comment threads
35 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
Matias GaliSnake PlisskenRubenRafakrzysiek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o