wikimedia.commons.org

Minister rolnictwa Sylvi Listhaug zaapelowała do administracji więzień, szpitali i przedszkoli by nie wycofywano wieprzowiny z menu.

‘Nie możemy rezygnować z wieprzowiny tylko dlatego, że wprowadzili się do nas muzułmanie. Ci, którzy są odpowiedzialni za dostawę żywności do instytucji państwowych powinni zadbać o to, aby ci, którzy wieprzowiny nie spożywają, mieli możliwość wyboru czegoś innego’, mówi pani polityk z prawicowej Partii Postępu.

Bjørn-Ole Juul-Hansen, kierownik norweskiego przemysłu mięsnego, powiedział NRK, że instytucje publiczne w kraju ograniczyły ilość wieprzowiny. Ludzie mają wrażenie, że wiele instytucji publicznych, przedszkoli i firmy gastronomiczne, często rezygnują z wieprzowiny z powodu mniejszości etnicznych. Juul-Hansen nie był  w stanie podać żadnych konkretnych statystyk, by to udowodnić.

Potwierdził to jednak Willy Haugen, kierownik gastronomii w więzieniach w Oslo mówiąc, że wieprzowina gości w menu średnio tylko raz na dwa tygodnie. Usprawiedliwił, że taka decyzja została podjęta z powodów ‘praktycznych’.

Źródło: The Local

9
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
NiepoprawnyPolityczniePeterMagdalenatomek_slaskieKookai Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bob
Gość
bob
Kookai
Gość
Kookai

Jakoś pic alkohol i palić skręty to mogą , mimo że religia zakazuje, ale lepsza wołowina od swininy..

Magdalena
Gość
Magdalena

A Ty chodzisz co niedziela do Kościoła, modlisz się, seks tylko po ślubie i zero mięsa w piątek? To też są grzechy (akurat skrętu to takie pół- grzechy).
Ale łatwiej odpokutować flaszkę niż plasterek szynki.
Poza tym, do wieprzowiny oni czują autentyczne obrzydzenie, to taki aspekt pozareligIjny.

tomek_slaskie
Gość
tomek_slaskie

jesteśmy lekarstwem na was,wszystko jest dla ludzi,skoro nie podoba się Wam to jak żyjemy to wynoście się do siebie i róbcie co Wam się podoba,Nie będę zwracał się do Ciebie z szacunkiem,bo Wy nie szanujecie Nas i nie będę traktował nikogo specjalnie tylko ze wzajemnością.

tomek_slaskie
Gość
tomek_slaskie

jak możecie czuć wstręt do wieprzowiny,jak sami jesteście wieprzami ?

Magdalena
Gość
Magdalena

Ja Was inwektywami nie obrzucam. I nie, Europa nie jest „źródłem wszelkiej sprawiedliwości”, to raczej muzułmanie ściśle trzymają się swoich zasad i nie zaprzeczają wielowiekowym tradycjom i wartościom. Co do obrzydzenia do wieprzowiny- jest tłusta, niesmaczna, psuje się szybciej niż wołowina. A nawet najstaranniejsza obróbka termiczna nie zabija wszystkich mikrobów… Czytaj więcej »

Peter
Gość
Peter

To może przytoczyć te muzułmańskie zasady i wartości?
Może być ciekawie, u cywilizowanego Europejczyka wzbudzą odrazę, obrzydzenie. Patologia zapoczątkowana przez muhammada jest praktykowana do dziś przez barbarzyńców muzułmańskich. Przykłady: pedofilia, zoofilia, nekrofilia, kanibalizm.

Magdalena
Gość
Magdalena

I muzułmanie nie przychodzą innym do domów i nie porzadkują lodówek z produktów haram. Oni się tobie nie wpieprzają w jadłospis, zachowuj się tak samo

NiepoprawnyPolitycznie
Gość
NiepoprawnyPolitycznie

Oni jedynie jak nam się wpieprzą do domu to żeby wydadzić w powietrze