W Belgii chcą finansować skecze ośmieszające tzw. Państwo Islamskie

Rząd Flandrii przeznaczył pół miliona euro na humorystyczne skecze ośmieszające propagandę Państwa Islamskiego. Co z tego wyniknie?

Flamandzcy politycy wyszli z założenia, że warto przeznaczyć duże pieniądze w ironię przeciw propagandzie ISIS. Projekt zakłada tworzenie śmiesznych filmików i memów, które mają dotrzeć do młodzieży na portalach społecznościowych. Każdy projekt może liczyć na 50 tys. euro dofinansowania – donosi RMF FM.

Flamandzki projekt ruszy dopiero w marcu przyszłego roku, ale już budzi wiele kontrowersji. Krytycy uważają, że lepiej wydać pieniądze na edukację młodzieży niż na odgórnie sterowany humor.

Podobny projekt ruszył w UK. Stworzono tutaj krótkie filmiki o muzułmankach żyjących w ISIS. Na jednym z nich np. ubrana w czador dziewczyna mówi: „Za trzy dni mnie zetną, a ja wciąż nie wiem, co na siebie włożę”.

24 komentarz do “W Belgii chcą finansować skecze ośmieszające tzw. Państwo Islamskie

  1. Ps
   UE obiecuje pomoc w poradzeniu sobie ze skutkami wichur, ale mamy ładnie poprosić…

   Mnie interesuje czy wystarczy tylko „całowanie po rękach”, czy od razu ” rzucamy się do stóp” np. p. Schulza czy też „robimy dobrze” bez zwłoki p. Guy’owi. O ile mi wiadomo w UE nie ma nic za darmo i za wszystko trzeba płacić.
   W końcu UE to taka gra interesów, o czym jako niedawny bantustan „naszego niemieckiego adwokata w Unii Europejskiej” (T. Mazowiecki) byliśmy nieustannie zapewniani a obecnie zapewnianie to przybrało na intensywności.

  2. @Maciek Arczyński To nie przejdzie. Islamofilia zainfekowanych jest już zbyt silna. „Postępowi” podniosą jazgot. Inną kwestią jest to, do kogo oni to kierują? To ma indoktrynować szmatogłowych. Odniesie to skutek odwrotny do zamierzonego. Islam w Europie może powstrzymać tylko żelazo i ogień.

 1. ośmieszyć coś lub kogoś… to dobra metoda… lepsza niż te cale edukacje które zazwyczaj maja dokładnie odwrotny skutek od zamierzonego. tak było u niemcow jak po zajściach w koloni uczyli ciapatych jak obchodzić się z kobieta, po lekcjach gwałcili… pytanie czy pozwolą sobie na ośmieszanie się, no ale oni napewno już maja kredki

 2. Wzięliby się za rozwiązywanie problemu, a nie jego lekceważenie i potęgowania. Obawiam się też, że takie działanie spowoduje odwet i to nie tylko od dzihadystow, ale i być może od zwykłych muzułmanów, którym kpiny z ich religii, kultury się nie spodobają. I nie będzie to odwet w postaci skeczy czy obrazków, tylko morderstwa i zamachy. Politycznie poprawni idioci robi to specjalnie. Koniec Europy w obecnej postaci jaką jeszcze widzimy i znamy jest bliski.

 3. Oby pokazywanie prawdy nie skończyło się tak jak swojego czasu w Polsce w Pedałen24 w programie towarzyszki Stokrotki „Kropka nad i”. Gdy zaproszony do studia Przemysław Wipler zaczął pokazywać zdjęcia przedstawiające ofiary egzekucji ISIS wściekła towarzyszka Stokrotka rzuciła się przez stół próbując mu je wyrwać wrzeszcząc „Nie ma pan prawa pokazywać takich zdjęć! Nie ma pan prawa! Nie będzie pan straszył!”.
  Zastanawiające, że w islamskiej Belgii, ojczyźnie oszalałego lewackiego rozczochrańca Verchofstrzępa nie ma medium, sfinansowanego tak jak Pedałen przez pejsatych i lewaków, które zabroniłoby w ten sposób szkalować ISIS.

  1. Też oglądałem ten program z Wiplerem. To jest właśnie taka lewacka taktyka, nie wiem czy zwróciłeś uwagę , bo myślę że oglądałeś, jak podczas zamieszek w Charlottesville samochód terenowy wjechał w bandę lewaków i czarnuchów. Bardzo dokładnie było pokazane jak ludzie zostają rozjeżdżani, „fruwają” w powietrzu, krzyk i przerażenie. A teraz zobacz, ile było zamachów w ciągu ostatnich lat w Europie. I co pokazali? Ano w Sztokholmie z kamery w sklepie jak z dużą prędkością przejechała ciężarówka, w Berlinie z kolei cały czas pokazywali rozbitego tira w środku jarmarku, we Francji z daleka jadącą ciężarówkę bez żadnych szczegółów, nie widziałem żeby kogoś ta ciężarówka rozjechała a zabitych została tam przecież masa ludzi. Z zamachu w Paryżu pokazywali kilku ludzi jak trzymają się rękoma parapetu okiennego. To jest właśnie lewacka propaganda. Mało albo nic nie pokazywać jeśli sprawcami są muzułmanie, lewacy lub dzicz murzyńska, natomiast pokazywać w miarę najwięcej jeśli sprawcą jest biały człowiek a już najlepiej jak byłby to katolik i prawicowiec.

   1. @888-Marek-Majewski
    Mnie w związku z Charlottesville uderzyło co innego, ale oczywiście masz rację w tym o czym piszesz. Mianowicie kilka dni po tym zdarzeniu miał miejsce „incydent” w Paryżu, gdzie zginęła jedna osoba a wiele zostało rannych. Zauważyłeś różnicę w tytułowaniu tych dwóch zdarzeń w lewackim szambie medialnym?
    „Biały neonazista wjechał autem w pokojowy pochód”
    „USA żyją zamachem białego neonazisty”

    a o „incydencie” w Paryżu:
    „Paryż. Samochód wjechał w pizzerię”
    „Francja: w Sept-Sorts pod Paryżem samochód wjechał w pizzerię”

    I reszta w tym samym stylu.
    Mimo szybkiego schwytania operatora samochodu, lewactwo dowiedziało się tylko, że był to „Francuz” chory psychicznie…

    1. Oczywiście, a wracając do Charlottesville to nawet te niby nasze narodowe media TVP informowały że: naziści, faszyści i ku-klux-klan starli się z lewicowcami. Czyli poprawność polityczna pełną gębą. Jeśli już piszą w taki sposób o prawicowcach to powinni również po imieniu nazwać lewaków, murzyństwo i islamskich nierobów którzy to starli się z pokojową demonstracją organizacji prawicowych.

   2. a teraz oglądam jak w Barcelonie furgonetka kierowana zgadnijcie przez kogo – oczywiście przez ciapatych – rozjechała kolejnych ludzi a hiszpanie w nocy wyłowili sobie 600 murzynków to dopiero będzie bal…..

 4. Ten skecz o kobiecie, co mie ma się w co ubrać na ścięcie to obraza dla Monty Pythona i angielskiego humoru w ogóle. Przecież tam, gdzie ścinają muzułmanki chodzą one w namiotach, więc co ona może założyć?

  1. w W-wie tez latają takie worki zakończone na dole butami – a kto tam w środku tego nie wie nikt…………….mogą mieć tam np. ładunki wybuchowe i żadna policja ich nie kontroluje a ja chcę wiedzieć skąd się w naszej ojczyźnie biorą bo jest ich coraz więcej….i dlaczego nasze władze dają przyzwolenie na ich pobyt i na te ichnie bożnice – w samej stolicy ciapatych jest 10 tysięcy a to już duże zagrożenie……

 5. A terroryści pokładają się ze śmiechu. Każdy sposób na przekręcenie publicznych pieniędzy przez lewackich „artystów” jest dobry. Bawcie się tak dalej. Jak mawiał pewien pedofil z Medyny: ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. smile

 6. Co ci ludzie maja w glowach, chca walczyc humorem ze zbrodnicza ideologia ktora panoszy sie juz w ich kraju ????
  Humorem, kwiatami i malowaniem kredą po ulicach nie uratujecie swojego kraju, macie konia trojanskiego ktory jest juz wewnatrz ….

Dodaj komentarz