Policja w Bułgarii prowadzi od piątku operację wyłapywania nielegalnych imigrantów. Zatrzymana dziesiątki osób, które ukrywały się głównie w romskiej dzielnicy Sofii.

hotelach i wynajmowanych mieszkaniach zatrzymano 62 osoby, 30 ukrywało się w domu w romskiej dzielnicy w Sofii. Również dwie kilkudziesięcioosobowe grupy zatrzymano przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy z Serbią.

Informację o akcji przedstawił mediom szef służb operacyjnych MSW Georgi Kostow. Podkreślił, że w porównaniu z sytuacją sprzed kilku miesięcy napływ imigrantów osłabł. Jesienią podczas akcji zatrzymywano po 200-300 osób.

Według MSW jest to wynik skutecznej ochrony granicy z Turcją. W piątek rząd przeznaczył dodatkowo 6,2 mln lewów (3,1 mln euro) na dobudowanie ogrodzenia granicznego.

Granicy strzeże nie tylko policja graniczna, lecz także wojsko, na co wyraził zgodę parlament.

źródło: PAP

22
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
9 Comment threads
13 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
GośćOluchnaPilot_PLVVVToxic Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek Aureliusz
Gość
Marek Aureliusz

Wielkie brawa dla policji ale pytanie co z tymi wyłapanymi imigrantami dalej? Mam nadzieję że kopniak w tyłek i z powrotem tam skąd przybył, bo inaczej nie miałoby to najmniejszego sensu

hgfgg
Gość
hgfgg

Obiad cola i fajki dla tych co palą…

Oluchna
Gość
Oluchna

Marku, a Ty udajesz czy naprawdę nie widzisz że ja też jestem na forum?

Gość
Gość
Gość

„Zatrzymana dziesiątki osób, które ukrywały się głównie w romskiej dzielnicy Sofii.” – coś mi się zdaje, że nasi „romscy współobywatele” (którzy tak gorliwie udają katolików aby móc siedzieć z tacą pod kościołem) jako pierwsi przejdą na islam i zbratają się z nachodźcami gdy tylko ci ostatni pojawią się u nas… Czytaj więcej »

Piotr
Gość
Piotr

Cyganie dostosowują się do religii i obyczajów kraju, w którym zamieszkują. Na islam przejdą ci mieszkający w zachodniej Europie, ale nigdy we wschodniej, bo tu nie będzie islamu smile Rosjanie, Bułgarzy, Polacy i Węgrzy bardzo o to dbają i chwała im za to smile

tgb
Gość
tgb

Piotr
Zo Rosjanami to uwaga. Juz teraz muslimy stanowią 15procent mieszkanców,czyli 20-25 milionów

Toxic
Gość
Toxic

Tylko ze oni tam nawet u Ruskich nie pierdna widziałeś jakaś demonstracje w Rosji tych brudów pod tytułem „dajcie nam nasze zasiłki!” Putin na to nie pozwoli , a ci muzlimi to z Kaukazu i maja mało do gadania za duzo nazistow bojówek i patroli bojówek jest zeby oni coś… Czytaj więcej »

Pilot_PL
Gość
Pilot_PL

1000%

Gość
Gość
Gość

„Cyganie dostosowują się do religii i obyczajów kraju, w którym zamieszkują.” – no nie wiem, słynna „panda” czy też zamążpójścia w wieku lat kilkunastu dużo bardziej przypominają mi zwyczaje nachodźców niż nasze własne.

griszka77
Gość
griszka77

a skąd sie wzieło słowo cygan pomyślmy hmmmm

hgfgg
Gość
hgfgg

Co ta meeerkełowa zrobiła………

Helga
Gość
Helga

Liczy, że na jej emeryturę będą pracować muzułmanie !

lolo
Gość
lolo

Z matematyki dla makreli pała i do kozy

Dem
Gość

Jak tam wciąż jesteście pewni że Polska czysta? heh

hgfgg
Gość
hgfgg

Widać ich cooooraz więcej wszędzie. Ale przecież nie przyjmujemy. Bo nie musimy. Sami przychodzą. Inwazja

azotox
Gość

I dlatego powinniśmy wdrożyć takie same procedury, jak w Bułgarii. Już i teraz. Wyłapywać, deportować. Utrzymywać kraj w czystości etnicznej, hołubić naszą homogeniczność narodową.

Azor
Gość
Azor

Właściwie to takich wiadomości nie powinno być. To oczywiste, że ma tak być, w końcu od tego są te wszystkie policje, straże i inne służby. Teraz co każdy kraj, w którym służby coś zrobią to od razu będzie wielka informacja. Wypieprzać tych wszystkich najeźdźców, strzelac do nich i nie oglądać… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

Czesto ostanio czytam – i sama też to zauważam, ze w Poslce widać coraz więcej muzułmanów – i zastanawiam się czy aby na pewno nasze grancie są wystarczająco chronione?. Wszystkie kraje się obudowują a my stoimy ‚otworem’.. Może u nas tez powinny zacząc działać takie rutynowe kontrole. ..Kto wie..kto się… Czytaj więcej »

Gość
Gość
Gość

Zgadzam się, zwracałem ostatnio wielokrotnie uwagę na fakt, że nasze granice nie są tak naprawdę chronione. Rząd twierdzi, że nie chce przyjmować określonych „kwot” nachodźców, jednak brak jest działań zmierzających ku utrudnieniu bądź uniemożliwieniu wjazdu do Polski osobnikom niewiadomego lub wątpliwego pochodzenia chętnym do wjazdu na teren naszego kraju na… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Wiosek prost jak naprawdę się chce to można uszczelnić granicę.
Pytanie co robią ze złapanymi wysyłają do afryki czy utrzymują na koszt podatnika

przemq
Gość

Brawo dla policji i brawo dla rządzących

VVV
Gość
VVV

No i prawidłowo! Mam tylko nadzieje ze ich odesłali z powrotem