Bułgarski łowca imigrantów, Dinko Valev, dowodzi patrolem samoobrony obywatelskiej, wyposażonej w pojazdy opancerzone, której celem jest nastraszanie i organizacja obław na tzw. uchodźców wzdłuż granicy z Turcją. Organizator całego przedsięwzięcia chwal się, że jest to jedynie forma rekreacji sportowej.

Samozwańczy łowca imigrantów zorganizował grupę samoobrony obywatelskiej, której celem jest patrol i tropienie osób ubiegających się o azyl, a nielegalnie znajdujących się na terytoriom Bułgarii. Aby jego działania miały większą możliwość powodzenia, 29 letni Dinko Valev zdołał wejść w posiadanie dwóch pojazdów opancerzonych, umożliwiających przemieszczanie się po nierównym terenie w okolicach miasta Jamboł, znajdującego się w pobliżu granicy z Turcją.

Jak twierdzi, reakcja okolicznych mieszkańców była tak pozytywna, że próbuje teraz zwerbować więcej ludzi, w celu rozszerzenia swojego przedsięwzięcia patrolu obywatelskiego. Dodał również: “To co robię, opisałbym po prostu, jako formę aktywności sportowej. W końcu nie możecie opisywać czynności sportowych, jako pełnych przemocy”.

Zdaniem Valeva, ludzie pojawiali się wraz z rowerami i psami, aby wspomóc poszukiwania nielegalnych imigrantów. Inni, łącznie z nim samym również wyruszyli na poszukiwania, tyle, że na koniach. Łowca imigrantów oświadcza, że po złapaniu, imigranci są następnie przekazywani w ręce policji. Jednakże, to co robi Valev jest ostro krytykowane przez Helsińską Fundacje Praw Człowieka, która wezwała władze do powstrzymania obław na imigrantów. Organizacja argumentuje swoje oświadczenie, twierdząc, że to co on robi jest nielegalne, piętnując go jako kryminalistę.

Rzecznik Helsińskej Fundacji Praw Człowieka, powiedział w oświadczeniu skierowanym do MailOnline, że Valev przyznaje, iż krzywdzi tych ludzi. “Jego ofiarami są mężczyźni, kobiety i dzieci, uciekający przed wojną w Syrii. Podczas jednego z zajść, po tym, jak groził im śmiercią, zmusił ich do leżenia twarzą do ziemi przez pół godziny. Chwalił się również, że podczas innej obławy, zanim ostatecznie schwytał jednego z mężczyzn, tropił go przez jakiś czas. W dodatku ciągle kieruje obraźliwe uwagi odnośnie tzw. uchodźców i oczywistym jest, że planuje zwiększyć wielkość swoich oddziałów ochotniczych, w celu schwytania większej ilości potencjalnych azylantów. Valev domaga się, aby Państwo Bułgarskie finansowało jego przedsięwzięcie, płacąc za każdego pojmanego uchodźcę, co tworzy większe powody do niepokoju. A więc on nie tylko szerzy strach wobec uchodźców pośród Bułgarskiego społeczeństwa, pobudzając ludzi do odnoszenia się do nich ze wstrętem i wrogością oraz do odrzucania ich, ale prosi, aby wspierano jego działania”

Zamiast uzyskać aprobatę od władz, oświadczenie Helsińskiej Fundacji było przyczyną powszechnego oburzenia, które doprowadziło do zorganizowania petycji podpisanej już przez tysiące osób domagających się pomocy dla działań Valeva. Komentarze w tej sprawie wyglądają następująco: „Nasze państwo nie dba o Bułgarów. W związku z tym nadszedł czas na zjednoczenie każdego z nas. Jestem dumny z postawy Dinko”. Inna osoba nawołuje nawet do wsadzenia członków Helsińskej Fundacji do więzienia: „Dinko jest bohaterem i potrzebujemy więcej takich, jak on. Nadszedł czas wiezienia dla członków Helsińskej Fundacji, nie dla Dinko, zdrajcy!”

Założono również stronę na Facebooku wspierającą działania Bułgarskiego łowcy imigrantów. Jeden z użytkowników tego portalu napisał co następuje: „Brońmy Dinko przed Bułgarofobami, jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Ludzie są bici na autostradach, dyskotekach, 24 godziny na dobę słyszymy o rabunkach. A wy chcecie ścigać człowieka, który broni nas przed tzw. uchodźcami i wpiera kontrolę na granicy?”

Sam zainteresowany opisuję podczas wywiadu w Bułgarskiej Telewizji Państwowej, że zainicjował patrole po tym, jak sam stał się ofiarą napaści imigrantów, kiedy chciano ukraść jego motocykl, wykrzykując „Allah”. W związku z tym jest on zdeterminowany, aby kontynuować swoje działania, aż do momentu, kiedy zostaną wydaleni z kraju.

Jeżeli chodzi o zdanie Bułgarskich władz w kwestii Dinko Valeva, minister spraw wewnętnych, Rumyana Bachvarova prosiła jedynie lokalne społeczności o informacje, jeśli zauważą, że działania łowcy imigrantów są w jakiś sposób niezgodne z prawem.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

źródło; MailOnline. Opracowanie: Rafał Szablewski.

50
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
17 Comment threads
33 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
GośćNietereskabkMarlonixPolak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tłumaczenie z lewackiego na polski
Gość
Tłumaczenie z lewackiego na polski

Gdyby ktoś z czytelników tego portalu nieopatrznie zechciał kiedyś wejść na któryś z polskojęzycznych portali, które należą w 100% należą do rodaków obłąkanej Makreli, to może być zaskoczony sformułowaniami tam się pojawiającymi. Dlatego też postanowiłem przygotować krótki słownik z lewackiego na polski. skrajna prawica – zwykli obywatele zaniepokojeni brakiem działania… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

1. „poprawność politycznej” – uciszanie głosów rozsądku
2. zarzut „mowy nienawiści” – uciszanie głosów rozsądku obywateli wzburzonych głupotą polityków, którzy na naszych oczach niszczą Europę
3. HejtStop – wspólczesne (internetowe) ZOMO

kaassi
Gość
kaassi

gdzies to przeczytałam o KOD-zie[sponsorowanym przez Sorosa] i mi sie spodobało, wiec zacytuje:

KOD = Komited Obrony (interesów) Deutchland (w Polsce)

hfhufeh
Gość
hfhufeh

Komitet Obrony Darmozjadów

Adam
Gość
Adam

Albo Komitet Obrony Dzieciorobów. Tak swoją drogą to publiczna telewizja zaczyna wchodzić na stare tory. Kiedy się zmieniła władza zaczęli pokazywać trochę prawdy o imigrantach. Teraz zaczyna być to samo co kiedyś – co reportaż czy informacja, to pokazują biedaków z dziećmi. Jeszcze dziś pokazali jakiegoś kolesia z Polski, co… Czytaj więcej »

reszef
Gość
reszef

KOD(l) – Komitet Obrony Demokracji (ludowej), a właściwie to Komitiet Obronnyj Demokraticzskij (Ludowyj)

yamato
Gość
yamato

do Adam : Jakby przygotowywali nas na przyjęcie „uchodźców” sad
A ten „koleś” kiedy wróci (jeśli ??? wróci) to będzie miał duuuużo do opowiadania – ale tego chyba w telewizji nie puszczą.

Arar
Gość

Tolerancja- tolerowanie najgorszych zboczeń i zachowań ze strony tak zwanych „uchodźców”. Potępianie naturalnych reakcji obronnych ze strony najechanych społeczności.

azotox
Gość

walka z hejterstwem (I) – odmiana donosicielstwa mająca na celu zaszczuwanie osób, które głośno wyrażają niezgodę na rozbicie jedności narodowej walka z hejterstwem (II) – działania mające na celu zniszczenie społecznego i jednostkowego instynktu samozachowawczego patriotyzm – skrajnie konformistyczna postawa wyrażająca się całkowitą podległością wobec totalitaryzmu amerykańsko-unijnego organizacje humanitarne –… Czytaj więcej »

Patriota
Gość
Patriota

Kurde Twój post powinien się wyświetlać na głównej stronie google.com !

Nietereska
Gość
Nietereska

Tolerancja – ukrywanie własnych przekonań i systemu wartości, aby nie drażnić ani nie ranić „uchodźców”

kaassi
Gość
kaassi

artykul ze stycznia (ndie) „Pracownicy organizacji ‘pomocowych’ informują, że wśród imigrantów jest rozpowszechniony lęk przed Bułgarami. Z relacji ludzi wynika, że straż graniczna Bułgarii jest bezwzględna – często szczują psami i biją.”

i BARDZO DOBRZE, mam nadzieje ze Polski tez beda się bać
i znadja się u nas tacy Dinko-wcy:-)

Arar
Gość

Nie był bym zdziwiony jak by pan Pudzianowski nie sfinansował i sam nie brał udziału w takich akcjach.

Ink
Gość

W takich akcjach obrony kraju powinni wszyscy Polacy się udzielać ,oczywiscie jedni finansowo inni realnie .Jestem za popieram takie akcje

bk
Gość
bk

Tylko za co polski Dinko ma se kupić dwa wozy opancerzone? I czy pozwolą mu je posiadać??

miki
Gość
miki

Nie ma co się dziwić Bułgarom, ponieważ przez prawie 500 lat żyli pod turecką okupacją, więc doskonale wiedzą czym może się skończyć muzułmańska inwazja.

Ink
Gość

Helsińska Fundacja , to organ niszczący kraje europejskie ,tak jak ONZ,NATO one nie mają nic wspólnego z prawami człowieka , raczej z bezprawiem szerzących się najezdzców .To organizacje które przepuszczają pieniądze
na bronienie kogo ? europejczyków ? Powinny być zlikwidowane tak jak Unia islamska europy.

Asgard
Gość
Asgard

Helsinska F. to taka sama para butów jak Fundacja Batorego. Walczą ze wszystkm tylko nie z tymi z kim trzeba.

yamato
Gość
yamato

Najkrócej – MASZ CAŁKOWITĄ RACJĘ !!!

ABC
Gość
ABC

Brawo Bułgarzy! Tak trzymać!

Polak
Gość
Polak

Helsińską Fundacje Praw Człowieka to lewacka organizacja finansowana przez takie szumowiny i bandytow jak Soros. Powinna byc ona zdelegalizowana, a co aktywniejsi czlonkowie wsadzeni do wiezienia, bo prowadza sabotaz i destabilizuja funkcjonowanie panstw.

Marlonix
Gość
Marlonix

Andrzej Rzeplinski obecnie prezes TK, wcześniej sekretarz zarządu helsinskiej fundacji praw człowieka. Do tej pory nie zwracałem na to uwagi ale teraz wydaje mi się to niedopuszczalne.

bk
Gość
bk

Aaaaaaa! Auć! Nie wiedziałam o tym. Patrz jak wielostronnie są umocowani/umoczeni. Ha! Dzięki za to spostrzeżenie! To wbrew pozorom bardzo ważne!

diabolo777
Gość
diabolo777

Na szczęście imigranci póki co boją się naszej straży granicznej bo jako jedyna w europie wykonuje prawidłowo swoje obowiązki. Nie jest tak jak na innych granicach. Za nielegalne przekraczanie granicy mimo ostrzeżeń, kiedyś strzelano…dziś w europie jest farsą…

kaassi
Gość
kaassi

za wcześnie jeszcze aby chwalić nasza straż..
(ale mam nadzieje ze bedziemy mogli być z niej dumni)

zerg
Gość
zerg

tak sobie popatrzylem na mape i widze, ze jest nadzieja (do czerwca), ze do nas nie dojda: Po zamknieciu Macedonii to Bulgaria jest glownym tranzytowym krajem dla uchodzcow, ale jesli zamknie swoją poludniowa granice (a Bulgarzy wyraznie dali znac, ze ich nie lubia) to muzulmanie maja calkowicie odcietą bdroga na… Czytaj więcej »

yamato
Gość
yamato

O granicy bułgarsko-tureckiej już pisałem chyba 4 albo 5 razy na tym forum. Pozostają jeszcze dwie sprawy do wyjaśnienia : granica bułgarsko-grecka (bo Turcy starym szlakiem mogą przerzucać migrantów do Grecji a ci zamiast na Macedonię mogą maszerować na Bułgarię) i wybrzeże Morza Czarnego (Turcy mogą pontonami ominąć bułgarskie zasieki… Czytaj więcej »

Gość
Gość
Gość

Jak to czym? Jak dają radę przepływać Morze Śródziemne czy Egejskie, to czemu nie Czarne? To nie ocean.

slaw
Gość
slaw

Jeszcze troche to na Wschodniej granicy Polski bedzie trzeba takie patrole robić. Jezeli polski rzad dalej bedzie olewac te kwestie. Albo kaczyński z szydlo dogadali się juz po cichu z merkel. Polacy beda musieli wziać sprawy w swoje rece coś mi sie tak wydaje i tym pseudo uchodźcom łomot spościc.

bk
Gość
bk

…albo na zachodniej…

sru
Gość
sru

Skoro państwo nie robi tego co do nich należy to ludzie muszą sami to posprzątać brawoooooo

Martin
Gość
Martin

Helsinska Fundacja Praw Czlowieka dziala rowniez w Polsce. Organizacje te wraz z innymi sponsorowanymi przez Sorosa nalezy zdelegalizowac jako zagrazajaca bezpieczenstwu narodowemu.

bk
Gość
bk

Yyyy… bo ja tego nie rozumiem… jakiś gościu łapie przestępców (bo naruszenie granicy kraju jest przestępstwem) a jacyś inni goście nazywają go złoczyńcą? każdy ma obowiązek zatrzymać przestępcę zauważonego „na gorącym”. Nie wiem jak w Bułgarii, ale u nas jest, chwalić Boga taki zapis, a przynajmniej był do niedawna. Następnie… Czytaj więcej »

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Komitet Obrony Diaspory. Ajwaj!

Jankot
Gość

Komitet Obrony Dominacji (niemieckiej nad Polską).

Gość
Gość
Gość

Komitet Obrony KOnDominium (wiadomo czyjego POd wiadomym zarządem powierniczym).

kaassi
Gość
kaassi

ps. wpis nie na tema;) wlasnie wchodze na Pudelka na artykul „Córki Baracka Obamy na oficjalnym spotkaniu z premierem Kanady” ..patrze a drugi komentarz ( zaczynajacy sie od słow „Komisja Europejska, (cała Unia) powstała po to by mogło się wydarzyć to co teraz się dzieje. W 2000 roku ONZ ogłosiło(..)”… Czytaj więcej »

Jankot
Gość

Dobra myśl. Chociaż rzadko na te portale zaglądam.

yamato
Gość
yamato

Na Onecie jest cenzura i właściwie żadne moje komentarze (na różne tematy) nie przechodzą przez „sito” (piszę tam pod innym nickiem). Obawiam się że uznano tam że propaguję „mowę nienawiści” wink ). Ale próbować można…

Pablo_2015
Gość
Pablo_2015

W cenzurze, tfu „wolności wypowiedzi” i tak nic nie jest w stanie przebić koszernej…

Svarog
Gość
Svarog

Wiesz że ze wszystkich lewicowych zachodnio europejskich stron z wiadomościami które czytam praktycznie ŻADNA nie pozwala na jakiekolwiek komentarze? Pod niczym. Zero. Więc owszem, przebija, dosłownie wszystkie zachodnie mainstreamowe strony ją przebijają.

Svarog
Gość
Svarog

I zanim ktoś mnie spyta, po cholerę ja to czytam to powiem, lubię wiedzieć czym się karmi, nie ludzi, tylko jak to pewien brytyjski polityk nazwał, tępych chłopów.

kaassi
Gość
kaassi

@Svarog i nie wiem czy zauwazyles (na pewno tak) ze komentarze ‚lewicowe’ (pro-muzlmanskie, pro KOD-owe) w momencie pojawienia sie od razu maja po kilka setek sztucznie nabitych ‚polubien’

Svarog
Gość
Svarog

@kaassi Chcesz nabić na interii polubienia? Odświeżaj stronę na incognito i plusuj lub minusuj, to jest aż tak skopane.

Svarog
Gość
Svarog

@kasii zresztą, tutaj jest to samo jak się przed chwilą przekonałem. Jest coś takiego jak IP droga redakcjo, ja wiem bo mam doświadczenie w IT że ciasteczka są łatwiejsze ale… załatwcie sobie nowy system oceny komentarzy.

azotox
Gość

@Redakcja Ktoś z Redakcji zapewne czyta wypowiedzi użytkowników, więc przyłączę się do głosu Svaroga. Mam także pytanie – czy są przewidziane tutaj jakieś udoskonalenia, a w zasadzie rozwinięcie portalu do najprostszych funkcji forum? Mam tu na myśli podstawowe kwestie nawigacyjne, jak łatwy dostęp do wszystkich własnych komentarzy oraz dostęp do… Czytaj więcej »

azotox
Gość

@Svarog

Byłem niezmiernie zaskoczony, kiedy ostatnio zobaczyłem, że można wysyłać komentarze w Daily Mail. Ale zapewne już niedługo. Za to bardzo swobodnie można komentować tam, gdzie wolności słowa podobno nie ma, czyli na RT.

Svarog
Gość
Svarog

Ten pudelek to to co siedzi pod interią? Bo na interii jak się posortuje po najlepiej ocenianych i przewinie przez te opłacane przez lewicę to tam ogółem jest sporo sensownych komentarzy i linków nawet jeżeli poziom samego portalu jest ledwo co powyżej poziomu wody w toalecie.