Magdalena Skrodzka oraz Anna Stefaniak z Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego sporządziły krótki raport w którym stwierdziły, że większość Polaków to „islamofoby”.

Jak czytamy w raporcie „Postawy wobec muzułmanów a przywiązanie do grupy własnej w Polsce” Centrum Badań nad Uprzedzeniami, przepytano 1019 osób, w tym 52,2% kobiet o ich nastawienie do muzułmanów.

Według tego raportu Polacy prezentują wysoki poziom islamofobii. Dane wykorzystane do przygotowania raportu zostały zebrane w ramach Polskiego Sondażu Uprzedzeń 3(PPS3). Sześćdziesiąt procent osób badanych zgadza się z twierdzeniem, iż „Islam jest archaiczną religią, która nie może się dostosować do naszych czasów”, podczas gdy 59% popiera stwierdzenie, że „Muzułmanie i ich religia są tak różni od nas, że nie powinni mieć dostępu do wszystkich stanowisk w społeczeństwie”.

Również ponad połowa respondentów (52%) zgodziła się ze stwierdzeniem, iż: „W porównaniu z innymi religiami muzułmanie są raczej prymitywni”.

Raport Magdaleny Skrodzkiej oraz Anny Stefaniak został opublikowany m.in na stronie facebookowej uchodzcy.info. Czytelnicy tego portalu uważają, że większość osób jest islamofobami, ponieważ nic nie wie na temat tzw. „religii pokoju” jaką ma być islam i nigdy nie miało styczności z muzułmanami.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

119
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
67 Comment threads
52 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
73 Comment authors
jaxaklioes vel pislamistaMarioBrosTaishiLolo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o