Komisarz UE: Europa nigdy nie będzie twierdzą

Komisarz UE ds. migracji Dimitris Avramopoulos powiedział, że Europa nigdy nie będzie twierdzą, podkreślając przy tym, że Komisja Europejska sprzeciwia się wszelkim planom budowy ogrodzeń – donosi Euractiv.

Przemawiając w Brukseli w środę, komisarz UE ds. migracji Dimitris Avramopoulos podkreślił, że Komisja Europejska będzie sprzeciwiać się wszelkim planom budowy ogrodzenia na granicy grecko-tureckiej.

„Jesteśmy przeciwni budowaniu ogrodzeń, wręcz przeciwnie, jesteśmy za budowaniem mostów z sąsiednimi krajami” – wyjaśnił.

„Europa nigdy nie będzie twierdzą. Migracja będzie w Europie i na świecie tematem nie tylko w następnych dziesięcioleciach. Musimy być dobrze przygotowani. Żaden kraj nie poradzi sobie sam z tą sytuacją” – dodał.

Takie słowa nie są zaskoczeniem, zważając, że niecały rok temu na łamach „Politico” jasno dał do zrozumienia, że żaden kraj nie będzie homogeniczny i wolny od imigrantów.

„Naiwnością jest sądzić, że nasze społeczeństwa pozostaną homogeniczne i wolne od imigrantów, jeśli tylko odgrodzimy się od nich płotami. Nierozsądne jest myśleć, że imigranci pozostaną po drugiej stronie Morza Śródziemnego, jeśli tylko okaże się im solidarność pod względem finansowym” – powiedział.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

Dodaj komentarz