Chrześcijanie w Szwecji zastraszani „Konwersja na islam albo śmierć”

Asyryjscy chrześcijanie w Göteborg są nękani przez muzułmanów. „Konwersja na islam albo śmierć” Takie hasła pojawiają się na budynkach.

Miasto jest wylęgarnią dżihadystów – na początku tego roku wyjechało z niego co najmniej 150 osób, aby dołączyć do Państwa Islamskiego w Iraku i w Syrii.

Przed kilkoma dniami Asyryjczyk Markus Samuelsson znalazł na ścianach swojej restauracji namalowany symbol dżihadu oraz żądanie: „Nawróć się lub zginiesz”, „kalifat jest tutaj”. Takie same napisy pojawiły się na sąsiedniej piekarni oraz pizzerii. Inne lokale, nienależące do Asyryjczyków, pozostały nietknięte.

Podobne metody były stosowane w Mosulu przez ISIS. Po zajęciu Mosulu islamiści znakowali domy chrześcijan i dawali do wyboru przejście na islam, płacenie podatku (dżizja), bądź śmierć – według Paktu Omara.

W Szwecji żyje ok. 10 tys. asyryjskich chrześcijan. Asyryjski Kościół Wschodu jest jedną z najstarszych gałęzi chrześcijaństwa, którego początki sięgają pierwszego wieku naszej ery. Asyryjczycy używają języka aramejskiego, ojczystego języka Pana Jezusa. Największa wspólnota zamieszkuje północny Irak, Iran, południową Turcję i Syrię.

Według oficjalnych danych ONZ, co roku na świecie ginie za wiarę w Jezusa Chrystusa ponad sto tysięcy chrześcijan.

źródło:jihadwatch.org/wpolityce.pl

23 komentarz do “Chrześcijanie w Szwecji zastraszani „Konwersja na islam albo śmierć”

    1. Wiem, pamiętam co piszesz i dlatego napisałem słowo „prawda” w cudzysłowie. Ale mogłem co jeszcze dodać… i dlatego mogłeś odczytać to w ten sposób. Z drugiej strony myślałem, że „załapiesz”.
     :))))))))))))

 1. Do wszystkich aktywnych odwiedzających tą stronę!
  Świadomość Polaków w kwestii islamizacji gwałtownie narasta. Aktualnie przez nasz kraj przelewa się fala protestów. Wiele ludzi wkłada sporo wysiłku i kasy
  w organizację tych przedsięwzięć. Problemem jest jednak blokada informacyjna. Spotykam się z sytuacjami że osoby chętne do udziału w tych imprezach nic o nich
  wcześniej nie wiedzą (Dowiadują się po fakcie z mediów). Większość wiadomości znajduje się na facebooku ale najczęściej są to pojedyncze wydarzenia trudne do
  namierzenia. Link który umieszczam na końcu próbowałem ulokować pod komentarzami na Onet, WP i Interii. Chyba nie muszę tłumaczyć z jakim skutkiem! Prośba
  o kopiowanie i udostępnianie znajomym.
  https://www.facebook.com/akcjeantyislamizacyjne

  Do admina
  Wiem że jest tutaj aktualizowana lista protestów pod artykułem „To nie koniec protestów w Polsce… to dopiero początek!” (tag „protesty”) jednak ścieżka jest
  mało widoczna. Czy nie warto byłoby pomyśleć o zakładce (np.”Planowane protesty”) z linkami jak ten powyższy? Dodam że próba wklejania adresu tej strony na
  portalach z reguły kończy się powodzeniem. (tą część proszę usunąć)

  1. To właśnie widzę a raczej „czuję przez skórę”, że ludzie budzą się w przyspieszonym tempie. Internet, znajomi za granicą, niektóre media. Ta fala narasta. Można powiedzieć, że waaadza przegrała batalię o dusze. To jest zresztą dowód na to, że michnikozacja Polski poniosła całkowite fiasko. Nie uważam, że sprawa jest już wygrana ale na pewno na dobrej drodze. Nie mniej sporo pracy przed nami. Co mnie dodatkowo cieszy, że Episkopat polski jest sceptyczny co „postępu postępu” w KK. Przynajmniej tak wynika z deklaracji biskupów uczestniczących w obradach Synodu.
   Oni zdaje się jak zwykle przeliczyli się i za wcześnie zaatakowali nas tym Islamem. Można by tak rzec… Zdaje się, że brakowało nam wspólnego elementu – idei – jednoczenia. I anty-Islam to wypełnia.

   1. Dzieki chlopaki wreszcie ze mnie zeszlo troche przerazenie ze nikt sie nie odzywa i jak baran przyjmuje wszytkie gugno jakie mu daja. nie ma mnie aktualnie w polsce i wogole nie jestem na biezaco ale w pelni popieram. Masz racje moze jestesmy wobec siebie nie zabardzo zjednoczeni ale przeciw wspolnemu wrogowi umiemy walnac w stol.
    Administratorze prosimy o liste protestow aby mozna bylo ja udostepnic dalej. Nie dajmy sie tym smieciom muszimy przkonac innych a moze zmobilizowac ich tylki zeby sie ze strachu przestaly trzasc.

 2. Ten artykuł wypada podesłać do Ambasady Szwecji. Może te doniesienia też sprostują, podobnie jak było ze strefami no-go-zone oraz szariatem. (taka nerwowa reakcja po słowach Kaczyńskiego. A nie brakowało polityków i dziennikarzy, którzy próbowali przedstawić obraz Szwecji zgoła inny, wyśmiewając przy okazji Kaczyńskiego. Więc niech nasze „autorytety” mają odwagę aby wyśmiewać Asyryjczyków w Szwecji. Niech podważają ich słowa.)

  Jestem ciekawa czy podobne napisy na budynkach („konwersja na islam albo śmierć”)postawią naszych kryminalnych na nogi??? (w odniesieniu do poprzedniego artykułu).

  1. Zastanawia mnie jak długo służby będą działać na własną szkodę bo Islam nie będzie rozróżniał – wszyscy biali wrogami. I oni w grupie to się jeszcze obronią ale po służbie sam na sam z taką watahą a rodzina jak tatuś jest w pracy tyż sama… Ba rodzina bardziej na cenzurowanym bo ich krewny w aparacie przymusu.

  2. Świetny repordarz z obecnej Szwecji zrobił Sekielski,pokazał jak Szwedzi radza sobie z muzułmańskimi imigrantami i na co im pozwalają popełniając największy z możliwych błedów skupiając ich w Malme na jednym osiedlu z meczetami,bez nauki j. szwedzkiego ci ludzie zachowują się jak u siebie w kraju,napisy na budynkach po arabsku a potem po szwedzku kobiety okutane jak w AbuDabi żadnej integracji,nawet telewizje oglądają arabską ,więc co może z takiego skupiska się wykluć?Nie rozumiem mentalności Szwedów i ich polityki ,która prowadzi do zaboru islamskiego.

   1. Niewykluczone, że różni pracownicy mediów czy służb najlepiej poinformowani w cichości sprzyjają opozycji co do uchodźców i lawirują. W końcu jakby nie było ten problem też ich dotknie na 100%. Pani Merkel czy Kopacz pewnie wyjadą ale reszta… „Pocieszające”… wszyscy w jednym bagnie. Ha, ha, ha i znikąd pomocy. Bo kraje ościenne w tym bagnie na całego. Co więcej oni sobie to bagienko z czułością przygotowywali swą dyspozycyjnością. My dużego wyboru poza protestem nie mieliśmy.

    1. Ps
     Kluczem do zrozumienia problemu Szwedów jest „neutralność”. Zachowanie spokoju za wszelką cenę. Kiedyś czytałem tekst, w którym było, że na początku XX w. to tam bida z nędzą. Oni nie chcą rozróby u siebie i nie chcą tracić dobrobytu. Chcą mieć wygodnie. No to im islamiści „wygodnie” odetną głowy. To jest cena „świętego spokoju”, tzw. „neutralności”. W sumie to wszystko wynika ze strachu o własny tyłek.

 3. Tak się wychowuje dziewczynki – niemowlaki wg Bassam M Fatiny:
  https://www.facebook.com/bfatiny?fref=photo

  Film – jak należy traktować kobiety w Islamie – na przykładzie niemowlaka.

  https://www.facebook.com/islamisanideology/posts/797335266972436

  Oryginalny link do wideo z jego strony już przekierowuje na inny film. Pół godziny temu jeszcze działał ….

  https://www.facebook.com/bfatiny/videos/vb.100001261743251/798330330219018/?type=2&permPage=1

 4. „konwersja na islam albo smierc” w tym wypadku nie ma alternatywy!
  Smierc jest tylko unicestwieniem trywialnej powloki , natomiast konwersja na islam ,oznacza cielesna wegetacje lunatyka w onej powloce ,polaczonej z anihilacja osobowosci.
  W pierwszym wypadku istnieje szansa intelektualnej egzystencji ducha po drugiej stronie Styksu , w drugim … po gehennie na ziemi ,wieczny „lot nad kukulczym gniezdem” ,razem z takimi facetami jak Mohammed czy Alli & Co.
  Nie – dziekuje !!!

 5. To przerażające. Widać jednak jak potwierdzają się moje wcześniejsze tezy, że tym czego się obawiamy nie są ludzie-uchodźcy, lecz islam, który oni przynoszą w swoich głowach. I to, że oni nie uciekają przed wojną, lecz przywożą ją ze sobą.
  Sarkazmem niestety nie można pomóc prześladowanym ludziom. ale aż się prosi rzec: Drodzy Asyryjczycy, kupcie sobie syryjskie paszporty i przyjeżdżajcie do Polski. Ludzie, którzy nie rozrabiają, pracują i płacą podatki są tu mile widziani. Tylko biedniej Wam tu będzie niż w Szwecji, ale za to ocalicie życie i może zyskacie przyjaciół?

  1. Popatrz na Koreę Północą i kilkadziesiąt lat indoktrynacji, a następnie pomyśl o indoktrynacji, która trwa 1400 lat. „Islam” jest na wojnie całe wieki. Czasy się zmieniały, postęp cywilizacyjny następował lecz islam jest tym samym, czym był na samym początku. Zagrożeniem jest chora i nienawistna ideologia, która pod płaszczykiem „pokojowej i tolerancyjnej religii” niesie za sobą to, co jest przeciwne demokracji oraz podstawowym prawom człowieka. I takich ludzi wita się z otwartymi ramionami? Ludzi, którzy często sami byli oprawcami i walczyli z mniejszościami religijnymi u siebie?
   A teraz swoją walkę przenoszą na Europę i nikt nie ma ochoty przeciwstawić się temu. Nikt nie protestuje, nie spływa fala krytyki na wyznawców islamu. Nikt nie pilnuje ale hasła „tu jest kalifat” nie pojawiały się w przestrzeni publicznej. Za to Europa będzie ścigać banery z przekreślonym meczetem. Chore to…..bo i Europa chora.

Dodaj komentarz