fot. pixabay.com

Fala antysemityzmu w Niemczech, w dużej mierze wywołana napływem imigrantów muzułmańskich. Władze niemieckie szukają pomysłu, jak poradzić sobie z tym problemem. Jest już pierwsza propozycja.

Berlińska sekretarz stanu z SPD zaproponowała, by prowadzić obowiązkowe zwiedzanie niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych.

W wywiadzie udzielonym w ubiegły weekend stwierdziła, że byłoby rozsądne, gdyby „każdy, kto żyje w tym kraju, został zobowiązany do zwiedzenia choć raz w życiu takiego miejsca pamięci”. Odniosła to także do przybyłych do Niemiec uchodźców. Uważa ona, że zwiedzenie miejsc pamięci powinno stać się elementem kursów integracyjnych.

Jej propozycję podziela Josef Schuster, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech. Chce, by niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne odwiedzali „po odpowiednim przygotowaniu uczniowie wyższych klas”.

Temat skomentował Rafał Ziemkiewicz odpowiadając na tweeta Migalskiego.

89
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
41 Comment threads
48 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
59 Comment authors
Soros "god" SyjonueererislamofobVrsszyszkin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o