Oskarżony dentysta przed sądem. Foto: Egor Putilov via samnytt.se

Szwedzki dentysta Bernt Herlitz ujawnił w ubiegłym roku, że część przebadanych przez niego imigrantów, którzy są zarejestrowani jako nieletni bez opieki, w rzeczywistości mają co najmniej 25 lat. Mężczyzna za złamanie zasad poufności został zwolniony z pracy i otrzymał ogromną grzywnę, którą musi zapłacić na rzecz byłego pracodawcy.

Powodem nieszczęść, jakie spadły na dentystę był fakt, że w 2017 roku odważył się poinformować, iż przyjmowane przez niego imigranckie „dzieci” są w rzeczywistości ponad dwudziestoletnimi mężczyznami i zwyczajnie oszukują szwedzkie urzędy imigracyjne, które już przyznały im prawo do azylu.

Dentysta zmagał się z ogromnymi problemami finansowymi. Wszystko ze względu na olbrzymią karę, 425 tys. koron szwedzkich – tyle musi zapłacić byłemu pracodawcy. Finał sprawy znalazł się w Sądzie Pracy w Sztokholmie i nie ma już odwołania od tego wyroku.

Sprawa stała się na tyle głośna, że w internecie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy. Dzięki niej udało się uzyskać ponad pół miliona koron, co pozwala na pokrycie kary. O sukcesie akcji poinformowały niektóre szwedzkie media o czym poinformował tygodnik „Najwyższy Czas”.

źródło: samnytt.se

43
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
PolakSokole Okoklioes vel pislamistaszyszkinArcher Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o