Donald Tusk nie widzi przyszłości dla projektu relokacji uchodźców

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w Brukseli, że nie widzi już przyszłoścRada i dla projektu relokacji uchodźców. Jego nową „obsesją” jest teraz szukanie „wspólnego języka”.

Donald Tusk już nie wierzy w sukces projektu relokacji uchodźców, tak przynajmniej mówi oficjalnie w Brukseli. Jego zdaniem należy teraz zacząć szukać porozumienia, które „nie będzie separowało Polski i innych krajów Grupy Wyszehradzkiej od reszty Europy”.

„W najbliższych kilkunastu tygodniach musimy przeciąć tych kilka węzłów gordyjskich. Do nich należy m.in. kwestia przymusowej relokacji. Tutaj nie widzę jakiejś specjalnej przyszłości dla tego projektu, ale warto będzie znaleźć porozumienie, które nie będzie separowało Polski i innych krajów Grupy Wyszehradzkiej od reszty Europy” – powiedział Tusk przed szczytem unijnym.

„To jest jakby moja obsesja, żeby znaleźć możliwie wspólny język, dzięki któremu wspólne działania na granicy zewnętrznej będą do pogodzenia z proeuropejskim nastawieniem” – zaznaczył Tusk. Powiedział też, że najważniejszą sprawą dla Europy jest „zabezpieczenie granicy zewnętrznej”.

PAP

48 komentarz do “Donald Tusk nie widzi przyszłości dla projektu relokacji uchodźców

 1. Czytałem o tym wystąpieniu Tuska już wcześnie. Ciekawe są komentarze internautów niepozostawiające na szefie Rady Europejskiej suchej nitki. Karierowicz zabrał głos na temat relokacji „uchodźców” dopiero wtedy kiedy minęły terminy według których miano relokować. Wcześniej menda milczała, mają likwidować jego stołek to chce się Polakom przypodobać. Takie mniej więcej były te komentarze, ja się pod nimi podpisuję. Nic dodać nic ująć

  1. Tusk ma widoki na polska prezydenture – to raz.
   Dwa: ten caly 'program relokacji’ to kompletna paranoja na wrotkach. Niemiecki kontyngent to cos 12 tys, co jest kropla w morzu w porownaniu z tym co juz wpuscili i dalej wpuszczaja. Niedawno niemiecki parlament uchwalil, ze rocznie wpuszczac bedzie 200 tys. nachodzcow. Po co wiec gadac o jakichs glupich 12 tys?
   Polski kontyngent to 7 tys. Ale rocznie do Polski, w rozny sposob, dostaje sie sporo wiecej muzulmanow.
   Zamyka sie wiec bzdurny i niezyciowy program. Na jego miejsce brukselscy spece otworza pewnie 10 innych a na ich temat Donald (Amber) Tusk bedzie wyrazal swoje negatywne opinie dopiero wtedy, gdy okaza sie niezyciowe i nierealizowalne.

  2. zreszta ja nawet nie wiedze co to znaczy „kompromis”? ze co bedziemy wpuszczac polowe a nie cale miliony do eiuropy? i jaka sepracja? to ze nie bierzemy udzialy w szalenstwie Europy zachodniej nie oznacza separacji tylko rozsadku! Debil przemowil by znowu szczuc na V4, bo widac Bruksela nie moe sie pogoidzc ze kraje v4 nie daly sie zislamizowac

 2. On nie widzi przyszłości, chce rozwiązać sytuację. Po naszemu będzie to tak. Chce nam bocznymi drzwiami wcisnąć najeźdźców, po cichu, żeby mało kto mógł się zorientować, lub zawczasu obronić. Np. poprzez jakąś legalizację najeźdźców, którzy w UE już są. To po pierwsze. Po drugie – koryto mu się kończy, więc chce wrócić do Polski. Koryto mniejsze, ale i tak dobre bo dobrze znane. Kolegów w Polsce dalej ma więc już kombinuje. „Cesarz” chce wrócić, mam tylko nadzieję, że jakiś Brutus się znajdzie.

 3. >Powiedział też, że najważniejszą sprawą dla Europy jest „zabezpieczenie granicy zewnętrznej”

  Na zabezpieczenie granic zewnętrznych to był czas 20 lat temu, kiedy Europa sobie to odpuściła. Teraz trzeba już pilnować granic wewnętrznych, skoro nie ma szans na deportację najeźdźców z Europy. Jedynym krajem, który coś realnie zrobił w celu ochrony swoich granic są Węgry. Reszta krajów nie ma nawet pomysłów na zabezpieczenie granic. Politycy albo zdradzają własne narody, jak Angela, Macron i paru innych, albo śpią i mają w dupie co będzie.

 4. Donald będzie teraz miły bo UE ma inne plany. Podobno V4 dogadała się z Junkersem. Oni przestają się nami interesować a my przestajemy krytykować UE. Komisja ma nowego wroga faszyzm w Austrii i AfD. Puki się z nimi nie rozprawia mamy taryfe ulgowa.

 5. Tusk bandyto defenaracie, na arenie politycznej jestes spalony. Nie rob z siebie wała juz wiecej i schowaj sie. Rozkradales Polske, dzialales na szkode kraju i ty chcesz porozumienia? Wedlug mojej opini jedynym porozumieniem uczciwym to by bylo krzeslo elektryczne dla ciebie. Jestes bezczelnym obludnym typem i wlazidupem

 6. Juz przestal byc ulubiona duszenka tlustej larwy A.?
  Macha wylenialym ( od ciaglego machania) ogonkiem w strone PL.Ile arogancji trzeba miec, zeby po tylu szkodach wyrzadzonym Polskiemu Narodowi w ogole myslic o powrocie.( I legitymowac sie polskim obywatelstwem)
  Umocnic granice , owszem- wewnetrzne Polski, zeby tacy nigdy nie postawily kopytka na ziemi okupionej krwia bohaterskich przodkow

 7. ( Wielka kariera dupszwancera ) – W pore i w czas sie zreflektował ( albo po krachu projektu relokacji Makrela pozwoliła mu teraz gadać ) , jakieś 2 lata za późno – wytrawny z niego polityk . Ale jak sie siedzi na tak wysokim stołku i przytula tak ogromną kase to można wszystko .

Dodaj komentarz