Francja rezygnuje z pomysłu pozbawiania terrorystów obywatelstwa francuskiego – poinformował prezydent Francois Hollande.

Hollande przyznał, że nie ma w tej sprawie zgody między Senatem a Zgromadzeniem Narodowym. Oświadczył, że jest zmuszony zrezygnować z pomysłu pozbawiania obywatelstwa osób prawomocnie skazanych za terroryzm. Konieczna była nowelizacja konstytucji.

Odbieranie obywatelstwa za terroryzm, dotyczyć miało tylko osób z podwójnym obywatelstwem, ponieważ Francja podpisała konwencję zakazującą czynienia z obywateli bezpaństwowców, bez żadnego obywatelstwa.

Obrońcy praw człowieka krytykowali takie rozwiązanie jako „przejaw nadużywania władzy przez organy państwowe”. Krytycy twierdzili, że Hollande proponował środek nieskuteczny, mający czysto symboliczne znaczenie.

Propozycja pojawiła się po zamachu w Paryżu 13 listopada z zeszłego roku, w którym zginęło 130 osób.

źródło: Rzeczpospolita/PAP

42
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
27 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
jjjjklkljkjMarian KoniuszkojolomanloGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Gość

Terrorystom nie odbiera się obywatelstwa. Terrorystów się rozstrzeliwuje, ewentualnie skazuje na dożywotnie ciężkie roboty, niezależnie czy mają jakieś obywatelstwo czy nie..

zerg
Gość
zerg

Proponuję isc krok dalej: nietylko nie odbierac obywatelstwa, ale nadawac rowniez status honorowego obywatela miasta w ktorym muzulmanin dokona zamachu. I obowiazkowo pomnik delikwenta na glownym placu przed ratuszem, a w szkole wprowadzic kult czci zamachowca na wzor kultu Kim Dzong Una

Marek Aureliusz
Gość
Marek Aureliusz

No nie, jasne jak można biednych terrorystów pozbawiać obywatelstwa. Obrońcy praw człowieka nigdy na to nie wyrażą zgody. Przecież ich działacze maja takie „ dobre serduszka” dla terrorystów, kryminalistów, bandytów i jeszcze innych POpaprańców. A gdzieś mi umknęło, nie mogę znaleźć w żadnych serwisach info. stawił się jakiś z tych… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

jak widac ogłupiała poprawność polityczna w Europie ma się bardzo dobrze! (pewnie potrzebują jeszcze kilku zamachów aby cos może tam u nich w mózgach zaświtało)

Domino
Gość
Domino

Nie licz na to każdy widzi że to celowe działanie.

ggg
Gość
ggg

dla nich już za późno,bo ich mózgi już dawno umarły

przemq
Gość

francuzi to zawsze byli pizdy

Marek Aureliusz
Gość
Marek Aureliusz

Z całym szacunkiem do Ciebie ale mógłbyś w swoich komentarzach nie używać słów wulgarnych? Ktoś wcześniej zwracał Ci już uwagę. Pamiętaj o tym ze nasze komentarze czytają kobiety i kto wie może nawet dzieci. Zresztą dajesz tym pożywkę naszym przeciwnikom. Mogą użyć Twojego komentarza z dopiskiem „o proszę jaki poziom… Czytaj więcej »

przemq
Gość

Nikogo nie chce ośmieszać, ale po prostu ręce opadają i złość z człowieka wychodzi jak czyta o „rządzących” którzy nie posiadają instynktu samozachowawczego i narażają swoich obywateli w imię czego- poprawności politycznej? Oby takie coś nigdy w Polsce nie miało miejsca, pis jaki jest taki jest ale pod tym względem… Czytaj więcej »

Marek Aureliusz
Gość
Marek Aureliusz

I bardzo ładnie masz plusa

fi_n
Gość

@Marek Aureliusz. Nie przepraszaj. Trzeba to wyraźnie napiętnować i egzekwować.

herman_aligator
Gość
herman_aligator

Czemu zawsze..?

Asia
Gość
Asia

Odwaga francuzów jest już „legendarna” wink
Oni są po prostu hedonistami, chłopkami roztropkami, „romantykami” i innymi pindusiami wink

,,karol nawroz-maidstone,,
Gość
,,karol nawroz-maidstone,,

JE SUIS IDIOT…. Podczas 1400 lat swego istnienia, mahometanie wymordowali 270 000 000 ludzi ….. Lewactwo jest gorsze od islamu … Zanim Europa upadnie pod naporem islamu to lewactwo zawalczy o ograniczenie resztek swobód obywatelskich i wprowadzenie dyktatur. Na dzisiaj wrogiem nr 1 Polski i Europy nie jest islam ale… Czytaj więcej »

miki
Gość
miki

Obrońcy praw człowieka, bronią morderców – w głowie się nie mieści! A kto będzie bronił ofiary terrorystów? Kto zagwarantuje prawo do życia w rodzinie, o które tak zacięcie walczą dla imigrantów obrońcy praw człowieka, dzieciom które w zamachach straciły rodziców czy innych krewnych? A może niech obrońcy praw człowieka, wyłożą… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Gość

Bravo! Bis! Bravo! Liberté, égalité, fraternité! La, la, la, la, la ! I kwiaty, morze kwiatow. La, lala, lala.

AntyMerkel
Gość
AntyMerkel

Czyli Francja osiągnęła poziom, gdzie zmiany konstytucji z u wagi na wpływ muzułmanów nie będą już w przyszłości absolutnie możliwe. Drodzy Francuzi, pragnę wam zakumunikować, że właśnie straciliście swoje państwo i staliście się narazie tylko zakładnikiem mniejszości muzułmańskiej lecz już za chwileczkę… już za momencik staniecie się poddanymi muzułmańskiej większości

kaassi
Gość
kaassi

Niemcy: W pociągach będą wagony tylko dla kobiet „W pociągach kursujących między Lipskiem i Chemnitz wprowadzone zostaną specjalne przedziały dla kobiet. Oficjalnie nie mówi się, że pomysł zrodził się w związku z obawami przed atakami imigrantów, ale dyrekcja kolei Regiobahn przyznaje, że chodzi o wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa pasażerek.” islamizacja Europy… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

A jak było w Iranie, zanim Chomeini wrócił do kraju? Przed rewolucją islamską w 1979 roku? Tak samo, wolność, plaże z kobietami w bikini, zero burek. Iran jest doskonałym przykładem, jak islam uwstecznia naród.

fi_n
Gość

@kaassi. Kobieto. Możesz owszem protestować, nazywać po imieniu te czy inne patologie. Tyle możesz. Choćby i tysiące takich protestów na setkach takich miejsc powstało, tego procesu nic nie zmieni. Pogadamy za kilka miesięcy, kiedy okaże się, że i w Polsce pojawią się muzułmanie. Pis nie jest lepszy od innych partii.… Czytaj więcej »

Asgard4444
Gość

Zobaczymy. Faktem jest, że proces może być szybki jak najazd Niemiec lub powolny – stopniowe zwiększanie się populacji muzułmanów. Nie zgadzam się, że protesty nic nie dadzą, jak będzie ich sporo, to będzie wyraźny znak niezadowlenia społecznego, a to niezbędna forma nacisku na władze lub zmianę w ostateczności. PiS jest… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

@Asgard4444. Protesty mogą tylko odsunąć w czasie to, co i tak nadejdzie. Ci, co to planują i realizują zbierają również informacje o nastrojach społecznych. Stosownie do poszczególnych reakcji dostosowują tempo i sposoby realizacji planów. Z niektórych mogą się wycofać, a inne wprowadzić. Na pewno kierunek się nie zmieni. Co do… Czytaj więcej »

azotox
Gość

Aha, krok w przód i dwa w tył, żeby przypadkiem islamska hołota nie poczuła się urażona. Gratuluję Francji, z pewnością daleko i prędko w ten sposób zajdzie – na przykład windą na szafot.

hgfgg
Gość
hgfgg

Już w tej chwili mi nie jest szkoda Francuzów. Za ich głupotę. To tak jakby ktoś się zalil że nie ma pieniędzy na chleb a rozdawał menelom pod sklepem a wódkę. Estonia buduje podobno mur z ruskimi przeciw uchodźcom. Dlaczego Polska tego nie zrobiła do tej pory. Był na to… Czytaj więcej »

polaki
Gość
polaki

francuzi to cioty lewackie boją się muzułmanów,a przed mistrzostwami w nogę idą na ugodę ,

Polska husaria
Gość
Polska husaria

Śmiech na sali

fi_n
Gość

Czy nie zauważyliście, że kręcimy się wokół własnego ogona? Kluczowe słowa najczęściej powtarzane to poprawność polityczna. Nie zawsze to jest poprawność polityczna. Trzeba pamiętać, że prawie w każdej dojrzałej demokracji są prawa podstawowe, konstytucyjne. Je zmienić nie jest łatwo. Trzeba z reguły sporej większości głosów. Zadbano przez to, żeby dowolnie… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

.. i jak okazuje sie prawo można stosowac gdy to jest wygodne, lub całkowicie je łamać gdy sie ma na to ochotę ..i co więcej nie ponosi się z tego powodu żadnych konsekwencji (mam na myśli chociażby Merkelową)

fi_n
Gość

@kaassi. To Ty nie wiedziałaś o tym? Nic się nie okazało teraz czego nie byłoby w przeszłości. Praworządność jest tylko dla tych, co są na dole. Zauważ, jak rozwinięty jest aparat ścigania pospolitych przestępstw. Jaka machina jest na drogach. A politykom coraz więcej uchodzi. Napiętnowani są, bo przecież nie karani… Czytaj więcej »