Frans Timmermans foto: Flickr.com CC

„Gazeta Wyborcza” wręczy już po raz dziewiętnasty tytuł „Człowieka Roku”. W tym roku podjęto decyzję o nagrodzeniu „obrońcy wartości, na których zbudowano Unię Europejską”. Według „Wyborczej” to wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

– W 28 urodziny „Gazeta Wyborcza” nagrodzi obrońcę wartości, na których zbudowano Unię Europejską. Frans Timmermans to wielki przyjaciel Polski. Jesteśmy pełni uznania dla jego starań, by w Polsce szanowane były zasady państwa prawa, niezależne sądownictwo, system wzajemnej kontroli władz i prawa człowieka – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Kurski, wicenaczelny „Gazety Wyborczej”.

Wręczenie tytułu „Człowieka Roku” odbędzie w warszawskiej siedzibie „Gazety Wyborczej” i Agory. Laudację na cześć laureata wygłosi Włodzimierz Cimoszewicz, zaś całą uroczystość poprzedzi debata „Nadzieja dla Europy” z udziałem zaproszonych gości.

Do tej pory tytuł Człowieka Roku „Gazety Wyborczej” odebrali m.in: George Soros, Zbigniew Brzeziński czy Bronisław Komorowski.

Timmermans w 2015 roku zarzucał krajom Europy Wschodniej, że nie mają doświadczenia w różnorodności kulturowej.

„Różnorodność jest postrzegana przez część krajów Europy jako zagrożenie. Różnorodność niesie za sobą wyzwania, lecz różnorodność jest przeznaczeniem ludzkości. Nie będzie, nawet najbardziej odległym zakątku na tym świecie, narodu, który nie dostrzeże różnorodności w swojej przyszłości.” – mówił Timmermans.

„Politycy, którzy próbują sprzedać swoim wyborcom społeczeństwo, które jest wyłącznie zbudowanie z ludzi jednakowych kulturowo, próbują przedstawić przyszłość, która nigdy nie istniała. Europa będzie różnorodna.” – wyjaśniał.

45
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
28 Comment threads
17 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
36 Comment authors
lolPawełsebbKrólowa BonaJohn Wayne Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
Gość

GW trzeba czytać „na odwrot”. To, co jest wg nich dobre, tak naprawdę jest zle. I na odwrot. Jeśli dla nich Franek jest człowiekiem roku, autorytetem, to oznacza, ze mamy do czynienia z totalną szumowina.

Patriota
Gość

Może michnik po prostu nie ma towarzysza do picia. Timmermans to przecież światowej sławy konsument wysokoprocentowych trunków. Prawie jak nasz „drogi” były prezydent Aleksander „Choroba Filipińska” Kwaśniewski Aż jestem ciekaw kiedy on z Polski po tej imprezie wyjedzie. Czy może raczej będą musieli go wywieźć. Zwłaszcza w chwili obecnej kiedy… Czytaj więcej »

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

A moze poprostu zwyczajnie – świnia świni dupe ślini eek

test24
Gość
test24

Przywiózł filipińskie bakterie, efekt? Szacuje się, że 12% Polaków nadużywa teraz alkoholu. To ja dziękuję za to ubogacanie…

Mareczyk@o2.pl
Gość

Czytać „Wyborczą” na odwrót, powiadasz… Tak nawiasem, rzeczywiście mogliby to wydawać w języku hebrajskim.

Jan III Sobieski
Gość
Jan III Sobieski

Z kazdym miesiacem dochodze do coraz wiekszego przekonania ze nie sa to wartosci wspolne z naszymi ,zostalismy oszukani, nikt nie mowil wczesniej o tym ze komisja europejska bedzie islamizowac unie europejska, gdyby to bylo jasno powiedziane przed wstapieniem Polski do UE – to o zadnym wejsciu w ten chory uklad… Czytaj więcej »

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Jan lll Sobieski
Trzymajcie się tego Cudu!!!!! Ręcami i nogami beg

Asgard4444
Gość

Poza tym rożnorodność tak, ale problem w tym , że islam ją zabija.

Violanta
Gość
Violanta

Jaka gazeta, taki człowiek roku. I nie jest to komplement

Baba
Gość
Baba

Ale doborowe towarzystwo! Pasuje tam! Jeszcze niech Tuska nominuja smile

magdalena
Gość

Zapomnieli o mateuszu kijowskim! Taki zasłużony, na wojennej ścieżce… walczący za praworządność i demokrację… nie ma na alimenty dla dzieci, prawie umiera z glodu, tak jest oddany sprawie! To on powinien być człowiekiem roku!*

*Zanim nazwiesz mnie szmata, zapoznaj się z wyrazami: sarkazm, ironia

Paff
Gość

Prawdę niesie cytat „Historia lubi się powtarzać – pierwszy raz jako tragedia, drugi jako farsa”. Trybuna Ludu XXI wieku uhonorowała swego Leonida Breżniewa. Z nalanego pyska, bezczelności i skłonności do szantażu Timmermans wpisuje się doskonale w poczet I Sekretarzy. Prawdziwy Breżniew był jednak mniej śmieszny.

Marcin Opus
Gość

@Paff
Sorki, zanim przeczytałem Twój komentarz napisałem dość podobny.

Paff
Gość

@Marcin-Opus
Skojarzenia są jednoznaczne. Trudno tę mendę porównać do kogoś normalnego. Ciekawe tylko, czy kiedy zdechnie, GWno pogrąży się w czarno-bieli na tygodnie. Myślę jednak, że GWno zdechnie pierwsze.

Wile
Gość

„Politycy, którzy próbują sprzedać swoim wyborcom społeczeństwo, które jest wyłącznie zbudowanie z ludzi jednakowych kulturowo, próbują przedstawić przyszłość, która nigdy nie istniała. Europa będzie różnorodna.” – wyjaśniał. BIAŁY HONOR, BIAŁA DUMA! Do czego to doszło, żebyśmy my, biali ludzie, byli traktowani źle tylko z powodu skóry… Jak to dobrze, że… Czytaj więcej »

Lupus Canis
Gość

Zwróćcie uwagę na typowy brak logiki w zdaniu, tak typowy dla lewactwa. Skoro Europa BĘDZIE różnorodna, to znaczy, że wcześniej była inna. A jak się orientuję w znaczeniu wyrazów, przynajmniej w języku polskim to przyszłość zawsze dotyczy tego co dopiero zaistnieje, coś co istniało opisuje przeszłość, ot takie uwagi semantyczne… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

nie no to doborowe towarzystwo, ja bym do tego dołączył angele, franciszka a może nawet kim-dżong-una

mat nie pasozyd
Gość

Ale Kim-dzong-un jest przeciwnikiem jedynej słusznej demokracji przeca!

Kris11
Gość
Kris11

Czyli dołączył do Joshki Fishera, Sorosa, tytana Komorowskiego, Życińskiego, Geremka i innych „autorytetów”. Witamy na pokładzie, towarzyszu. Titanica.

mefisto
Gość
mefisto

państwo zakręciło kurek, to pieniądze zaczęły płynąć skąd indziej. Trzeba się odwdzięczyć.

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Życie po amputacji mózgu możliwe???Wyborcza pisała o człowieku roku..Sensacja medyczna…

mat nie pasozyd
Gość

Za rok Donald Tusk

spisek
Gość
spisek

Taki jesteś pewny że GW jeszcze będzie za rok?

RaV
Gość
RaV

Niestety sądzę, że będzie. „Bracia starsi w wierze” trochę tej „kapusty” jednak mają.

bkkkk
Gość
bkkkk

A za dwa lata Stalin. Potem albo Pol-Pot, albo osobiście Mahomet.

spisek
Gość
spisek

Paskudny ten rok.

bkkkk
Gość
bkkkk

Jaka gazeta, takie człowiek (a to roku, a to honoru). Tj. mógł być komunistyczny kolaborant człowiekiem honoru, to może i pijany bezmózgowy zdrajca być człowiekiem roku. Fanom Wybiórczej gratulujemy ałtoryetuf (nie poprawiać).

Baron
Gość

W 39 roku, gdyby GW istniała, pewnie kwiatami witaliby w Polsce wspaniałą, nowoczesną armie niemiecką (to nic, że za chwilę Michnik z kolegami skończyłby w Auschwitz).

Marcin Opus
Gość

,, Frans Timmermans to wielki przyjaciel Polski. Jesteśmy pełni uznania dla jego starań, by w Polsce szanowane były zasady państwa prawa, niezależne sądownictwo, system wzajemnej kontroli władz i prawa człowieka – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Kurski, wicenaczelny „Gazety Wyborczej”. A teraz w miejsce nazwiska tej gnidy wpiszcie nazwisko innej –… Czytaj więcej »