Frans Timmermans foto: Flickr.com CC

„Gazeta Wyborcza” wręczy już po raz dziewiętnasty tytuł „Człowieka Roku”. W tym roku podjęto decyzję o nagrodzeniu „obrońcy wartości, na których zbudowano Unię Europejską”. Według „Wyborczej” to wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

– W 28 urodziny „Gazeta Wyborcza” nagrodzi obrońcę wartości, na których zbudowano Unię Europejską. Frans Timmermans to wielki przyjaciel Polski. Jesteśmy pełni uznania dla jego starań, by w Polsce szanowane były zasady państwa prawa, niezależne sądownictwo, system wzajemnej kontroli władz i prawa człowieka – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Kurski, wicenaczelny „Gazety Wyborczej”.

Wręczenie tytułu „Człowieka Roku” odbędzie w warszawskiej siedzibie „Gazety Wyborczej” i Agory. Laudację na cześć laureata wygłosi Włodzimierz Cimoszewicz, zaś całą uroczystość poprzedzi debata „Nadzieja dla Europy” z udziałem zaproszonych gości.

Do tej pory tytuł Człowieka Roku „Gazety Wyborczej” odebrali m.in: George Soros, Zbigniew Brzeziński czy Bronisław Komorowski.

Timmermans w 2015 roku zarzucał krajom Europy Wschodniej, że nie mają doświadczenia w różnorodności kulturowej.

„Różnorodność jest postrzegana przez część krajów Europy jako zagrożenie. Różnorodność niesie za sobą wyzwania, lecz różnorodność jest przeznaczeniem ludzkości. Nie będzie, nawet najbardziej odległym zakątku na tym świecie, narodu, który nie dostrzeże różnorodności w swojej przyszłości.” – mówił Timmermans.

„Politycy, którzy próbują sprzedać swoim wyborcom społeczeństwo, które jest wyłącznie zbudowanie z ludzi jednakowych kulturowo, próbują przedstawić przyszłość, która nigdy nie istniała. Europa będzie różnorodna.” – wyjaśniał.

Dodaj komentarz

45 komentarzy do "Wiceszef Komisji Europejskiej „Człowiekiem Roku” Gazety Wyborczej"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Mr. ??
Gość
Mr. ??

Nie ma to jak GW
Nie normalny facet co p…..y o różnorodności tylko islamiści chcą islamizacji a nie różnorodności / mieszania ras płci, ideologi gender nie akceptują smile
Wcześniej Komorowski co podpisał zakaz wykonywania kary śmierci podczas wojny, bronił mordercy Roszkowskiego przed karą śmierci w USA …
Soros

Mareczyk
Gość
Mareczyk
Tak jakoś się złożyło, że nie widziałem ani nie słyszałem nagrań, na których widać i słychać, jak Frans Timmermans się wypowiada i jak się zachowuje; ale na większości zdjęć… Przepraszam, ale wygląda na niedorozwiniętego umysłowo. Jak dodatkowo okrasimy to poparciem „Wyborowej”, to ja już nie chcę wiedzieć więcej o tym… Czytaj więcej »
j 23
Gość
j 23
” Śmiech na sali ” ! To jeszcze jeden przyczynek aby to lewactwo olewać do końca. Nigdy nie sądziłem, że w moim kraju jest… kolumna jak GW, Newseek itp…, która szkodzi Polsce. jak można tak kpić ze swojego narodu ? Chyba ,że jest się tym zaprzaństwem i tym gorszym sortem… Czytaj więcej »
anty
Gość
anty

Tą gazetą nie da się ogniska zapalić a co dopiero dupę wytrzeć!

John Wayne
Gość
John Wayne

Teraz gazety pana michnika (celowo z małej litery) no po prostu nie do się czytać, nawet w piecu kiepsko się pali,obawiam się że do 30stki możecie niedociągnąć

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Eeeee…..Ob(r)ame Ba(U)raki wywołały kilka wojen ..I dostały pokojowego nobla, Makrela za humanitaryzm też była w pierwszych 100 zasłużonych..Teraz będzie recepta Roku 2017 „makaron z makrelą” podobno pożygać się można

sebb
Gość
sebb

dlaczego mnie to nie dziwi przecież wyborcza to tez lewactwo

Paweł
Gość
Paweł

Gazeta Wyborcza to wstyd dla Polski

lol
Gość
lol

buhhahahahaha ale jaja jaka „gazeta” taki „człowiek”

wpDiscuz