foto: mo.gov.si and slovenskavojska.si Creative Commons 3.0

Pomysł deportacji nie jest niczym nowym, jednak propozycja duńskiego posła Marcusa Knutha może niektórych szokować, ponieważ chce deportować z kraju wszystkich uchodźców, bez względu na to, czy się zintegrowali ze społeczeństwem duńskim i znaleźli pracę.

Marcus Knuth to jeden z ważniejszych polityków w partii Partii Liberalnej (Venstre), która współtworzy rząd mniejszościowy w Danii.

Propozycja zakłada, że każdy uchodźca otrzymujący azyl w Danii powinien zostać deportowany, gdy w kraju pochodzenia zakończą się konflikty.

Deportacja ma się odbyć niezależnie od tego, czy dana osoba jest zintegrowana i czy posiada pracę. Knuth twierdzi, że „uchodźcy stanowią ekonomiczne obciążenie dla Danii”.

Nowych przepisów w prawie azylowym domaga się Duńska Partia Ludowa, w zamian za wspieranie cięć podatkowych. Zgodnie z nowymi przepisami uchodźcy otrzymaliby tymczasowy azyl. Obowiązywać ma też odmowa łączenia rodzin.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

60
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
36 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
37 Comment authors
BenekjasAnnageasyriderAnahu Yamito II Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o