Facebook tłumaczy się z blokowania prawicowych stron

Facebook w weekend usunął profile o charakterze prawicowym, antyunijnym i antyislamskim. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) pochwalił się, że to wynik jego zmasowanej akcji interwencyjnej. Facebook wyjaśnia, że to nie ma nic wspólnego ze zgłoszeniami, za to skutek awarii, która szybko została usunięta, a strony przywrócone.

„W wyniku błędu jednego z naszych systemów bezpieczeństwa w ostatni weekend doszło do tymczasowego zawieszenia niektórych stron na platformie. W momencie jego wykrycia przywróciliśmy wszystkie dotknięte strony. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z ich kilkugodzinną niedostępnością” – głosi komunikat biura prasowego Facebooka.

W OMZRiK nie wierzy nawet „Gazeta Wyborcza”.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych nie potrafi wytłumaczyć stanowiska biura prasowego Facebooka, nadal twierdzą, że będą zgłaszać strony związane z prawicą.

„Gazeta Wyborcza” również pisze o rzekomej akcji pracowników i wolontariuszy Ośrodka. Nawet na ul. Czerskiej przestają wierzyć w „komunikaty” Ośrodka. „Żeby administracja wzięła pod uwagę zgłoszenia użytkowników, muszą one być naprawdę masowe, idące co najmniej w tysiące. Osoby związane z Ośrodkiem być może faktycznie zgłaszały rasistowskie strony, jednak z pewnością nie są bezpośrednio odpowiedzialne za ich usunięcie” – piszą w artykule „Niska wiarygodność Ośrodka”.

źródło: wirtualnemedia.pl

41 komentarz do “Facebook tłumaczy się z blokowania prawicowych stron

  1. Wszyscy wiemy, że zalała ich masa krytyki, oburzenia, a pewnie i nawet straszenie pozwami. A tak to się powie, że była awaria, nie poda się żadnych szczegółów awarii i obie strony będą zadowolone.

 1. Mnie to dziwi, jak organizacja taka jak OMZRiK, ma w ogóle szanse bytu, skoro jej lider jest na bakier z prawem i dostał nawet czteroletni domiar. Teczki w prokuraturze puchną od zgłoszeń, a OMZRiK sobie w najlepsze istnieje dalej. Powinna zostać co najmniej zawieszona na czas prowadzonego śledztwa i postępowania karnego. Poza tym co to za jakieś idiotyczne zgłaszanie osób „skrajnie prawicowych”. O ile mi wiadomo, bycie „prawakiem” nie jest przestępstwem, szczególnie w kraju takim jak Polska, gdzie lewica nie jest już u władzy. Równie dobrze powinno się zgłosić tego cymbała Gaweła o poglądy skrajnie lewicowe. Słowo daję, ale lewactwo jest już totalnie odmóżdżone. Dla osób prawicowych, lewica to tylko ludzie o odmiennych poglądach. Dla osób lewicowych zaś, prawica to szatan, ksenofob, bandyta, kryminalista i najlepiej, jakby go wsadzili do więzienia. W życiu nie widziałem takiej degradacji umysłowej, jak u lewactwa.

  A Facebook to niech się chociaż głupio nie tłumaczy. Akurat awaria dotknęła te konta, które są prawicowe. Bardzo ciekawe. Nawet pięciolatek by nie uwierzył w te bujdy.

  1. a kogo dziwi że państwo PIS jest jeszcze bardziej teoretyczne, niż państwo PO-PSL
   mnie to już tylko smuci i załamuje
   ale to, że ta banda durniów i słabeuszy nie jest zdolna do żadnych realnych rozliczeń było wiadomo już najpóźniej w grudniu 2015r.

   1. jedynie minister Macierewicz na swoim odcinku w nieznacznym stopniu ale działa, i goni dziadów, obcych agentów i zdrajców , ale reszta…. brak w słowniku cywilizowanych patriotów słów, jakimi można te … opisywać

  1. Zwł. że owa wybiórcza „awaria” nastąpiła przed rocznicą wybuchu Powstania. Czyli wg mnie po to, żeby się „ksenofoby, naziści, mordercy, pożeracze mięsa i glutenu” nie mogli skrzykiwać na różne akcje. Mam nadzieję, że się mylę i że w/w teoria spiskowa, to tylko wytwór przegrzanego mózgu;).

   1. Stara ruska metoda – oglaszali, ze zabili jakiegos delikwenta i sprawdzali jaka bedzie reakcja. Jak byl raban z tego powodu to gadali, ze to jakas glupia plota a jak cisza to typa naprawde zabijali, Tu jest to samo. Byl duzy sprzeciw to awaria ale jakby byla cisza to by tak zostawili.

  1. Słyszałeś o czymś taki, jak regulamin? To teraz pokaż punkty w regulaminie, które zabraniają tworzenia stron prawicowych i grup rekonstrukcji historycznych.

   Dziś zabronią nam tworzenia stron na fb, jutro na hostingach, a pojutrze zabronią nam mówić – jak w faszyzmie, z którym rzekomo walczą lewaki.

   1. @test24 – punkt 5 podpunkt 2, a w pewnym zakresie również punkt 14, pozwalają im usunąć wszystkie treści, które są sprzeczne z ich prywatnymi zasadami.

    A w ogóle – widziałeś te pousuwane profile? Ja kilka tak, jakieś dwa tygodnie temu szukałem informacji o husarii… profile o tematyce rzekomo historycznej zajmowały się współczesną polityką, sprzedawaniem koszulek typu 'śmierć wrogom ojczyzny’ (tak średnio w co czwartym poście), a jedyne naprawdę merytoryczne treści były przeklejkami z Wikipedii, oczywiście bez podania źródła – bo kto by się tam przejmował jakimiś dziwnymi licencjami jak Creative Commons Uznanie Autorstwa…

 2. Ja się wyautowałem z pejsbuka po dwóch dniach, parę lat temu to było i żyję. Chcę się podzielić przemyśleniami, to od czasu do czasu coś tu napiszę, albo lewaków na YT powkurzam i gitara.Pozdrowienia dla czytaczy NDIE

 3. Jestem ciekawa kiedy wreszcie dobiorą się naszemu FB do tyłka i kiedy przestanie istnieć ten rak lewacki Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych gdyż to jest właśnie, nie „monitorowania”, lecz potęgowania. Można go jedynie porównać do islamskich grup radykalizowania i rozpowszechniania nienawiści oraz zachowań rasistowskich i ksenofobicznych. To grupa skrajnie niebezpieczna.

 4. Ja dostałem blokadę miesiąc temu za to ,że napisałem ” Ksiądz sowa to hańba dla Kościoła”,a dzisiaj dostałem ,bo napisałem ” Eminem pisał rok czasu diss na Trumpa,bo jest tak głupi że nawet nie skończył 1 stopnia szkoły” (1 na Polskim FB, 2 na Amerykańskim FB). Nie ma sensu już siedzieć na FB ,to jest polityczny portal popierający LBGT ,Islam, w obecnej formie socjalistyczno-lucyferiański Watykan ,oraz czarną społeczność. Biały Zuckenberg jest przeciwko białej rasie… .

Dodaj komentarz