Finlandia: Atak nożownika w Turku. Co najmniej kilka osób rannych

Kilka osób zostało w piątek po południu zaatakowanych nożem w centrum Turku w zachodniej Finlandii – podała fińska policja. Napastnik został postrzelony i aresztowany. Trwa również pościg za innymi potencjalnymi sprawcami ataku.

Do ataku doszło w Turku, mieście w południowo-zachodniej Finlandii, w godzinach popołudniowych, niedaleko targu Puutori. Świadkowie opowiadają, że wszystko przypominało atak terrorystyczny. Nieznany sprawca po prostu wyciągnął nóż i zaczął dźgać nim ludzi znajdujących się na ulicy. Na miejsce skierowano liczne karetki pogotowia i radiowozy policji.

Według lokalnych mediów w ataku zostało rannych co najmniej 6 osób, na razie nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych.

Aktualizacja: 1 osoba zginęła, 8 rannych

28 komentarz do “Finlandia: Atak nożownika w Turku. Co najmniej kilka osób rannych

 1. Islam jest jak zaraza, bardzo szybko przekracza granice i błyskawicznie infekuje nawet pozornie odporne organizmy. Po prosty pewnego dnia Ali budzi się, widzi w TV zamach w Barcelonie, uśmiecha się do lustra, wali z całej siły łbem w dywanik, przed oczami latają mu półksiężyce,coś mu klika pod kopułą, idzie do kuchni, znajduje nóż do baraniny, wychodzi na ulicę i urządza jatkę. Matka i sąsiedzi mówią: Ali to spokojny chłopak, to nie on, nawet do meczetu nie zaglądał za często. Problem w tym, że wystarczy tam wpaść raz na zajęcia integracyjne prowadzone przez jakiegoś oszalałaego imama i świat już nie jest taki sam.

    1. Interia też już o tym pisze:
     Niezidentyfikowany napastnik pchnął śmiertelnie nożem w Wuppertalu na zachodzie Niemiec 31-letniego mężczyznę i zranił 25-latka. Informacje podała miejscowa policja. Aktualnie trwa pościg za sprawcą ataku.
     Jak twierdzą naoczni świadkowie zdarzenia, napastnik zabarykadował się w jednym z budynków w okolicach dworca. Policja nie potwierdza na razie tego faktu.

     Dowództwo policji zwróciło się o przysłanie oddziału antyterrorystycznego. Jak podaje agencja dpa – przyczyny ataku nie są znane.

  1. Jest wielu muzułmanów którzy piją, ćpają i ogólnie żyją w grzechu. Jedynym 100% sposobem dla nich na to by pójść do nieba i dostać te 72 dziewice jest co ?. Zginąć w walce z niewiernymi w imię Allacha każdy imam ci to powie

 2. A ja się pytam: dlaczego ta dzicz została tylko postrzelona a nie zastrzelona!? A reszta tych nielegalnych najeźdźców nie dostała deportu z europejskiego kraju? Inaczej tej walki z tą dziczą Europa nie wygra!

  1. @pojawiam się i znikam To siła zarazy negrofilii, którą lewactwo zainfekowało zdrowe, białe społeczeństwa. Trzeba sobie powiedzieć wyraźnie – czarnym coś tam nie pykło w procesie ewolucyjnym skoro nauczyli się tylko robić chaty z trzciny i kozich placków. Jakoś biali czy żółci zbudowali cywilizację, mieli odkrycia geograficzne, wynalazki etc. Kiedyś łapaliśmy czarnych w siatki i robiliśmy z nich niewolników. Teraz już tego nie robimy, bo jesteśmy humanitarni. Tak jak chama nie wpuszcza się do biura (bo atrament wypije) tak dzikiego nie wpuszcza się do cywilizowanego kraju. Mają swoją Afrykę i tam ich trzeba pozostawić w spokoju. A jeżeli będą tu ciągnąć, to strzelać tak jak się strzela do kojotów atakujących stado krówek.

   1. @easyrider Tak jest Easy. Właśnie kolejny nożownik „ubogacił” w Niemczech (Niemcy: atak nożownika w Wuppertal-Elberfeld). To już epidemia ubogacaczy. A tyle razy mówiło wielu. ZERO dziczy i obcej zarazy! A jak pochowały się wszelkie dziczofile na innych portalach. Chyba, że pojechali pomóc swoim w „ubogacaniu”? Dlatego taki spokój od tych islamskich podnóżków?

    1. @Irene Francja i Sarkozy rozpoczęli szerzenie „demokracji”. Żabojady liczyły na nowy, uległy rząd i dostęp do dobrej jakości libijskiej ropy. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że czarni byli rolowani przez wielkie koncerny, które za bezcen kupowały ich surowce. Ale… tak działają państwa od zarania dziejów. Dlatego mądre państwa budują swój potencjał by nie dać się rolować innym. Czemu czarnym to nie wychodzi? Za mało RAM-u we łbach mają. Czy to nasza wina, że są wprawdzie silni, bezwzględni ale durni? Trzeba zostawić im tam rezerwaty i jak chcą to niech sobie coś tam budują albo niech się wyrzynają jak w Ruandzie i Burundi. Niech robią co chcą ale do Europy nie mają wstępu. To trzeba powiedzieć wyraźnie a wszystkich głosicieli teorii o rasizmie wsadzić na statki razem z czarnymi i wywieźć ich do Afryki.

 3. Chciałabym teraz zobaczyć minę mojego dawnego fińskiego przyjaciela, z którym przyjaźniłam się coś koło 8-10 lat i który zerwał ze mną wszelkie kontakty po tym, jak mu powiedziałam że jestem przeciwna uchodźcom.

Dodaj komentarz