Sklep z żywnością halal fot. pixabay.com

Paryski minimarket, który sprzedawał wyłącznie żywność halal ma zostać zamknięty zgodnie z wyrokiem sądu. Właściciel sklepu nie spełnił warunków dzierżawy i odmawiał sprzedawania wieprzowiny oraz alkoholu.

Sklep „The Good Price” z żywnością halal ma poważne kłopoty, zgodnie z wyrokiem sądu właściciel będzie musiał zwinąć interes. Sklep nie spełniał warunków dzierżawy budynku należącego do gminy. Sklep powinien być „ogólnospożywczy”, a nie był, ponieważ odmawiano sprzedaży wieprzowiny i alkoholu.

Mieszkańcy wnosili skargi z powodu braku wielu produktów w sklepie. Właściciel marketu z myślą o muzułmanach, zaopatrywał się wyłącznie w żywność halal i nie zamierzał tego zmieniać.

Prawnik właściciela sklepu „The Good Price” próbował przekonać sąd, że alkohol nie jest częścią diety tylko dodatkiem.

Sąd nie przyjął takiej argumentacji i zadecydował o zerwaniu dzierżawy i eksmisji najemcy. Dodatkowo właściciel musi zapłacić lokalnym władzom 4 tys euro z tytułu kosztów sądowych.

Halal lub halaal to w islamie określenie wszystkiego, co jest dozwolone w świetle szariatu. Przeciwieństwo haram – czynów zabronionych. Słowo to jest zazwyczaj znane jako nazwa muzułmańskiej diety.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

39
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
29 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
Wolny Dziad ObywatelskiAbdul WisimulachaRafalwittmann86Aureliusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o