Szopka bożonarodzeniowa w Castenaso pod Bolonią foto: ilrestodelcarlino.it

Tegoroczna szopka bożonarodzeniowa w mieście Castenaso pod Bolonią została wykorzystana do proimigracyjnej propagandy. Burmistrz nakazał umieścić dzieciątko Jezus w pontonie w których przybywają imigranci do Europy.

Lewicowy burmistrz Stefano Sermenghi, doszukał się analogii pomiędzy Świętą Rodziną, a imigrantami nacierającymi na Europę. I tak powstała skandaliczna szopka bożonarodzeniowa. Dzieciątko Jezus zamiast w żłobie, znajduje się w objęciach Maryi, która wraz z synem siedzi w dmuchanym pontonie.

Sermenghi przyznaje, że zrobił to w celu „uwrażliwienia” na problem migrantów. „We Włoszech dużo się o tym mówi, nikt jednak nie robi nic konkretnego, by przyjąć tych ludzi” – stwierdził polityk, zapowiadając, że zdjęcie tej szopki znajdzie się na kartce świątecznej, którą władze komunalne wysyłać będą do obywateli i instytucji.

Szopka lewicowego burmistrza spotkała się z ostrą krytyką lokalnego biskupa.

„Istota bożonarodzeniowej szopki domaga się, aby dziecko owinięte zostało położone w żłobie i należy to uszanować. Najważniejsza część stajenki nie może być reprezentowana przez łódź. Nie narzekam na to, że w stajence jest łódź, ale powinna być ona umieszczony w innej części, i z całą pewnością nie powinna gościć Dzieciątka Jezus i Maryi” – powiedział biskup Ernesto Vecchi.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

36
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
17 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
JanBhhKahimdon giacomoAnnag Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o