Szwedzka policja w Uppsali: nie mamy kontroli nad sytuacją

Miasto Uppsala zmaga się z falą przestępstw gangów. Lokalna policja przyznaje, że nie ma już kontroli nad sytuacją.

Miasto Uppsala, podobnie jak inne szwedzkie miasta, zaczyna odczuwać napływ nowych Szwedów, którzy chętnie trudnią się handlem narkotykami i zakładają gangi. Mieszkańcy coraz częściej są świadkami strzelanin i podpalanych samochodów.

23 sierpnia policja w Uppsala ogłosiła, że nie jest już w stanie sprawować kontroli nad gangami przestępców, którzy przejęli miasto.

Zdaniem rzeczniczki policji, Lisy Sannervik, to gangi przestępców, a nie policja, sprawują obecnie kontrolę nad Uppsalą. „Nie mamy kontroli nad sytuacją. Mają ją przestępcy” – powiedziała z rozbrajającą szczerością Sannervik w wywiadzie dla lokalnej gazety „Uppsalatidningen”.

Statystyki ze spisu przyczyn zgonów Narodowej Rady Szwecji pokazują, że liczba śmiertelnych strzelanin w Szwecji podwoiła się w ciągu ostatnich dziewięciu lat a najczęściej dochodzi do nich w dzielnicach zamieszkałych przez imigrantów takich jak Malmö i przedmieście Sztokholmu np. Rinkeby, które zostało opisane przez prokurator Lise Tamme jako „strefa wojny”.


źródło: uppsalatidningen.se

Dodaj komentarz