Gwałty grupowe w Niemczech

W ostatnich latach niemiecką opinią publiczną wstrząsnęły liczne morderstwa połączone z gwałtami, min. we Freiburgu, Wiesbaden, Flensburgu i Kandel. Fenomenem występującym coraz częściej są gwałty grupowe jak np. grupa niemieckich Sinti która w regionie Gelsenkirchen zgwałciła grupowo sześć nieletnich dziewczyn. W Velbert grupa bułgarskich nieletnich Romów zgwałciła grupowo 13-latkę. W Monachium sześciu Afganczyków zgwałciło 15-latkę.

W 2017 roku 45,2% podejrzanych o udział w gwałtach grupowych są Niemcami lub posiadaczami niemieckiego obywatelstwa, 54,8% to obcokrajowcy stanowiący 12% ludności. 10% ofiar gwałtów grupowych to chłopcy lub mężczyźni. Obecnie oprócz podwyżki podatków z powodu wyspy z odpadków plastikowych na Pacyfiku media niemieckie informują o dwóch procesach i nowym skrajnym przypadku.

Proces o gwałt grupowy we Freiburgu jest nadal w toku. 13 października 2018 w dyskotece we Freiburgu 18-latka kupiła tabletki ecstasy od syryjskiego handlarza, ten jej najprawdopodobniej dodał kropel KO do napoju, potem ją wyprowadził w pobliskie krzaki, zgwałcił i następnie powiadomił telefonicznie swoich kumpli w dyskotece o możliwości seksu. Dołączyło do niego siedmiu mężczyzn którzy gwałcili ją na zmianę około czterech godzin. Oskarżonych o gwałt jest siedmiu Syryjczyków i jeden Niemiec Timo P. – wszyscy są znani policji. Niektórzy z oskarżonych twierdzą nadal przed sądem, że seks był dobrowolny, ponieważ (odurzona) ofiara poszła po gwałcie zbiorowym z jednym z gwałcicieli do domu dla azylantów, który miał tam z nią ponownie seks.

W Bielefeld rozpoczął się 25 września proces o zaplanowany gwałt zbiorowy w Harsewinkel 3 listopada 2017 roku. Pod pretekstem party urodzinowej kilku chłopców zaprosiło do jej uczestnictwa 14-latkę, palono sziszę, następnie chłopcy upoili dziewczynę alkoholem. Nieprzytomną dziewczynę wynieśli do pobliskiego parku i powiadomili pogotowie. W szpitalu nie badano jej na gwałt. Sprawa wyszła miesiące później na jaw, gdy policja została powiadomiona, że kursują filmiki z nagranego gwałtu. Podczas rozprawy pokazano pięć filmików w których widać jak naga obmacywana dziewczyna krzyczy: przestań, nie! i wszyscy się śmiali.
Oskarżonych jest dziewięciu chłopców obecnie w wieku 16-21 lat, pięciu z nich brało aktywy udział w gwałcie: czterech Syryjczyków i Kurd syryjski. W czasie gwałtu chłopcy liczyli 14-17 lat, jedynie Kurd miał ponad 18 lat.

Policja w Düsseldorfie aresztowała kilka dni temu czterech nastolatków podejrzanych o gwałt 8 czerwca na 51-letniej kobiecie. Kobieta wyszła z lokalu na starówce w którym przebywała z grupą znajomych ponieważ zrobiło jej się nie dobrze; nie była pod wpływem narkotyków i nie była zamroczona alkoholem. Być może ktoś w lokalu wlał jej krople KO do napoju. Młoda dziewczyna zaoferowała jej, że zaprowadzi ją do parku w pobliżu by zaczerpnąć świeżego powietrza. Tam czekało trzech chłopców, przez dwóch chłopców 51-latka została zgwałcona, pobita i obrabowana. Gwałt był zaplanowany.
Cała czwórka nie chodzi do szkoły, chłopcy byli już karani za pobicia, napady i narkotyki. 14-letnia dziewczyna jest Turczynką, dwóch chłopców ma 15 lat, jeden 17, dwóch Irańczyków i jeden Afgańczyk.

https://www.bild.de/regional/ruhrgebiet/ruhrgebiet-aktuell/harsewinkel-schuelerin-vergewaltigt-9-junge-maenner-angeklagt-64928560.bild.html

https://www.bild.de/regional/duesseldorf/duesseldorf-aktuell/gruppenvergewaltigung-in-duesseldorfer-hofgarten-jugendliche-in-u-haft-64964072.bild.html

Dodaj komentarz