Według Węgierskiego Instytutu Badań nad migracją nie należy się spodziewać w tym roku, że zima i związane z nią pogorszone warunki podróży spowodują zmniejszenie ilości imigrantów próbujących przedostać się do Europy.

Balazs Orban, dyrektor instytutu w wywiadzie dla gazety Magyar Hirlap przedstawił statystyki zgodnie z którymi w 2012 i 2013 rzeczywiście migracje z tego kierunku znacząco spadały w miesiącach zimowych ale już w zimie 2014 istotnego spadku nie było. Imigranci z pewnością będą dalej usiłować wykorzystać obecny chaos na granicach UE, póki on trwa.

Według dyrektora Unia Europejska nie docenia istotności problemu obrony własnych granic. Węgry usiłują poprzez zabezpieczanie własnych granic zapobiec dalszym falom imigracyjnym podczas gdy w Brukseli politycy koncentrują się na rozdzielaniu imigrantów którzy już nielegalnie przybyli na kontynent.

dailynewshungary.com

6
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
1683.09.12PontondelaHarryLilith Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lilith
Gość

Zima nie powstrzyma bo jest za duża determinacja, dodatkowo to idealna pora na zwiększanie presji na społeczeństwa europejskie. Możemy mówić, że większość imigrantów to ludzie mało wykształceni, wielu jest analfabetami, ale ci którzy kierują tym całym procederem wiedzą jak to ogarnąć i kierować. Socjotechnika czy manipulacja to nie są obce… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

A najlepsze jest to, że słowa o chrześcijańskim obowiązku zazwyczaj używają ludzie, którzy mają to głęboko gdzieś. Przykro mi to przyznać, ale niestety media zmieniły taktykę – wiosną, kiedy zaczęły się te masowe najazdy, TVP pokazywała prawdę – młodych mężczyzn. Teraz pokazuje głównie rodziny z małymi dziećmi, za którymi nadal… Czytaj więcej »

dela
Gość
dela

Zima nie powstrzyma, bo ostatnio praktycznie nie ma zimy. Gdyby było -20 stopni C i śnieg po kolana, to raczej powstrzymała by marsz, jednak wówczas ze względu na tragiczne warunki Frau Merkel od razu kazałaby ich zapakować do ogrzewanych pendolino

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Z równą przenikliwością szanowny pan dyrektor Instytutu mógłby stwierdzić, że do istotnego spadku migracji nie przyczyni się polewanie granic UE wodą święconą lub palikowanie autostrad w kierunkach z grubsza NW-SE tyczkami z zatkniętymi świńskimi łbami. Siarczyste mrozy nie pokonały maszerujących na Moskwę żołnierzy napoleońskich z kampanii 1812 roku ani maszerujących… Czytaj więcej »

Ponton
Gość
Ponton

Trochę na wyrost traktujesz historię. Właśnie mróz tj. ostra zima, zawsze powstrzymywała wojska napierające na Moskwę. I tylko dlatego albo aż, nie udało się zdobyć Napoleonowi oraz Hitlerowi zdobyć Moskwy. Rozkaz jest rozkazem ale warunki atmosferyczne w powiązaniu z brakiem odpowiedniego przygotowania (w tym prowiantu, odzieży oraz w wypadku Hitlera… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Nie napisałem, że zdobyli Moskwę czy Stalingrad, tylko napisałem, że mrozy nie powstrzymywały ich marszu co jest faktem opisanym w opracowaniach historycznych.