Komisja Europejska zdecydowała się rozpocząć procedury o naruszenie prawa przeciwko Polsce ws. nieprzyjmowania uchodźców. Tymczasem Niemcy i Francja same nie wywiązały się jeszcze ze swoich zobowiązań…

Zastępczyni rzecznika rządu Niemiec Ulrike Demmer powiedziała w środę, że wdrożenie przez KE procedury wobec trzech krajów, w tym Polski, jest konsekwencją ich braku gotowości do wywiązania się z obowiązków wynikających z decyzji o relokacji uchodźców. Jednak Niemcy i Francja nie wywiązują się ze swoich zobowiązań.

Z danych Komisji Europejskiej wynika, że Niemcy oraz wiele innych krajów nie wywiązało się z decyzji o relokacji uchodźców przybywających do Grecji i Włoch.

Niemcy mają przyjąć z programu relokacji ponad 27 tys. osób, jednak do tej pory przyjęły tylko 5658. To 20 procent całej kwoty. Jeszcze gorzej radzi sobie Francja, która przyjęła 17 proc. swojej kwoty (3478 osób z 19714), czy Belgia (623 osoby na 3812). Lista jest o wiele dłuższa… Finlandia przyjęła (1640 z 2078 osób), Bułgaria (47 na 1302 osoby).

Decyzji relokacyjnej nie realizuje również Austria, która zadeklarowała przyjecie tylko 50 osób z Włoch. Słowacja przyjęła 16 (na 902; kraj ten też złożył zobowiązanie, dlatego KE nie wszczęła wobec niego procedury). Z planowanych 160 tys. imigrantów udało się w przeciągu dwóch lat rozlokować zaledwie 20 tys.

Hans-Olaf Henkel niemiecki przedsiębiorca, menadżer i polityk, były prezes Federalnego Związku Niemieckiego Przemysłu (BDI) oraz poseł do Parlamentu Europejskiego z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy (EKR) ujawnia, że rozpoczęcie procedury wobec Polski jest wynikiem nacisków Niemiec na Komisję Europejską.

„Berlin jest tak izolowany w Europie ze swoją polityką uchodźczą, że chce wymusić na sowich partnerach przyjęcie rozwiązań, które są dla niego korzystne. Bo wie, że inaczej się nie da. A dlaczego akurat Polska, Węgry i Czechy? Bo są to kraje, które w sposób otwarty i zdecydowany odmówiły przyjęcia tzw. uchodźców w ramach systemu kwot. W rzeczywistości jednak inne kraje zachowały się dokładnie tak samo.” – mówi w wywiadzie udzielonym wpolityce.pl Hans-Olaf Henkel.

„Nie ma ani jednego państwa w UE, które popierałoby politykę otwartych granic Berlina. Brytyjczycy z tego powodu nawet opuszczają europejską wspólnotę. Dla Merkel procedura wszczęta przez KE przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom to możliwość odwrócenia uwagi od izolacji Berlina w tej kwestii.” – dodaje Henkel.

75
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
22 Comment threads
53 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
42 Comment authors
xyzNoMailNoMonkeyNoDotComMr QuestionKalaSzokman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mr. ??
Gość
Mr. ??

Niemcy już wywołali dwie wojny wywołają i trzecią z pomocą najeźdźców z Afryki i B.W.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Mr. ??
Mi nasuwa się jeden wniosek:
Chodzi o kolejny podbój Polski. Zdaje się, że politycznie i gospodarczo się uniezależniamy od Niemiec to chcą nas teraz załatwić „uchodźcami”.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@Mr. ??)
Z jednej rzeczy trzeba sobie zdawać sprawę i nigdy o tym nie zapominać:
Wrogowie są potężni, wykorzystają wszystkie możliwe środki do zniszczenia a źródłem ich siły jest oddanie się na służbę złu.
Ale to nie jest walka pomiędzy Sithami a Rycerzami Jedi na miecze świetlne.

Biały Kruk
Użytkownik

Wy sobie śmieszkujecie, a ja zaczynam coraz bardziej przecierać oczy ze zdumienia. Dotychczas wszystko dało się wyjaśnić. A to sorosodolarami, a to NWO, a to wpływami z Tel’Aviv, ale naprawdę tracę głowę. W życiu kieruje się racjonalizmem i logiką, ale obecnego zachowania KE jak i Makrelowej nie da się wytłumaczyć… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Biały Kruk Podam Ci odpowiedź jako człowiek wiary co nie znaczy, że nieracjonalny. Po prostu w swojej analizie uwzględniam wymiar duchowy rzeczywistości. Zaś co do samego śmiechu, to nie da się ciągle być poważnym bo człowiek może zwariować. Czyż Twoje „tracę głowę” nie jest objawem takiego zagubienia? W ogóle czy… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps (@Biały Kruk)
Właśnie oglądam „Wiadomości” TVP1 19:30. Mówią o Jugendamtach. Wreszcie. Gdzie byli, gdzie są ci wszyscy obrońcy demokracji jak rząd niemiecki czynił i czyni niesprawiedliwość wołającą o pomstę do Nieba? A to zresztą nie tylko w Niemczech. Na samą myśl o tych wszystkich „demokratach” bierze mnie obrzydzenie.

ocoloto
Gość
ocoloto

nikt jednak nie mówi, że jugentamt ma pod lupą europejczyków żyjących wyłącznie z socjali, więc często są tam jakieś patologie, niestety do patologicznych muzułmańskich rodzin dziwnym trafem nie zaglądają

Przem
Gość
Przem

Lubię czytać twoje komentarze są głębokie przemyślane ale tu wiara nie ma nic do tego każda wiara była stworzona do manipulacji

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Przem Nic bardziej mylnego. Wiara jest integralną częścią postępowania człowieka. Błąd polega na tym – oczywiście wg. mnie – że część ludzi żyje w przekonaniu, iż świat dzieli się na wierzących i posługujących się rozumem. A sytuacja jest tak, że ponieważ istnienia świata duchowego nie da się udowodnić w sposób… Czytaj więcej »

Przem
Gość
Przem

Właśnie tak ksiądz do mnie mówił kiedy zacząłem szkołę średnią i zrezygnowałem z religii. Przepraszam zdaje sobie sprawę czym jest silna wiara ale ja jej nie mam w ogóle . Szanuję ludzi którzy prawdziwie wierzą. A przepraszam bo napewno w kwestii religii się nie dogadamy i nie potrzebnie zacząłem. Cała… Czytaj więcej »

Biały Kruk
Użytkownik

Dziękuję za te wiadomość. Dzięki Tobie mam sporo materiału do refleksji.

Kanadyjka
Gość

wszysscy tak mamy. Przecieramy te oczy, ze niedlugo nam tylko oczodoly zostana ze zdziwienia.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@lolo ktory nie pisze „są rzeczy na niebie i ziemi, o których się filozofom nie śniło”.
Wróg niszczy białą Europę, rdzennych Europejczyków, chrześcijan – wszystkich chrześcijan niezależnie od rasy… itd.
http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201312/1386842148_by_dantul_600.jpg Czy to szaleństwo skończy się jak na ziemi zostanie ~miliard a może i mniej „wybrańców”?

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@pojawiam się i znikam Oczywiście celem jest całkowite zniszczenie wiary w Jezusa Chrystusa. I albo temu ulegniemy albo przeciwstawimy się. Ale ponieważ wróg jest potężny to tylko Bóg ma moc się temu przeciwstawić. To czy Go wybierzemy zależy od nas. A szaleństwo się nie skończy bo bóg tych co to… Czytaj więcej »

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

a co, myslales ze nas tak z dobroci serca przyjeli pod ”unioeuropejski” dach?
szkoda ze w Polsce tylu debili, zakochani w tej chorej spedalonej ue, nie chca albo nie sa w stanie zauwazyc jak bardzo sa waleni pod ogon

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@fuckinbundeskalifat
A dlaczego tak myślisz, że ja tak myślę?

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

olaboga, to byla figura retoryczna razz

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@fuckinbundeskalifat
Masz „plusa dodatniego” za spryt. Wybrnąłeś. cool

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

blad w zalozeniu – to nie tlumaczenie sie a wytlumaczenie…
widze zes nieglupi jak na flagelanta razz

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@fuckinbundeskalifat Skoro nie odpowiadasz na pytanie a uznałeś wcześniej, że nie mam pojęcia o pewnych rzeczach to Twoja odpowiedź jakiej udzieliłeś jest Twoją próbą wyjścia z sytuacji. Zatem wytłumaczenie czego czy wytłumaczenie z czego? I wytłumacz dlaczego. Poza tym chciałbym wiedzieć w którym miejscu się biczuję albo uprawiam orgie? Wiesz,… Czytaj więcej »

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

spokojnie, troche wiecej pokory, jestesmy tylko ludzmi…
przepraszam, myslalem ze zartuje z Toba a nie zaczepiam…
mea culpa

KRECIK
Gość
KRECIK

Nie ma to jak ktoś uważający się za wielce inteligentną osobę i posługujący wyszukanym słownictwem aby to podkreślić a jednocześnie używający określenia ” spedalonej ” jako synonimu złej organizacji. Słoma Ci z butów wystaje, zwykłe buractwo z wybujałym egiem.

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

dziekuje za slowa specjalisty, na pewno wezme je pod rozwage… coz za sluszna psychoanaliza, widac zes Pan wyksztalcony i kulturalny, moje uznanie tymczasem proponuje sesje samooceny i skoncentrowanie sie na wlasnej osobie… jakies problemy z dowartosciowaniem? P.S. urbi, daj juz se spokoj P.S. 2 wcale nie uwazam sie za osobe… Czytaj więcej »

Kanadyjka
Gość

Daj spokoj. co sie jakims przejmujesz. Lolo ci wybaczyl, my sie tu generalnie lubimy I wspieramy.

Karbulot
Użytkownik

Figura erotyczna?
Daj popaczeć. razz

emer
Gość
emer

Dziwna zbieżność czasowa – sankcje i podpisanie memorandum o rurociągu Balic Pipe ?

Asgard4444
Użytkownik

@lolo ktory nie pisze
Sir Ahmed Salman Rushdi ostrzega Europę przed islamem i konsekwenjcą rozowju islamu w Europie.
Ten gośc czyta obecnie Herberta i Miłosza.

Kala
Gość
Kala

Ale masz wojownicze urojenia buncyfole

Kris11
Gość
Kris11

@Mr.??
Brytyjczycy wychodzą z unii i mają całą serię zamachów, takie demostrowanie siły przez IV Rzeszę. A ten pożar, który strawił cały 27 piętrowy dom jakby był oblany benzyną to kolejny „znak” czytelny dla rządu UK.

Asgard4444
Użytkownik

Zapamiętajcie sobie. Niemcy fałszują historię Polski jak i Europy. To jest kolejny ich fałszywy kamień. Robią tak gdy tylko dokonało się osłabienie naszego kraju.
Tymczasem wg nowych badań np. znane Słowionom był sauny, a i stare relikty na naszych terenach nie są rzadkością.
https://www.wykop.pl/link/3786253/na-podkarpaciu-znaleziono-ludzka-figurke-sprzed-7-tys-lat/

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Nie tylko fałszują historię. To już ich trzecia inwazja na Europę w ciągu ostatnich 100-tu lat. Tym razem wpuścili inwazję obcych gatunków… Tak mi się skojarzyło http://wiadomosci.onet.pl/nauka/globalna-inwazja-obcych-gatunkow-naukowcy-ostrzegaja/vebc5s8 Czy po przeczytaniu tego artykułu, komuś obecna sytuacja w Europie też się z czymś kojarzy? smile

ononaono
Gość
ononaono

niemcy wywołały już 3 (TRZY) wojny. Ta wojna jest inna niż ta „II”. Tak Jak „II” różniła się od „I”. Nawet gdyby użyto wojska i broni jawnie, to byłoby tylko kilka bum atomowych. Wojna trwa. W 39 ub wieku niemcy mieli do dyspozycji Włochy i Japonię. Teraz mają Cały islam.… Czytaj więcej »

NoMailNoMonkeyNoDotCom
Gość

Skoro jesteśmy po jednej stronie barykady !>? to nie czepiajmy sie słownictwa „>/< "braci" i wyszukanych czy mniej słów każdy jest z innej społeczności jednej kultury, wyszukanej lub mniej ale NIE z Plemienia "Is" gdzie cywilizacja jest zmieszana z średniowieczem i zasadami ze średniowiecza. jedni nie potrafią się wysłowić bo… Czytaj więcej »

NoMailNoMonkeyNoDotCom
Gość

człowiek pisze ładnie zdaniami, rozdziela na linie a wysyła w kupie noż co za…

NIE
Gość
NIE

Nie bedziemy sie solidaryzowac z kims kto podpala wlasny kraj, nie bedziemy uczestniczyc w tym szalenstwie ….

nina
Gość
nina

Wyszperane w „die welt”: „Tschechiens liberaler Ex-Präsident Václav Klaus wehrt sich ebenfalls gegen Vorgaben aus Brüssel. Sein Land dürfe nicht gezwungen werden, eine multikulturelle Gesellschaft zu werden: „Wir lehnen es ab, dass aus der Tschechischen Republik eine multikulturelle Gesellschaft miteinander unvereinbarer Gemeinschaften wird”, sagte er. „Es ist die Zeit gekommen,… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik
DK0000
Gość
DK0000

Ha! Ostatnie zdanie potwierdza, co napisałem z artykułu o Węgrach. Dojdzie do kolejnego przełomowego wydarzenia.

Karlo
Gość
Karlo

Bede powtarzal zawsze to samo. Ciapate towarzystwo niech wypie….r…dala do muzulmanskich bogatych krajow!!!

kowalski
Gość
kowalski

Niemieckie lewactwo grało razem z Obamą/Clinton na rozwalenie Europy za pomocą najazdu muslimów. Niestety[dla nich] w Polsce wygral PIS a w USA Trump.Więc ich opalona „inwestycja” nie wypaliła a teraz chcą ją na chama upchnąć do sąsiadów.

wolt-r
Gość
wolt-r

Też coś! Tysiące przyjętych, dziesiątki tysięcy do rozlokowania…. Ale w drodze do Europy jest już 6 mln 600 tys. następnych – co na to Niemcy!?

magdalena
Użytkownik

Niemcy na to: wincyj, wincyj!

XaX
Gość
XaX

Przecież 6 milionów to cała populacja Danii czy Norwegii… które mają lekko ponad 5 mln ludzi

AntyHegemon
Użytkownik

Berlin namieszał, wymieszał ludność różnej maści i umywa rączki + chce się pozbyć problemu i odpowiedzialności. Takie zachowanie jest typowe dla Niemców. Teraz już większość Niemców ma tego dość, ale pomimo to nie rozumiem dlaczego nie walczą o swoje. Gdyby Niemiaszkom dać teraz dyktatora, który byłby przeciwieństwem Merkel, to muzułmanie… Czytaj więcej »

magdalena
Użytkownik

A w szwabskim brukowcu do wycierania doopy kolejne polskie obozy zaglady. Niemiaszki, powinno się was odizolowac od reszty swiata, a teren waszego podlego kraju podpalic i zaorac.

nina
Gość
nina

tradycyjnie: prowokacja ….

magdalena
Użytkownik

Oczywiście. Tylko głupki myślą, ze niewiedza, a nie świadome działanie

emer
Gość
emer

Dlatego powinniśmy jak najczęściej wpisywać w wyszukiwarki German Nazi Death Camps , bo wtedy hasło się wyżej pozycjonuje i info rozchodzi się po świecie.

easyrider
Użytkownik

Nie oczekujmy żadnej logiki ani tym bardziej sprawiedliwości. Realizowany jest plan islamizacji Europy i w jego trakcie zderzenia białej ludności z napływowymi kolorowymi. Żadne podnoszone przez nas argumenty nie mają dla nich znaczenia.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@easyrider Realizowany jest plan WYKOŃCZENIA Europy i w jego trakcie zderzenia białej ludności z napływowymi kolorowymi – już są na naszą niekorzyść, bo od lat są tresowane społeczeństwa do posłuszeństwa/uległości dlatego nie mają szans wygrać z ogłupiałymi, dzikimi fanatykami, łaknącymi krwi chrześcijan/białych/tzw. Zachodu? Żadne podnoszone przez nas argumenty nie mają… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@easyrider Cd. bo coś mi za szybko pomknęło:D Wszędzie tresura i albo się dostosujesz albo będziesz blokowany. Ostatnio próbowałam na Onecie dyskutować i co? Cenzura! Całkowity brak wolności wypowiedzi. Dyktat, szantaż, wymuszenia, kłamstwa w żywe oczy etc. i albo się podporządkujesz i zostaniesz bezmyślnym-jednomyślnym klakierem i będziesz pisał zgodnie z… Czytaj więcej »

Nemo
Gość
Nemo

Polsce nie wolno przyjac ani jednego nygusa , poniewaz wyrazenie zgody oznacza zainicjowanie reakcji lancuchowej. Jak wiadomo nastepne 6 milionow juz wykupuje miejscowki u szmuglerow Istnieje tez agenda unii w sprawie wielobarwnego zasiedlania Europy. To wiadomosc prawdziwa: unia chce osiedlic w ciagu 20 lat 70 mln kryminogennych analfabetow z Azji… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

świetna wypowiedź! 1000% racji.

Paulina
Gość
Paulina

Niemcy od zawsze myślą, że mogą decydować o wszystkim co się dzieje w Europie. Mają Polskę za swoją prowincję, która za pomocą zdrajców wywiąże się z wszystkich ich zbrodniczych planów. To co zrobiła Merkel to po prostu zbrodnia na nieświadomym narodzie niemieckim i nie można tego nazwać inaczej. Na dodatek… Czytaj więcej »

emer
Gość
emer
POLAND
Gość
POLAND

Zwracam sie z uprzejma prosba do Komisji Europejskiej o wskazanie, gdzie i kiedy Polacy beda mogli sie zgromadzic oraz wystawic swoje dupy w celu ZLOZENIA POCALUNKU przez samego przewodniczacego wyzej opisanej „komnisji’.
Bez powazania – Polka. Z odkrytymi blond wlosami.

Mr Question
Gość
Mr Question

No i jazda :)) Kocham Polki!!

asdasd
Gość
asdasd

Może mi ktoś wytłumaczyć o co z tym chodzi kłócą się o jakieś 160 tyś a ponad milion bojowników siedzi w europie…

kowalski
Gość
kowalski

W samej Francji jest ponad 6 milionów,Niemcy 5,5 miliona,UK 4,5 mln.Hiszpania !!!! 1,5 mln.Czyli w calej Europie jest już ok. 20 mln. i się na potęgę mnożą za zasiłki.Tylko grupa Wyszehradzka się broni i to budzi wściekłość i obawy chazaro-lewackiej oligarchii.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@kowalski
Dane nieoficjalne jakie kiedyś jeden Francuz podawał co był na którymś z Marszów Niepodległości 11.11. to może do 2o mln ogółem muzułmanów we Francji. W każdym razie podana została chyba proporcja 1/4. Tak mniej więcej.

ania
Gość
ania

@ Lolo,
to by tłumaczyło wygraną Macrona. Na Le Pen głosowało 11 milionów Francuzów. Wielki Meczet wydał rozkaz: wszyscy muzułmanie do wyborów i głosować na macrona. Dodać do tego głosy lewactwa i Macron ma wygraną w kieszeni.

emer
Gość
emer

POLexit !!!

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

czas przestac wytykac sie wzajemnie palcami ‚oni nie przyjeli nic!@ a oni tylko 12″ tylko czas wskazac palcem na berlin i ukarac merkelowa. Polityka spychoterapii prowadzi do islamziacji, bo w sumie przyjmuajc ich robi sie miejsca na nowych, ktorzy plyna!

monnaa
Użytkownik

I nasz rzad powinien otwarcie i odwaznie o tym mowic. Glosno, na forym europejskim.

xyz
Gość
xyz

Skąd te dane?? W samej Dolnej Saksonii tej stonki jest KILKASET TYSIĘCY!!!!

Nemo
Gość
Nemo

Dane sa prawdziwe , bo chodzi tu tylko o ustalona ilosc stonki w obozach w Grecji i Wloszech , przewidziana do relokacji. Gros tych chrzaszczy to mlode osobniki meskie o pewnej inklinacji religijnej i kozio-seksualnej , ktore docieraja do krajow polnocnych na wlasnych skrzydelkach. A laduja tam gdzie najlepsze kartofliska… Czytaj więcej »