Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha, podczas porannej audycji „Sygnały Dnia” radiowej Jedynki stwierdził, że miejsce Wielkiej Brytanii może zająć Turcja.

Dziennikarz Piotr Gociek zapytał europosła „Czy w momencie, kiedy Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską oznacza to, że szerzej otworzą się drzwi dla Turcji, która próbuje do Unii Europejskiej pukać od kilku dekad? Czy ten temat już umiera w Brukseli w tej chwili?”

„To nie jest tak, że on umiera, ponieważ Wielka Brytania była główną siłą militarną Europy. Musimy pamiętać, że Wielka Brytania to są siły tego trzonu NATO w Europie, poza oczywiście siłami amerykańskimi. Takie miejsce w NATO również zajmuje Turcja i być może, biorąc pod uwagę również ten Brexit, którego szczegółów jeszcze nie znamy, aczkolwiek próbuje się w jakiś sposób zdecydowany przyspieszyć wszystkie plany związane z zastosowaniem Art. 50 Traktatu i wypchnąć (no niestety tak muszę powiedzieć) Zjednoczone Królestwo z UE jak najszybciej i to miejsce musi ktoś zająć, chociażby w wymiarze militarnym. – odpowiada Piecha na antenie radiowej Jedynki.

No i tutaj mamy Turcję, tym bardziej, że tak jak pamiętamy, podpisana jest umowa pomiędzy Turcją a Unią Europejską w sprawie jednego z głównych problemów dzisiejszej Europy – to jest kwestii migracji czy uchodźców czy imigracji właśnie tą drogą bliskowschodnią przez Turcję.” – kontynuował europoseł PiS.

Ponadto Piecha nie zgodził się z twierdzeniem, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii zostali przed referendum oszukani. Zaznaczył, że dyskusja przed Brexitem była widoczna i choć były w niej pewne chwyty retoryczne, to tak dojrzałe społeczeństwo obywatelskie jak w Wielkiej Brytanii wiedziało za czym głosuje.

67
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
21 Comment threads
46 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
VVVSebaAnahu Yamitololo (który nie pisze)VqrvionyZiomo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
VVV
Gość

Ja wale turcji muzulmanskiej nie mozna wpuscic do unii! Turcja wozi sie swoimi dyktatorskimi prawami i za nic mają moralność czy życie innych ludzi jeśli postępują wbrew ich zamyslom… turcja w ue=rozpad ue

VVV
Gość

Dodam jeszcze ze predzej turcja militarnie dołączy do ukrytych po calej europie terrorystów niz do nas

ggg
Gość
ggg

Unia Europejska – w skład której wchodzą państwa kontynentu Europejskiego .Turcja to państwo położone w Azji na półwyspie Azja Mniejsza.Część europejska – wschodnia Tracja – stanowi 3% powierzchni,to jak można państwo azjatyckie przyjąć do Unii EUROPEJSKIEJ !!!Niedługo w Europie będzie tylko i wyłącznie Afro-azja.

Laokoon
Gość
Laokoon

Następna będzie Papua-Nowa Gwinea ???

maru2
Gość

Norbert Hofer, kandydat na prezydenta Austrii który niby przegrał wybory (a okazało się że jednak będzie powtórka drugiej tury) powiedział jasno wczoraj w wywiadzie telewizyjnym: „Jesteśmy stanowczo przeciwni Turcji w UE. Jeżeli Turcja wejdzie do Unii to Austria z niej wychodzi”. U nas jakoś na ten temat cicho ale zachodnie… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

Turcja w UE? Myślałem że UE jest tylko dla demokratycznych państw a nieislamskich reżimów … Nawet PiS nie myśli racjonalnie co do Turcji i zagrożeń płynących z wstąpienia jej do UE?

Helga
Gość
Helga

Turcja w unii i… już …była sobie unia.
ŻADEN !!! – muzuł nie pozwoli sobą rządzić – NIGDY !!!

XaX
Gość
XaX

Unia prędzej ulegnie jak to już było każdemu żądaniu Turcji, myślisz czemu wyskoczył pomysł superpaństwa? Turcja przejmie rolę wiodącą a wtedy żegnaj Europo.

Helga
Gość
Helga

Właśnie o to Turcji biega. Wystarczy przyjąć Turcję do unii, a europejscy politycy nie będą mieli głosu w żadnej decydującej sprawie. Nie z islamistami taki cyrk. Będzie żegnaj Europo, a szkoda, tutaj w miarę normalnie można egzystować, Kiedy muzuł dojdzie do władzy to już po nas. Będziemy jak baranki na… Czytaj więcej »

Mateusz
Gość
Mateusz

Bolek Piecha ty idioto spedalony! Cała Unia jest „chrześcijańska” a Turcja muzułmańska, nigdy nie będzie pasować do Unii!

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Mateusz Z całym szacunkiem, ale gdzie Ty widzisz chrześcijaństwo w UE? Przecież od czasu Henryka VIII a potem Wielkiej Rewolucji Francuskiej następuje systematyczne odchodzenie od chrześcijaństwa i aktualnie Zachód z zapałem przechodzi na Islam. W tej chwili zresztą Watykan reprezentuje marksizm w sutannie a Włochy już od wielu lat są… Czytaj więcej »

Asgard4444
Gość

Tak czy inaczej i tak ma rację – Turcja w UE nie pasuje.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

120% racji… Ale czy Niemczy pasują?

azotox
Gość

Mówi to prominentny poseł partii rządzącej. Oczywiście, można rzec, że palnął bez zastanowienia, że nie taka jest linia partii. Ja jednak tej pewności nie mam i uważam, że niestety spać spokojnie nie możemy.

Laokoon
Gość
Laokoon

Znów masz rację !

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@azotox Odebrałem to jako raczej stwierdzenie faktu a nie jako opowiadanie się za Turcją. Nie piszę tego jako obrona PiS-u. Ale jakieś umowy międzynarodowe – na które wpływu jako państwo nie mamy – są, czy nam się to podoba czy nie i jakieś skutki z nich wypływają. W tym wypadku… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

Mam pytanie: Po co prawdziwemu Bogu, który widzi wszystko jakieś wstawiennictwo ze strony Marii? Jeszcze bym zrozumiał rolę w tym względzie samego Jezusa. Wszak oddał za nas Swoje życie więc jesteśmy Jego własnością, ale Maria? Gdzie w Biblii jest określona jej rola w tej materii?

ggg
Gość
ggg

http://www.proroctwa.com/kult-marii.htm ale …..Maria w islamie Obok Fatimy, córki Mahometa, Asiji, żony faraona oraz Chadidży, pierwszej żony Mahometa, Maria z Nazaretu jest jedną z najbardziej szanowanych kobiet w islamie. Maryja jest ucieleśnieniem ideału kobiety muzułmańskiej – posłuszna Bogu, oddana i gotowa Mu wszystko poświęcić, prowadząca pobożne i sprawiedliwe życie, nie pozbawione… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

Fakt. Maria w Biblii jest pokorną i posłuszną kobietą. I taką była do końca swoich dni. Nie ma żadnej wzmianki o jej dalszych losach, jakoby po śmierci została z duszą i ciałem wzięta do nieba. To wymysł ludzkich teologów.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@fi_n‚usiu Czy ja komukolwiek każę wzywać wstawiennictwa kogokolwiek. Podaję powód dlaczego to robię. Nie podoba się – nie stosować. Stanowisko Świadków Jehowy znam. W każdym razie Ty wraz ze swoimi towarzyszami (i towarzyszkami) w wierze, wyznawajcie „czystą wiarę” a ja będę na kolanach prosił kornie o wstawiennictwo Maryji. Zobaczymy kto… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

Ale że Chrystus jest Bogiem też trzeba uzasadnić biblijnie. Skoro uznajesz Go za Boga po uważaniu? Twoja sprawa. Oddawaj cześć stworzeniu. Możesz też to połączyć z innym kultem oddawania czci stworzeniu. Maria też była stworzeniem. Czyli najpierw proszę o dowód biblijny, że Jezus jest bogiem równym Ojcu. Tylko i aż… Czytaj więcej »

Aap95
Gość

Witam, przeglądając tą stronkę natknąłem się na ten komentarz i chciałbym się odnieść. Pisze Pan, że nie ma biblijnych dowodów na to, że Chrystus jest Bogiem. Tymczasem cytując sam wstęp do Ewangelii św. Jana mamy wyraźnie to potwierdzone: ,,Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga I BOGIEM BYŁO… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

@Aap95 Ale ŚJ ten fragment przeinaczyli do „i jakby bogiem było słowo”. Przynajmniej taką wersję mieli w latach 70tych, nie wiem jak teraz. Ale tak sobie dumam, że przy całym szacunku dla Ciebie i @lolo, te tematy, to nie na to forum. W ogóle dziwi mnie, że Admini tak długo… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

Lepsze to niż bluzgi.

fi_n
Gość

I właśnie ten fragment jest dowodem, ze Jezus nie jest Bogiem w sensie doktryny katolickiej. Skoro miał początek i był u Boga, czyli Swojego Ojca, to znaczy, że ktoś Go stworzył. Bóg Ojciec nie miał początku. Ponadto wszystko stało się przez Niego co wskazuje, że Jezus brał udział w akcie… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Misiu @fi_n‚usiu Ależ dowodów to sobie poszukasz sam. Już Wy tam na tych swoich zebraniach na pewno znajdziecie dowody jakie chcecie. Nie przypominam sobie bym kazał Ci w cokolwiek wierzyć. Zwracam tylko uwagę na konsekwencje wynikające z takiej a nie innej wiary. Jak chcesz to możesz równie dobrze wierzyć w… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

@lolo Tak. Twój wywód dot. podobieństw między ŚJ a islamem jest mocny i ważny. Ale (uważam) nie traćmy czasu na bezowocne polemiki. @Fin nie przychodzi tu zapytać i poznać stanowisko drugiej strony, nie przychodzi też głosić (zresztą to NIE jest miejsce do głoszenia, więc narzucanie się z tym jest nieuprzejme).… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@bkkk To ja się z Tobą całkowicie zgadzam, ale czasem lubię popatrzeć na „wyżyny” intelektualne ŚJ. I za każdym razem stwierdzam nic się nie zmieniło. Przy czym jest problem czy on jest rzeczywiście ŚJ bo odpowiedzi wprost poza tą co mi dał parę miesięcy temu, że sympatyzuje z nimi, nie… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

To bardzo dobrze jak ktoś we własnych oczach ma taką ocenę siebie. Zawsze można ja przecież poprawić wyśmiewając się z innych. A jak się ma towarzystwo klakierów? Pełnia szczęścia. Tylko, ze w meritum sprawy nic to nie zmienia.

fi_n
Gość

Jeszcze jedno lolo. Zapatrzenie intelektualne właśnie Ciebie gubi. Zresztą i nie tylko Ciebie. To problem całego KK. Nie może pojąć tego co duchowe, ponieważ stosuje do tego intelekt. A sprawy duchowe rozstrzyga się duchowo.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Misiu_Pysiu, @fi_n‚usiu W Waszej doktrynie jest, że dusza to ciało i umiera wraz z ciałem. Chyba tak to jest? Jak to nie jest w sumie materializm (albo monizm a stąd prosta droga do tego, że wszystko jest Bogiem no i wychodzą religie wschodu – czyż Russell nie zajmował się Buddyzmem?)… Czytaj więcej »

Arpad
Gość
Arpad

Nie wiem, czy to niekompetencja, czy po prostu głupota, ale ile razy można mylić UE z NATO. Wielka Brytania wyszła z UE, nie z NATO. Łopatologicznie, oznacza to że NADAL SĄ ZOBOWIĄZANI do podjęcia interwencji zbrojnej w przypadku ataku na któreś z państw Paktu Północnoatlantyckiego. Warto też dodać, że Turcja… Czytaj więcej »

Polak
Gość
Polak

PIS nie od dzisiaj gra na dwa fronty – udaje partie patriotyczna, ale zabrania i hamuje inicjatywy uczczenia ofiar Rzezi Wolynskiej. Jest za suwerennoscia Polski, ale popiera umowy TTIP i CETA, ktore ta wolnosc nam zabieraja. Niby jest przeciwko islamizacji Europy, ale mocno popiera Turcje. PIS to partia hipokrytow, klamcow… Czytaj więcej »

Asgard4444
Gość

Dlatego czas na młodą krew – Kukiz lub podbne. Jednaki tak PiS robi więcej niż PO dla nas.

bkkkk
Gość
bkkkk

@ASgard4444 na Kukiza to uważaj. To nie to forum tematycznie, więc się nie rozdrabniam. Po prostu uważaj.

Szpicek
Gość

Proponuję zastąpić Polskę np Syrią i wszyscy będą zadowoleni ! My (tzn ja napewno ,a wy to nie wiem) że opuszczamy UE , Syryjczycy że mogą do woli islamizować , no i niemcy że mogą sobie ich pościągać ile dusza zapragnie smile

stanislaw
Gość
stanislaw

Generalnie wole PIS od PO nawet najlepsza partia ma swoich półgłówków co dowodza wypowiedzi tego europosła. Militarnie Turcja jest w Nato od wieków, więc swoim stwierdzeniem nie odkrywa Ameryki. A jaki to sprzymierzeniec Europy dowodzi polityka Erdogana wpuszczając miliony migrantów aby zdestabilizować poprzez islam Europę. Na dodatek używa ich do… Czytaj więcej »

ggg
Gość
ggg

grają do jednej bramki,tylko bramkarze się zmieniają

Laokoon
Gość
Laokoon

Najkrócej – odbiło mu sad

jan
Gość
jan

przeciezTurcja nie lezy w Europie…koniec dyskusji!

Coffe
Gość

Cycki mi opadły….

Ramsay Bolton
Gość

Użyj biustonosza push up smile

VVV
Gość

grin

Lehnert
Gość
Lehnert

Czy tym PISowcom tez juz bije na mozg? Za duzo przebywaja chyba z neomarksistami z demoliberalnych partii.

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Turcja kraj muzułmański leżący w 90% w Azji, na dodatek z zamachami, terrorystami na swoim terenie premier Turcji Erdrogan chce przywrócić karę śmierci.
Ci z PiS chcą ich w UE kołchozie chyba tylko po to by jeszcze bardziej rozbić Euro kołchoz smile

bkkkk
Gość
bkkkk

GB może w UE zstąpić Turcja. A Polskę – Izrael. A Węgry Zair. Fajna Unia się szykuje, a poseł ma pomysły jak tralala.

ggg
Gość
ggg

….i zbudujmy wielki „chiński mur oddzielający kraje grupy Wyszehradzkiej od szamba jakie zgotowała UE :DDDDD