zdj. Bieszczadzki OSG

Troje obywateli Konga, którzy nocą pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Funkcjonariusze SG, dzięki kamerze do wizji nocnej w pojeździe obserwacyjnym, zauważyli po ukraińskiej stronie trzy osoby. Zbliżyły się do granicy, a następnie ją przekroczyły. Cudzoziemców w wieku 22-27 lat, dwie kobiety i mężczyznę ujęto. Tylko mężczyzna miał przy sobie dokument tożsamości. Był nim dokument pobytowy wydany przez władze Ukrainy.

„Według zeznań cudzoziemców kongijskie dokumenty zostały im skradzione w trakcie pobytu na Ukrainie. Najprawdopodobniej organizatorem przerzutu był obywatel Maroka, który podwiózł imigrantów do granicy” – wskazała rzeczniczka BiOSG mjr Elżbieta Pikor.

Zatrzymani przyznali sie do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności na okres 4 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata. Zostali przekazani ukraińskim służbom granicznym w ramach readmisji.

5
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
El-RatonKasiaKozikAnahu Yamito IIWier Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o