fot. pixabay.com

Komisja Europejska potwierdziła w czwartek, że otrzymała od Polski i innych krajów, których to dotyczy, odpowiedź na zarzuty w sprawie niewywiązania się z obowiązku relokacji uchodźców. KE podkreśliła, że nie wycofa się z prowadzonej procedury.

23 sierpnia 2017 r. Polska przekazała do Komisji Europejskiej odpowiedź na uzasadnioną opinię w związku z niewypełnieniem zobowiązań wynikających z decyzji relokacji uchodźców przyjętych we wrześniu 2015 r.

„Polska wniosła o umorzenie przez Komisję Europejską toczącego się postępowania o naruszenie prawa UE. W przypadku jego kontynuacji, jesteśmy gotowi do obrony swoich racji przed Trybunałem Sprawiedliwości UE. Polska nie zgadza się z logiką przyjętych we wrześniu 2015 r. decyzji relokacyjnych, jednakże będzie kontynuować swoje wsparcie w innych dziedzinach, m.in. angażując się w ochronę granic zewnętrznych UE oraz systematycznie wzmacniając swoje zaangażowanie humanitarne. Działania te postrzegamy jako wyraz rzeczywistej solidarności wobec naszych partnerów oraz konstruktywnej i przemyślanej pomocy, której skutki nie rodzą zagrożeń dla bezpieczeństwa i spójności Unii Europejskiej” – czytamy w komunikacie polskiego MSZ.

Komisja Europejska potwierdziła, że otrzymała takie pismo, jednak nie zamierza odpuścić.

„Uważam, że możliwość, która powinna być rozważona – i ujmuję to w bardzo łagodny i dyplomatyczny sposób – jest taka, żeby wszystkie państwa członkowskie zastosowały się do decyzji, które same podjęły” – oświadczył w Brukseli rzecznik KE Alexander Winterstein.

Przesłana przez władze w Warszawie odpowiedź, jeśli zostanie uznana za niesatysfakcjonującą, otwiera KE drogę do skierowania przeciwko Polsce sprawy do unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

41
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
17 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
John WayneMr. ??KanadyjkaAntybantyAtaman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michael
Gość
Michael

Decyzje o sprowadzaniu uchodzcców podjęła MERKEL a nie żadne państwa wspólnoty …

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

moze tu wlasnie jest klucz. czy maja dokument ktory udowodnia (widnieja podpisy) ze wszytskie kraje EU podjely decyzje o otwarciu granic? a jak nie – to trzeba drazyc, kto podjal taka decyzje i kto za nia odpowiada (my wiem,y, ale prawnie to wszystko trzeba poprowadzic )

nina
Gość
nina

takiego dokumentu nie ma i nie bylo …

Kamil
Gość
Kamil

No dokładnie decyzja była tylko Merkelowej, ale solidarni to muszą być wszyscy. Ona myśli jak idiotka, jest głupia, jeśli ma wrażenie że może sobie podejmować decyzje za kogoś

bkkkk
Gość
bkkkk

Ona nie myśli jak idiotka. To jest myślenie imperialne…

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Trzeba z tego szamba zwanego UE wyjść jak najszybciej.Zachód za 15 lat będzie miał u siebie straszliwe wojny domowe, czy tego samego chce Polska?

3 RAZY TAK - BÓG / HONOR / OJCZYZNA
Gość
3 RAZY TAK - BÓG / HONOR / OJCZYZNA

a jakże …. przeciez Polska i Węgry stoją Niemcom kością w gardle powodują demoralizacje własnych obywateli którzy obecnie są uwolnieni od myślenia i wolnej woli, władza wie lepiej co dla nich dobre …. Wypłaćcie nam najpierw reparacje wojenne cwane gapy, inne kraje zachodnioeuropejskie dostaly kase a Polska co ? Polska… Czytaj więcej »

888
Gość
888

3 RAZY TAK – BÓG / HONOR / OJCZYZNA Też jestem za opuszczeniem tego euroburdelu i to jak najszybciej. Teraz w tym szambie siedzimy po szyję i tylko czekać jak padnie komenda „pełne zanurzenie”. Jeszcze ze dwa lata w tym syfie i po nas. Będziemy mieli to samo co na… Czytaj więcej »

Jerzy
Gość
Jerzy

Po II wojnie światowej istniała w Monachium rozgłośnia „Radio Wolna Europa” nadająca audycje w języku polskim. Może warto się Niemcom zrewanżować nadając Z POLSKI audycje w języku NIEMIECKIM przedstawiające faktyczną sytuację w Niemczech i nasze stanowisko (może działać taka radiostacja na Białoruś – dlaczego nie może na Niemcy ???)

Dem
Użytkownik

Unia przychlastów…
Będą teraz cisnąć i to jeszcze my zapłacimy im reparacje, tylko inaczej to nazwą.

PJJ
Użytkownik

Polska musi twardo trzymać się swego zdania i nie przyjmować beżowych kozosmrodów. Brak ciapatych to bezpieczna Polska! grin

obawa
Gość
obawa

Obawiam się, że europejski trybunał sprawiedliwości może nie mieć wiele wspólnego ze sprawiedliwością…

myślący
Gość
myślący

nobel za odkrycie; przecież to jasne ze komuna nadane piękne szumne nazwy instytucjom zamordystycznym, których jedynym celem jest trzymanie państw na postronkach póki jeszcze są, a docelowo zaklepanie ich likwidacji

Logic1
Użytkownik

To Polexit zrobimy a kozojebów nie wpuścimy.

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

my tez powinnismy podac Unie do Trybunalu ze sprowadza zagrozenia na EUROPE!!

Irene
Gość
Irene

I znowu ma cos do powiedzenia ktos co ma w nazwisku czlon”stein”
Goldstein, rubinstein, winterstein och jak oni „nas kochaja”

Jerzy
Gość
Jerzy

@Irene: „Stein” znaczy „kamień” – u naszej szyi. sad

bkkkk
Gość
bkkkk

Makerla podjęła, nie my. Rząd, który u nas miał takie chore pomysły już nie istnieje. Vox populi. c.m.w d.

Jerzy
Gość
Jerzy

@bkkk : I WŁAŚNIE DLATEGO tamten rząd już nie istnieje.

KKQQ
Gość
KKQQ

Tylko szkoda, że UE zapomina, że przyjmujemy „uchodźców” z Ukrainy…
Dopóki zachodnie lewaki będą rządzić Unią, nie wróżę dobrej przyszłości…

Adrianz
Gość
Adrianz

To nie islam więc się dla nich nie liczy , poza tym uchodźca siedzi w ośrodku na socjalu a nie pracuje w jakimś supermarkecie na kasie

kaczor
Gość
kaczor

Nie życzę sobie żadnych ukraińcöw w Polsce

nina
Gość
nina

unia gra w „czlowieku nie irytuj sie”, ale my wiemy, ze ma wlasne reguly gry ….

Sokole Oko
Gość
Sokole Oko

Nie wiem po co z tymi brukselskimi idiotami rozmawiać? I tak znajdą powód, żeby nam dopieprzyć.

Paolito
Gość
Paolito

Tuż po głosowaniu w sprawie Brexit,opinie były takie,że Angole nie wiedzieli tak naprawdę,za czym głosowali.Jednak w miarę upływu czasu,przeglądając różne Brytyjskie strony i komentarze ludzi zauważam,że już tylko znikoma część procentu głosi,że Brexit był złą decyzją.Angole cieszą się,bo widzą wyraźniej,co jest grane w EU.Fakt,mają problem z moslemami,oj duży.Ale,wywalą mayora Londynu,Farage… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Cóż, mają masę lewactwa, ale za to podjęli już kroki, by się go pozbyć. Problemy z islamofilią i ponofobią nie zostaną może szybko rozwiązane, ale przynajmniej coś drgnęło, stali się przynajmniej krajem suwerennym.

test24
Gość
test24

*polonofobią miało być

WygodaRodziSłabość
Gość
WygodaRodziSłabość

Wysadzić budynki gdzie te bydlaki siedzą i obradują nad zagładą Europy a zgliszcza wywieźć i rozsypać w piaskach muslimskiej pustyni.

Kris11
Gość
Kris11

Tylko twarde „nie”, inaczej w krótkim czasie będziemy mieć Afrykę u nas.

łysy
Gość
łysy

Czas opuścić unie