Szwedzka Krajowa Rada Zdrowia i Opieki Społecznej opublikowała broszurę pod tytułem „Informacja dla osoby, która poślubiła dziecko.”

Broszurę wydała szwedzka Krajowa Rada Zdrowia i Opieki Społecznej. Jej współautorem jest szwedzki Urząd Migracyjny. Wydawnictwo skierowane jest do nowo przybyłych imigrantów. Informuje o kwestiach związanych z małżeństwami zawartymi z nieletnimi, a także o prawach dzieci w Szwecji – informuje Radio Szczecin.

Broszura informuje m.in, że „dzieci przyjeżdżające bez opiekunów są uważane za dzieci samotne, nawet jeśli są w związku małżeńskim. Jeśli rodzice są w Szwecji mają opiekę nad dzieckiem, inaczej dziecko dostaje opiekuna.”

Autorzy publikacji piszą następnie: „Ponieważ dzieci poniżej 15 roku życia mają prawo do ochrony przed czynnościami seksualnymi, dlatego wspólne zamieszkiwanie jest niestosowne. Opieka Społeczna może zarekomendować byście przez okres krótszy lub dłuższy, mieszkali oddzielnie.”

Publikacja wywołała duże oburzenie w mediach, fala krytyki wylała się ze strony polityków partii opozycyjnych.

 

46
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
26 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
AnnagxanaxEurpean CitizenSpalić to ścierwoKrzychu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o