W przedszkolach austriackiego Wiednia rodzice muzułmańskich dzieci coraz częściej grożą nauczycielom, by ci wychowali ich pociechy w duchu islamu, czyli tak samo, jak wychowywane są one na co dzień w wielu wiedeńskich domach.

Nauczycielom grozi się pobiciem czy nawet śmiercią. Coraz częściej pedagodzy napotykają poważne problemy z nauką podstaw języka niemieckiego. Uczęszczające do wiedeńskich przedszkoli dzieci coraz częściej nie znają nawet słowa w tym języku.

Rodzice-muzułmanie nie życzą sobie nauki żadnego języka, chyba że będzie to turecki. Nie brakuje przedszkoli, w których dzieci tureckie stanowią 80 procent. Mali Czeczeńcy czy Bośniacy, także muzułmanie, zmuszani są do nauki tureckiego.

Profesora Adnan Aslan z Uniwersytetu w Wiedniu, który od dwóch lat zajmuje się tym problemem, uważa, że to tylko kwestia czasu, kiedy w austriackiej stolicy zaczną dominować legalne przedszkola islamskie z językiem tureckim lub arabskim.

„Z mojej wiedzy wynika, że przedszkola te, na szczęście wciąż stanowiące mniejszość, zarządzane są przez wyznawców radykalnego islamu. Nie wykluczam też i salafitów. Placówki takie, szerzące radykalny islam, powinny być natychmiast zamknięte” – powiedział z kolei Dominik Nepp, wiceburmistrz Wiednia.

źródło: pch24.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

39
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
KingaandiEverblasteddAnnag Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o