Flaga ONZ fot. pixabay.com

Po uchwaleniu przez parlament w Budapeszcie pakietu antyimigracyjnych ustaw zwanych „Stop Soros”, rząd premiera Viktora Orbana znalazł się na celowniku Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) Zeid Ra’ad Al -Hussein, który określił przyjęte zmiany w prawie „haniebnymi i ksenofobicznymi”.

„Ciągłe podsycanie nienawiści przez obecny rząd w celu osiągnięcia korzyści politycznych doprowadziło do tego haniebnego wydarzenia, które jest rażąco ksenofobiczne i sprzeczne z europejskimi i międzynarodowymi standardami oraz wartościami w zakresie praw człowieka” – powiedział Al-Hussein ds. Praw Człowieka (UNHCHR).

Zgodnie z nowym prawem pakietu „Stop Soros”, osoby lub grupy, które pomagają imigrantom nieuprawnionym do złożenia wniosku o udzielenie azylu lub pomagają nielegalnym imigrantom uzyskać prawo pobytu na Węgrzech, będą podlegać karze więzienia. Za organizowanie bezprawnej migracji będzie uważane m.in. przygotowywanie albo rozpowszechnianie materiałów informacyjnych.

Węgierscy posłowie przegłosowali także poprawkę do konstytucji zabraniającą „obcym populacjom” osiedlać się na terenie tego kraju.

40
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
27 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
kasiarBenekDapsonAntylewakYamato Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o