Czeski rząd zatwierdził nowy projekt mający na celu propagowanie islamu i walkę z tzw. „islamofobią” w podstawowych i średnich szkołach publicznych w całym kraju – Projekt jest finansowany m.in przez Ambasadę USA w Pradze.

Program nosi nazwę „muzułmanie w oczach czeskich uczniów” – jest wspierany finansowo przez amerykańskich podatników poprzez dotację z Ambasady USA w Pradze. Departament Stanu USA wspiera propagowanie islamu w innych krajach europejskich… Projekt będzie zawierał szereg wykładów, warsztatów i filmów na temat islamu w celu „zwalczania stereotypów i uprzedzeń na temat muzułmanów.” – W Czechach jest na chwilę obecną mały odsetek muzułmanów, porównywalny procentowo do Polski, dlatego nie dziwią takie działania „dialogu międzykulturowego”

To nie koniec, projekt składa się z trzech poziomów. Na pierwszym będzie się nauczać się historii islamu, podstawowe pojęcia religijne. Drugi poziom zakłada „uświadomienie” uczniów i nauczycieli, by krytycznie patrzyli na informacje „islamofobiczne”. Trzeci zaś skierowany jest do artystów, którzy chcieliby nagrać przychylny film o muzułmanach, lub stworzenie artystycznych warsztatów i konkursów ukierunkowanych na możliwość integracji muzułmanów w czeskim społeczeństwie.

Krytycy w Czechach twierdzą, że podstawowym celem projektu jest indoktrynacja dzieci w wieku szkolnym, aby jak największa rzesza uczniów miała wypaczony obraz islamu – „pokój, miłość, tolerancja”.

Gatestone Institute

7
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
bombelpolakWeronika Kaniatytkoskitomek_slaskie Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tytkoski
Gość

Magdalena: jestes poprostu kolejna arabeska – calujesz tych popaprancow po tylkach tak dlugo, ze i ciebie calkiem popapralo. Jestes odszepiencem i sama krecisz sobie bat na tylek. Jak sie znudzisz swojemu mezulkowi to poczujesz na wlasnej skorze ile warta jest kobieta w islamie.

polak
Gość
polak

tutaj jest ciekawy artykuł o upadku naszej cywilizacji,w polsce jeszcze mamy szanse ocalić nas ale trzeba się wziąć do roboty. W 2007 r. wskaźnik narodzin we Francji wynosił – 1.8, w Anglii – 1.6, w Grecji i Niemczech – 1.3, w Polsce – 1.26, we Włoszech – 1.2, w Hiszpanii… Czytaj więcej »

bombel
Gość
bombel

Magdalena czy ty jesteś zrównoważona psychicznie.

dron
Gość
dron

A ja owszem rozdal bym koran po czesku z uwypukleniem stron nawolujacych do nienawisci. Niech sie dzieci i mlodziez uczy jak szacowac wartosci etyczne. Jak debata to debata.Jankesi chca pokazac jedna strone medalu.

Magdalena
Gość
Magdalena

Dobry program pokazuje problem całościowo. Nie wierzę, że nie zostanie poruszony temat fundamentalizmów. Jednak nie jest to główny nurt islamu i nie powinien być za taki uważany. Jest to MARGINES, który niestety rzutuje na postrzeganie islamu przez społeczeństwo. Dlatego też od początku należy podkreślać różnice między religią a ruchami terrorystycznymi.… Czytaj więcej »

tomek_slaskie
Gość
tomek_slaskie

wynoś się,bo pożałujesz smile

Weronika M Kania
Użytkownik

Przestań wreszcie kłamać. Wszystkie cztery szkoły sunnickie a także tradycyjny tafsir (Ibn Kathir, al-Jalalayn i inni) są zgodne na temat konieczności toczenia dżihadu i tego, jak postępować z niewiernymi. Niestety, to właśnie fundamentaliści najwierniej dostosowują się do islamskich nakazów, a nie odwrotnie. Terroryzm islamski nie zrodził się w próżni. Skądś… Czytaj więcej »