Islamska partia w Holandii chce większej kontroli nad mediami

Islamska partia Denk ogłosiła, że chciałaby większą kontrolę nad mediami w Holandii – podaje gazeta „De Telegraaf”.

Według Selcuka Öztürka, holendersko-tureckiego posła z partii Denk, dziennikarze są jak „czwarta władza, która może robić, co chce”. Domaga się „większej równoważącej siły w stosunku do mediów”.

Jeden polityk z centroprawicowej partii VVD skomentował uwagi Öztürka. „Kto kontroluje media? Nikt, bo taki jest sens wolnych mediów” – powiedział Dilan Yesilgöz.

Selcuk Öztürk nie zmienił swojego stanowiska. Chce przysięgi dla dziennikarzy i specjalnego rzecznika medialnego.

Partię założyli dwaj posłowie tureckiego pochodzenia, Tunahan Kuzu i Selçuk Öztürk, który do listopada 2014 r.działali w Partii Pracy. Nowej grupie parlamentarnej nadali nazwę Denk, po czym opublikowali manifest polityczny ustanawiający ruch na rzecz imigrantów. Denk ma coraz większe poparcie w dużych aglomeracjach, gdzie mieszka najwięcej tureckich imigrantów.

W jednym z wywiadów prezes partii potępił swoich przeciwników politycznych stwierdzając, że jak im się nie podoba multikulturalizm to mogą wyjechać. „Jeśli ktoś nie lubi zmieniających się Niderlandów, w których żyją ludzie z różnych kultur jak w mieście Zaandam lub w sąsiedztwie Poelenburga, powinien wyjechać” – oświadczył.

źródło: telegraaf.nl

Dodaj komentarz