Niemcy: elektroniczne obroże dla islamistów

W Niemczech powstała możliwość elektronicznego dozoru niebezpiecznych wyznawców islamu. To następstwo zamachu terrorystycznego w Berlinie dokonanego przez znanego władzom islamistę.

Nowelizacja uprawnień Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) przewiduje, że w przyszłości będzie można stosować system dozoru elektronicznego (SDE) wobec niebezpiecznych ekstremistów. Warunkiem jest, że władze stwierdzą, iż ze strony tych osób występuje zagrożenie np. dokonania zamachu. Nowelizację ustawy przyjął właśnie niemiecki rząd.

Porozumienie w tej sprawie zawarli szefowie resortów wewnętrznego i sprawiedliwości Thomas de Maiziere z CDU i Heiko Maas z SPD w następstwie zamachu na berliński jarmark świąteczny. Jego sprawcą był znany policji islamista. Na podstawie znowelizowanej ustawy BKA  będzie mógł wydać zakaz przebywania określonych osób w określonych miejscach i będzie mógł kontrolować jego przestrzeganie.

Nowelizacja ustawy przewiduje, że BKA będzie mógł zastosować elektroniczną obrożę wobec osoby, po której można się spodziewać dokonania zamachu, lub będzie wskazywać na to jej zachowanie. Pierwotnie planowano, że system dozoru elektronicznego będzie mógł być stosowany tylko w przypadku osób, które już mają wyrok skazujący za czyn terrorystyczny, jednak po ostatnim zamachu w Berlinie projekt ustawy został zaostrzony.

Projekt krytykuje lewica. Ekspertka opozycyjnej partii Zielonych ds. polityki wewnętrznej Irene Mihalic stwierdziła, że elektroniczne obroże są wyrazem czystej „polityki symboli” i są nieprzydatne w profilaktyce działań terrorystycznych. Zdaniem polityk, rząd federalny musi wreszcie przestać prezentować rozwiązania, które mijają się z realnymi wymogami polityki bezpieczeństwa.

Z kolei rzeczniczka klubu parlamentarnego Lewicy ds. polityki wewnętrznej Ulla Jelpke stwierdziła, że system dozoru elektronicznego jest niedopuszczalną ingerencją w zasady państwa prawa. Jej zdaniem, system SDE wymaga podobnie surowych kryteriów, jak np. areszt śledczy, w sprawie którego decyzję wydaje sąd.

Kwestią kontrowersyjną jest także, czy system dozoru elektronicznego pozwoli zapobiec ciężkim czynom karalnym. Do tej pory system ten stosowany jest w Niemczech tylko do nadzoru osób, które warunkowo zostały wypuszczony z więzienia. Przy jego pomocy stwierdza się, czy osoby te nie łamią zasad warunkowego zwolnienia.

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

55 komentarz do “Niemcy: elektroniczne obroże dla islamistów

  1. Ja proponuje dodatkowo kazdemu z imigrantow na minimum pierwsze 10 lat pobytu w Europie zalozenie zaprojektowanych przez Niemkę spodenek mających chronić kobiety przed gwaltem.

   Takie spodenki, mowiac nawiasem, to ponizenie kobiet jak i wartosci naszej cywilizacji. To tak samo jak zdjecie ze siebie symboli religijnych przez ksiezy, ktorzy w tamtym roku byli w Turcji, czy wykastrowanie logo Real Madryt z krzyza za kase. Kiedys tak dumny kraj z chrzescijankiej tradycji robi z siebie ulicznice i puszcza sie za kase. Kto idzie na ich mecze, im kibicuje jest dla mnie tez wykastrowanym i to umyslowo.

   1. Uwaga !!! Wiadomość dnia:
    Policja weszła do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
    I jak jęczą już te lewackie kur…y, to wpis:
    „Polska zamienia się w państwo policyjne. Jesteśmy wszyscy jak żaba wrzucona do garnka z podgrzewaną wodą. Nawet nie zauważymy, gdy się ugotujemy”
    Mój komentarz, chcieliby aby to nas Patriotów aresztowali wówczas wszystko byłoby w porządku.
    Precz z lewactwem

    1. @888
     To Bruksela jest rasistowska, poniewaz nie toleruje zadnej innej poza swoja racja. To obrzydliwy twor rozszerzajacy sie jak rak w zdrowym organizmie. Zre go, az do smierci.

     NATYCHMIAST WYCIAC, BO INACZEJ PACJENT UMRZE.

     JESLI TA ZARAZA WYGRA TO MAMY KONIEC PANST NARODOWYCH.
     KONIEC POLSKI, CZECH, WEGIER, ….. .TO KONIEC NASZEJ PRAWDZIWEJ HISTORII, KTORA BEDZIE ZAPISANA NA NOWO JAKO ZRODLO PODLYCH FALSZYWYCH FAKTOW STWORZONYCH NA ZAPOTRZEBOWANIE NOWEJ WLADZY.

     POWSTANIE BOLKOLANDIA!!!

    2. @888 Powinni pojechać z nimi po całości. Nie wierze, że u lewackich „postępowców”, nie znajdzie się paru gram marychy albo nielegalnego oprogramowania. Jeżeli lokal wynajmują a ktoś nie odprowadza podatku z tego, to do skarbówki z nim – ściągną mu majtki przez głowę. To nadal półśrodki ale zawsze to lepsze niż nic.

   1. W ogóle ciekawa sprawa, że nad chipami RFID pracują firmy które projektują własnie obroże namierzające dla więźniów już samo to powinno dac wielu do myślenia czym to tak na prawdę jest.

  1. Tego komentarza właśnie szukałem smile

   Przecież to jest totalnie nieporozumienie… Ludzi którzy zagrażają bezpieczeństwu, którzy w każdej chwili mogą coś wysadzić czy zacząć strzelać do ludzi oni będą „obrączkować” zamiast ich zwyczajnie deportować…

   To już jest SZCZYT debi!izmu…

   Myślę, że oficjalnie możemy zacząć nazywać niemcy Germanistanem. Lepiej się przyzwyczajać już teraz na spokojnie niż potem z dnia na dzień. A dzień ten nieubłaganie się zbliża…

   Pozdrawiam

  1. Jesteś wzorcowym przykładem manipulowanego, statystycznego „obywatela” Nowego Świata. Wprowadzić czip, do krwiobiegu. Oczywiście masz na myśli tych, którzy wg ciebie, powinni być kontrolowani, czyli źli A kto będzie decydował o tym, kto jest kontrolowany? Spec komisja do spraw uchodźców? Super komando do spraw narodowych? Wybór do komisji, będzie demokratyczny, społeczny, jawny, z zachowaniem zasad moralnych, etycznych ? Komisja będzie apolityczna, czy z partii rządzącej? Zapytam inaczej: kto i na jakich zasadach, będzie określał, kto ten czip ma posiadać? Jakie będą widełki? Murzyni? Beżowi? Żółci? A może ci, którzy mają skłonności, do mordowania w imię religii? Może islamiści? A może chrześcijanie?
   Jesteś świadomym, lub nieświadomym klockiem „LEGO” w układance NWO. A oto przecież im chodzi. Jedynym wyjściem z sytuacji „bez wyjścia”, jest natychmiastowa deportacja wszystkich tych, którzy w Europie są nielegalnie. Politycznie poprawne szukanie półśrodków typu czip, to nic innego, jak kolejny krok w stronę NWO. Amen.

   1. @YoYo
    Bezapelacyjnie masz rację. Deportacja wszystkich islamskich imigrantów którzy przybyli do Europy wciągu ostatnich lat. To jest jedyne wyjście inaczej nam rdzennym Europejczykom grozi zagłada.

    1. Jest tylko jeden problem. Kto to ma zrobić? Żaden Rząd, nie zdecyduje się na tak drastyczne posunięcia, bo i jak? Przecież z reguły są tak lewacko zapatrzeni w ten „kwiat kultury”, że przez myśl by im to nie przeszło. Mało tego. Rozkrzewili ideologię tolerancji i miłości. Teraz będą ją podcinać? Inwestowali we wszelkie „oddolne ruchy społeczne”, by mieć poparcie narodowe. Dziś powiedzą, że byli w błędzie? Zobacz, jak wyglądają dziś Niemcy. Kanzlerin, by nie przyznać się do błędu, błogosławi Schulza na kanclerza. Czyli…. będzie jeszcze gorzej, ale w imię ideologii. Czyli – będzie ” jeszcze lepiej”

 1. Śmiech na sali. Pedalskie elity i pedalskie ściemy (przypominam apel naczelnego Die Welt – Europa ma być bardziej gejowska) na potrzeby wyborów. W ten sposób, to dziecko nawet dostrzeże, niczego nie osiągną. Nie zatrzymają tego potopu. Część nie zdaje sobie sprawy, że to potop, część zdaje sobie ale boi się o tym głośno powiedzieć a część doskonale o tym wie i tego właśnie oczekuje. Nie zdziwiłbym się, gdyby Rzesza ponownie rozpadła się.

 2. NWO wkracza pełną parą, przez otwarte drzwi, przy akceptacji i akompaniamencie „wiernych”. Następny krok, to „znakowanie” nie beżowych. Oczywiście – dla bezpieczeństwa i w imię „bezpieczeństwa”.

 3. że tak zapytam … jak obroża ma powstrzymać islamistę przed detonacją bomby ? atakiekiem maczetą ? czy gwałtem ? i dlaczego islamiści po wyrokach za terroryzm łażą sobie po ulicach Niemiec ? czy to nazywa się europejski postęp ?

  1. Dla porządku dodam, że nie tylko Niemiec. Sprawdź Szwecję, wyroki i „kary” dla beżowych recydywistów np gwałtów, molestowań, napadów, pobić. Gwarantuję, że po lekturze, przejdziesz ciężkie załamanie nerwowe. Pozdrawiam

 4. Czytam wasze komentarze i mocno się dziwię waszemu entuzjazmowi…… Nie dostrzegacie, że jest to wstęp do zaczipowania WSZYSTKICH? Po zaczipowaniu „ekstrmistów” zacznie się mówić, że to niedemokratyczne, niezgodne z prawami człowieka itp. I wtedy padnie pomysł, by zaczipować WSZYSTKICH, żeby było sprawiedliwie…… No i bezpieczeństwo się od razu poprawi…. Nie rozumiecie tego?

  1. Ależ oczywiście, rozumiemy. Piszę o tym od lat. Musisz jednak i ty być wyrozumiałym, by przy tej indoktrynacji medialnej, politpoprawności lewackiej, skomasowanym atakom na jednostki pro narodowe, próbom zmiany polaryzacji poglądów, zgodnych z założeniami NWO, zrozumieć słabość jednostki. Ludzie szukają rozwiązań problemów. Najprostsze rozwiązania, wydają się najlepsze, jednak żyjemy w świecie naczyń połączonych i w tym tkwi problem. Możesz powiedzieć: wojna. Oczywiście., tylko z kim i przeciwko komu?

  2. @michnikuremek
   Tak jak mówisz. To preludium do tego by objąć władzę totalną, ukrytą pod płaszczykiem domniemanej obrony praw człowieka. „Tolerancja”, „mowa nienawiści” etc. to tylko elementy tresury społeczeństwa, by samo posługiwało się kagańcem w wyrażaniu swoich poglądów. Poza tym jakie poglądy? Przecież oni już je ustalili. Demokracja? Tak ale… liberalna. A każdy przymiotnik dodany do demokracji powoduje, że to już nie jest demokracja.

 5. Co zrobi islamista nawet spokojny i nieagresywny jeśli ktoś np skrajny czy jak tam inaczej imam rozkaze mu zabić kilku Chrześcijan lub lewaków?To takie zwykłe pytanie,a ile odpowiedzi…

 6. Pic na wodę fotomontaż! I następne działania pozorowane. I następne wyrzucone w błoto pieniądze podatników. Ta manipulacja i wroga nam propaganda, ma cały czas na celu, zagnieżdżenie się niebezpiecznego gada na moim podwórku. To jest równoznaczne z tym, jakby źle życząca mi osoba, podstępem starała się ulokować żmiję na moim podwórku i przekonywała: zobacz jakie to biedne zwierzątko, będziesz ją tylko utrzymywała i pielęgnowana a ona będzie pod twoją kontrolą i będzie przywiązana na sznurku. Dalej to nie zmienia faktu, że gad będzie żył za moje, na MOIM PODWÓRKU i z tego sznurka może się zerwać a potem po mnie, bo jak gad był niebezpieczny tak dalej będzie. Prościej już nie umiem:) Pozdrawiam

  1. Chyba że pójdziesz do szkoły, nauczysz się „żmijskiego”, otrzymasz pomoc z ośrodka pomocowego „dla właścicieli żmij na sznurku”, dostaniesz środki na wyżywienie i pielęgnację żmij, podpiszesz memorandum o obecności żmij w przestrzeni społecznej i narodowej oraz zmianie światopoglądu, nawiążesz współpracę z innymi, którzy takie żmije posiadają, a na koniec, odetniesz ją od sznurka i sam się na nim zawiążesz. Gwarantuję, że żmija cię nie ruszy. Oczywiście, do kiedy będziesz na sznurku.

  1. @Kartofel
   Zgadzam się z Tobą. Po co inwestować w najeźdźców? A poza tym…może jednak jakaś firma chciałabym zarobić na sprzedaży takich obroży? Mogłaby zgarnąć niezłą kaskę za produkcję i sprzedaż tych gadżetów.

 7. Uśmiałem się!
  Przecież jak terrorysta będzie chciał przeprowadzić zamach to zerwie sobie z nogi tą obrożę, a o tym gdzie się znajduje dowiedzą się dopiero gdy usłyszą wybuch albo strzały z broni automatycznej…

  1. Zrozum, że w samym planie i założeniach, to nie jest bat na terrorystów. To jest sposób, na uspokojenie społeczeństwa. To ludziom ma się wydawać, że tych „niebezpiecznych”, kontroluje system. To ludziom, ma się wydawać, że nic złego im się nie przydarzy. To ludzie, będą na to płacić, czyli płacić za iluzję i bajki. Andersen w wydaniu społecznym. I to jest sposób, na uśpienie społecznej czujności. Gdyby społeczeństwa wiedziały o wszystkim, co ich dotyczy, dziś nie byłoby polityków. Dziś nie było by nic, lub zupełnie inaczej.

   1. Zapytam nieco przewrotnie: czy nie lepiej będzie zaobrożować wszystkich, którzy nie są terrorystami? Ponieważ jak jakaś kobieta zostanie porwana, to obróżka wskaże, gdzie porwana jest przetrzymywana.
    Obłęd z tymi obrożami dla terrorystów, pomysł jest tak śmieszny w swej głupocie, że szkoda słów.

 8. kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/list-do-aktywistki-proimigracyjnej

  Polecam tekst napisany ponad półtora roku temu, kiedy na Europę płynęłą islamska nawał zachęcona zaproszeniem cioci Angeli.
  Wtedy na autorkę tego tekstu wylano kubły pomyj…..
  A teraz już wiemy – napisała święte słowa – wszystko się sprawdza….

 9. Kolejna mozliwosc wyprowadzania publicznych pieniedzy, ciekaw jestem do kogo pojda pieniadze za produkcje milionow takich obrozy …… nie dosc ze pograzaja kraj w chaosie to jeszcze gospodarczo, korupcja na niespotykana skale brawo niemcy ….. obroża – wolne zarty a co to za problem taka obroze zdjac i zniszyc jak ci ludzie nie maja tozsamosci stalego adresu zamieszkania zadnych absolutnie zadnych powiazan kredytowo, rodzinnych, historii bankowej, pracy itp. w jaki sposob bedziecie lapac idioci tych ktorzy sobie te obroze zdejma ?

  Czy to ma jakikolwiek sens ?
  Nad tymi ludzmi nie da sie zapanowac poniewaz oni nie maja absolutnie nic do stracenia, najlatwiej panowac nad obywatelami ktorzy siedza w kraju od 10 pokolen, ktorych mozna udupic w 5 minut bo latwo ich znalezc.

 10. Przecież te obroże rozwali bez problemu taki imigrant, bo przecież nie boi sie że go policja potem złapie, rozwali ucieknie i po sprawie. Oni nie boją sie konsekwencji a tylko konsekwencje ludzi powstrzymują od niszczenia obroży smile

 11. Pomysł wg. mnie jest irracjonalny, ponieważ jak uda się złapać wszystkich zamierzających dokonać zamachów? To już lepiej ich nie wypuszczać tylko osadzić za kratkami. Poza tym, który dżihadysta da się zaobrożować przed dokonaniem zamachu? Albo czy taka obroża nie jest do zdjęcia, usunięcia i wyrzucenia? Dla mnie pomysł z obrożami jest pozornym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz