Izrael zawiesił porozumienie z ONZ o wysłaniu imigrantów do krajów zachodnich

Premier Izraela poinformował o czasowym zawieszeniu porozumienia z ONZ dotyczącego deportacji afrykańskich migrantów do krajów zachodnich m.in. do Niemiec i Włoch, które nic nie wiedziały o takim „porozumieniu”.

Umowa z ONZ została podpisana wczoraj, zakładała wysłanie 16 tys. afrykańskich imigrantów do Niemiec, Włoch i Kanady. Kilka godzin po ogłoszeniu, że do porozumienia doszło, premier Izraela Benjamin Netanjahu poinformował, że je bezterminowo zawiesza. Ogłoszenie decyzji premiera Izraela było dla światowych przywódców dość dużym zaskoczeniem.

Netanjahu ogłosił, że zawiesza porozumienie ze względu na jego krytykę, z jaką spotkało się wśród prawicowych ministrów w jego gabinecie. Skrytykowali ono Netanjahu głównie za to, że porozumienie z ONZ zawarł bez konsultacji z koalicjantami.

Słowa krytyki padły również ze strony krajów, których porozumienie dotyczy. Włochy i Niemcy oświadczyły, że o porozumieniu nic nie wiedzą i nie są im znane warunki, na jakich mieliby do nich trafić afrykańscy imigranci z Izraela.

Dodaj komentarz