foto: Joachim Seidler / wikimedia.commons.org (CC BY 2.0)

Żydzi znaleźli sposób na imigrantów, którym nie przyznano azylu w Izraelu. Po prostu wyślą ich między innymi do Europy. To efekt porozumienia Organizacji Narodów Zjednoczonych z Izraelem.

Izrael rezygnuje z planów deportacji migrantów z Afryki, którzy przebywają na terenie kraju i nie mają przyznanego azylu. Po porozumieniu Izraela z Organizacją Narodów Zjednoczonych (ONZ), 16 tysięcy imigrantów zostanie wysłanych do krajów Zachodnich – donosi agencja AP.

16 tys. imigrantów zostanie wysłanych do takich jak Niemcy, Włochy, Kanada. Plan ma zostać wprowadzony w życie w ciągu pięciu lat.

Porozumienie „pozwoli większej liczbie imigrantów opuścić Izrael niż poprzedni plan, a [zostanie to wykonane] pod auspicjami ONZ i społeczności międzynarodowej” – czytamy w oświadczeniu biura premiera Benjamina Netanjahu.

Dzięki wysłaniu afrykańskich imigrantów do krajów Zachodnich, „życie w południowym Tel Avivie i okolicach znacznie poprawi się”.

„Nielegalni imigranci z Afryki, którzy dostają się na teren Izraela przez Półwysep Synaj, są większym zagrożeniem niż terroryzm” – mówił 20 marca tego roku Benjamin Netanjahu.

„Jak moglibyśmy ochronić demokratyczne żydowskie państwo, najpierw z 50 tys., potem ze 100 tys., a potem z 1,5 mln nielegalnych imigrantów?” – pytał Netanjahu podczas konferencji w Dimonie.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

71
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
33 Comment threads
38 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
43 Comment authors
GosiaMr. ??AnnagRobota do zrobienia.bkkkk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o