Katolicki duchowny z Aleppo: światowe mocarstwa szukają pretekstu do zniszczenia Syrii

Światowe mocarstwa szukają pretekstu do zniszczenia Syrii – wskazuje na to duchowny katolicki Georges Abou Khazen komentując dramatyczne wydarzenia, do jakich doszło w ciągu ostatnich dni.

„Jedyne czego pragniemy to pokój. Ludzie są przerażeni tą eskalacją przemocy. Nie wiem, co się wydarzyło w ostatnich tygodniach, ale wyraźnie widać, że szuka się pretekstu, który pozwoliłby na zniszczenie naszego kraju” – mówi Georges Abou Khazen, który jest wikariuszem apostolskim Aleppo.

Wskazuje on, że warunkiem jakiegokolwiek trwałego porozumienia jest prawda, a siły obecne w Syrii bazują jedynie na kłamstwach i oszczerstwach wykorzystywanych do własnych celów. Bp Abou Khazen zaznacza, że z każdym dniem wyraźniej widać, że światowym mocarstwom wcale nie zależy na dobru i pokoju w Syrii.

Syryjskie MSZ nie jest zaskoczone

Stany Zjednoczone używają „wymysłów i kłamstw” jako wymówki, żeby zaatakować Syrię – oświadczyło syryjskie MSZ, cytowane przez telewizję państwową w tym kraju. Resort dodał, że nie jest zaskoczony „bezmyślnym eskalowaniem” sytuacji przez USA.

vaticannews.va/PAP

Dodaj komentarz